Vampirle Röportaj: Jacob Anderson/Louis Röportajı


Vampir'in Jacob Anderson'la Karakter İlhamı Üzerine Röportaj başlıklı makale için resim

resim: Craig Barritt / Stringer (Getty Resimleri)

ben bir küçük oyuncak kameraya; bu bir Lorme, arkadaşımın yaptığı bir reçine sanat oyuncağı. “Bu bir veba doktoru mu?” Yakup AndersonAMC’nin yıldızı Vampirle Röportaj, ona küçük detayları göstermek için çevirirken soruyor. Anderson’ın sanat oyuncakları koleksiyonu var, bu yüzden başlamadan önce kendi küçük koleksiyonumdan birkaçını paylaşayım dedim. röportajımız. “Ey, merhaba

Adam küçük bir oyuncağa merhaba dedi. Dürüst olmak gerekirse, ne büyüleyici. Anderson devam ederken küçük Mister Scratch’i uzaklaştırdım. “Veba doktorlarını seviyorum,” dedi, “onları benzersiz bir şekilde korkutucu buluyorum.” Bir veba doktorunda bir şeyler var – size yardım edebilecek ama aynı kolaylıkla ölümünüzün habercisi olabilecek biri. Kötü bir alamet, siyah cüppeli bir kurtarıcı. Şu anki rolü göz önüne alındığında, Anderson’ın benzersiz bir şekilde korkutucu bulması için uygun bir yaratık.

Görüntülü sohbette AMC Anne Rice uyarlamasının sondan bir önceki bölümü hakkında konuşuyoruz; burada Anderson, gecenin Siyah, gey, Creole kan emici yaratığı Louis de Pointe du Lac’ı oynuyor. Sam Reid’in karşısında Lestat’ı, Bailey Bass’ı çocuk vampir Claudia’yı ve Eric Bogosyan görüşmeci Daniel Molloy olarak. Louis olarak Anderson, 20’li, 60’lı, 80’li ve şovun günümüz sahnelerinde yaklaşık 130 yaşındaki bir adamı canlandıracak kadar esnek, değişken bir aktör olmalı.

Anderson, “Ardışık çekim yapabildik,” diye açıkladı, “böylece herhangi bir zamanda oturup onun kim olduğunu düşünebildim. Rolin ile konuşabildim. [Jones, the showrunner] Louis’in her versiyonu hakkında çok şey var.” Eartha Kitt, David Bowie, Grace Jones gibi çağdaş Louis’in ilham aldığı bazı kişileri (hikayesini Dubai’deki Daniel Molloy ile ilişkilendiren kişi) anlattı. “Bunlar son derece insani insanlar ama onlarda ruhani görünen bir şeyler de var.”

Louis, 1910’larda hürmetkar bir iş adamı olarak başladı ve günümüz Dubai’sinde bu yaşlanmayan vampir olarak sona erdi, “Ama bu iki nokta arasında, burası eğlenceliydi.” Ne de olsa Louis ölümsüz ve düşünmesi gereken çok uzun bir zamanı var. “Yanında ne götüreceğini ve geride ne bırakacağını siz seçersiniz. Ve bazen tutarsızdır. Dördüncü ve beşinci bölümlerde Claudia hayatlarına girdiğinde, nasıl hareket ettiğini, nasıl durduğunu, nasıl konuştuğunu, kendini nasıl tuttuğunu etkiler. Ve sonra altıncı bölümilk tanıştığımız bir Louis versiyonuna geri dönüyor.

Louis savunmasız veya üzgün olduğunda ne sıklıkla Creole aksanına geri döndüğünü anlattı; Anderson’ın olabildiğince doğru yapmak için çok iş yaptığı bir Fransız kıvraklığıyla Güneyli bir tını. Bu bir söylenti ve Louis bile bazen bunun olduğunun farkında değil. Anderson İngiliz ve bence Louisiana kadansını sanıldığından daha fazla zarafetle yönetiyor. “Yine de bu eğlenceli, Louis’i oynamanın en sevdiğim yanlarından biri, bunu yapacak küçük anlar bulmak.”

Altıncı bölümde, Louis ve Lestat arasındaki yoğun aşk/nefret ilişkisini gösteren bir an var. Lestat altı yıldır düzenli olarak hediyeler göndererek Louis’den özür dilemeye çalışıyor. Lestat, üzerinde tek bir şarkı olan ancak Lestat’ın sevgilisinin sesini içeren bir plak gönderdiğinde, Louis kırılır ve onunla yüzleşmeye gider. Sonunda onları tekrar bir araya getiren bu hareket. Anderson, “Louis, Lestat’a çuvalladığını söylemek için tüm bu mesafeyi yüzdü,” diye kıkırdadı. “Louis’in bakış açısına göre bu küçüklükte bir şeyler var. Lestat’ta ve davranışlarında başka kimseye benzemeyen bir şeyler var. Yani Lestat geri dönecek ama bunun bir bedeli var.”

Altıncı bölümün bitiş sahnesinden bahsediyorum – genç bir Daniel Molloy’un bir gey bara girdiğini gördüğümüz bir geri dönüş, burada doğrudan barmene ve köşede oturan Louis du Pointe de Lac’ın manzaralarına (debriyajlar?) . Eric Bogosian yanlışlıkla San Diego Comic-Con’da Daniel’in daha genç bir versiyonunu göreceğimizi söylediğinden beri bu sahneyi dört gözle bekliyordum. Anderson kıkırdamaya başlar. “Bu harikaydı,” diye kıkırdadı. Eric patlamayı bekleyen bir bomba. Eric’e bir soru sorarsanız, size doğrudan bir cevap verecektir. Bu sadece olduğu kişi.

Vampir'in Jacob Anderson'la Karakter İlhamı Üzerine Röportaj başlıklı makale için resim

resim: AMC

Bu iki karakter arasındaki gerilim, altıncı bölüm geldiğinde yoğunlaşır. Birinci bölümde meydana gelen baştan çıkarma nihayet yıpranıyor; Anderson, Louis’in performansının durduğunu söyledi. Bu sahnelerde meydana gelen çekişmeler daha az agresif, neredeyse boyun eğmiş durumda. Ancak bu romantik manipülasyonun cilası yıpranıyor. Hayatının bu noktasından, Claudia hakkında konuşarak bu kadar etkileneceğini beklemiyordu.

Anderson, “İlk görüşmelerinin bittiği yer burası,” diye belirtti. Bölümde Louis, Claudia’nın New Orleans’tan nasıl kaçmaya çalıştığını ancak onu Rue Royale’e geri getiren Lestat tarafından nasıl yakalandığını anlatıyor. “Bence [Louis] Röportajın bu noktada bitmesi gerçekten canımı yaktı.” Daniel bu önemli ana odaklanmak yerine, onun altını oydu ve olayı kendisiyle ilgili hale getirdi.

Ancak Anderson, bu bölümde Louis ve Daniel arasında hala gerçek bir şeyler olduğunu söyledi. Louis, Daniel’e ölümsüzlük armağanını sunduğunda, Daniel’in 70’lerde Claudia’nın hikayesine kötü davrandığı için bir bağışlama anı yaşanır. Anderson, “Louis’nin bakış açısına göre, o uzanıp ‘Sana saygı duyuyorum’ diyor,” diye açıkladı. Bu noktada, Daniel yeterince yaşadı, yeterince travma atlattı, artık üstesinden gelebilir. Anderson burada çok düşünceli, Louis ve Daniel hakkındaki görüşlerini nasıl sunduğunu dikkatle ölçüyor. Bir bakıma, bu ikisi dizinin ana düşmanlarıdır. Lestat ve Louis birbirlerini ne kadar kırsalar da hepsi geçmişte kaldı. Louis ve Daniel orada. Acildirler. Ve onlar, bir hatıra için savaşan, anlaşmazlığa düşenlerdir.

Hayranların bu seriye olan tepkisinin inanılmaz olduğundan bahsetmiştim. Şovun resepsiyonunu internetten takip edip etmediğini soruyorum. “Biraz,” diye itiraf etti. “Ama sosyal medyayı genel olarak bunaltıcı buluyorum.”

Ona herkesin onu sevdiğini söylüyorum. İnsanların Emmy sezonunda onun adaylığı için kapı kapı dolaşarak müjdeleme yapmakla ilgili şaka yaptıklarından bahsetmiştim. İnsanlar benden Anderson’a onu sevdiklerini ve harika bir iş çıkardığını düşündüklerini söylememi istediler. Ona söyledim, güldü, bana inandığını sanmıyorum. “Bu çok güzel,” dedi, “İhtiyacım olan tüm Emmy bu.”

İyi deneme, Jacob Anderson. Yine de bu adaylık için kampanya yürüteceğiz.

1. sezonun finali Vampirle Röportaj 13 Kasım Pazar günü AMC’de yayınlanacak. Tüm bölümler şu anda AMC+’ta mevcut.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.Kaynak : https://gizmodo.com/interview-with-the-vampire-jacob-anderson-interview-1849774348

Yorum yapın