Uykusuzluğu Yenmek ve Bu Gece İyi Uyumak için 6 Doğal Uyku Yardımı


İyi bir uyku, sağlığınız için çok önemlidir. Ama uykusuzlukla mücadele ediyorsanız, klasik numaralar başka bir odada kitap okumak ve mavi ışığı kapatmak etkisiz olabilir ve saatlerce tavana bakmanıza neden olabilir. Ve sabah döndüğünde, zihniniz ve bedeniniz etkileri hissedecek.

İnternette uyku bozukluğu için doğal çözümler ararsanız, melatonin takviyeleri genellikle ilk tavsiyedir. Ancak, eğer uyku takviyeleri hakkında şüpheciile mücadele yan etkiler ya da herhangi bir hap almamayı tercih ederseniz, işte uykusuzluğunuzu hafifletmeye yardımcı olacak altı doğal uyku yardımcısı ve tekniği.

Devamını oku: Bir Sıcak Dalgasında Serin Uyumak için Bu 13 Hack’i Kullanın

Bir fincan sıcak bitki çayı yapın

Çay eski bir uygulamadır. papatya, Kediotu kökü ve manolya çay kaygı, stres ve uykusuzluk için tüm doğal ilaçlardır. Yatmadan en az bir ila iki saat önce bu bitki çaylarından bir fincan için – bu size rahatlamak, çayın tadını çıkarmak ve ışıklar kapanmadan önce banyoyu kullanmak için zaman verir. İçindekilere kafein eklenmediğinden emin olmak için beslenme etiketine baktığınızdan emin olun.

Yastığınıza bir damla lavanta yağı koyun

Daha popüler ev ilaçlarından biri – uçucu yağlar. Çay yatmadan önce dinlenmek için en sevdiğiniz yol değilse, çiçek ve bitkisel kokular uykuya yardımcı olmanın iyi yollarıdır. Uyku için bazı popüler uçucu yağlar lavanta, papatya ve bergamottur. Uçucu yağlar asla yutulmamalıdır, ancak geceleri yastığınıza biraz damla damlatabilirsiniz. Ayrıca dağınık uçucu yağları havaya ya da çay yapmak için kurutulmuş lavanta kullanın.

CBD yağları, sakızlar veya kremler kullanın

Cannabidiol olarak da bilinen CBD, kenevir bitkilerinden elde edilir. MİA bir güvenli ve etkili uykusuzluk tedavisi Bu, neredeyse hiç THC içermez – esrarda kişinin zihinsel durumunu değiştiren madde. Birçok çalışma, CDB’nin çok uykuyu teşvik etmede etkili ve kaygıyı azaltmak. Yağlar ve losyonlar gibi birçok formda gelir. Uyku hali ve rahatlamayı teşvik etmek için yatmadan önce kullanın.

Turta vişne suyu iç

vişne suyu melatonin üretimini artırmak yatmadan önce tüketenlerde. Aynı çalışmada, vişne suyu içen grup yatakta daha fazla zaman geçirdi, uykuda kaldı ve genel olarak daha yüksek uyku verimliliği elde etti. Bu, vişne suyunun uykusuzluğa yardımcı olma potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir.

Kurutulmuş çarkıfelek çiçeği veya özü yağı deneyin

Çarkıfelek ile karıştırılmamalıdır – çarkıfelek, canlı çiçekler üreten hızlı büyüyen bir asmadır. Bitki sadece güzel olmakla kalmaz, bitki çayı veya özü yağı ile uykuya dalmanıza bile yardımcı olabilir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, çarkıfelek çiçeğinin uykusuzluğu tedavi etme potansiyeli. Ancak hamile olanlara önerilmemektedir.

Yatmadan önce yoga ve meditasyon yapın

Yatmadan önce yorucu egzersiz her zaman iyi bir fikir değilama pratik ışık yoga veya meditasyon yatmadan önce uykusuzluğun azalması ve daha iyi uyku ile bağlantılı olmuştur. geçmek basit yoga pozlarıkedi-inek, öne katlama veya köprü gibi, nefesinize odaklanın ve gerginliği hissedin. Ayrıca kendi kendine yönlendirilen birçok meditasyon uygulamaları mevcut.

Daha fazla uyku ipucu için, daha iyi uyku için ideal ortamı nasıl yaratacağınız aşağıda açıklanmıştır ve klima olmadan daha serin nasıl uyunur.

Bu makalede yer alan bilgiler yalnızca eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır ve sağlık veya tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Tıbbi bir durum veya sağlık hedefleri hakkında sahip olabileceğiniz sorularla ilgili olarak her zaman bir doktora veya başka bir kalifiye sağlık kuruluşuna danışın.Kaynak : https://www.cnet.com/health/sleep/6-natural-sleep-aids-to-beat-insomnia-and-sleep-well-tonight/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın