Unity, IronSource ile birleşiyor | GirişimBeat


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Daha fazla bilgi edin.


Unity bugün IronSource ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu. İkincisi, Unity ile birleşecek ve tamamına sahip olunan bir yan kuruluş olacak.

Tamamı hisse senedi işlemi IronSource’a yaklaşık 4,4 milyar $ değerinde ve 2022’nin 4. çeyreğinde kapanması bekleniyor. Unity hissedarları birleşik şirketin %73,5’ine, IronSource hissedarları ise %26,5’ine sahip olacak. IronSource’un CEO’su Tomar Bar-Zeev, birleşmenin ardından Unity’nin yönetim kuruluna katılacak.

Birleşmenin ardından Unity’nin oyun motoru, reklam platformu ve oyun hizmetleri, IronSource’un arabuluculuk, yayıncılık ve para kazanma çözümleriyle birleşecek. Unity’ye göre, bu “[give] geliştiriciler, yaşam döngüleri boyunca yarattıklarını yaratmak, büyütmek ve paraya dönüştürmek için sorunsuz ve birlikte çalışabilir bir yol.” Daha yakın bir ifadeyle, IronSource’un arabuluculuğu “daha fazla kullanıcı erişimi ve veri ölçeği sunmak ve reklamverenlere reklam harcamalarından daha fazla getiri sağlamak için iki şirketin reklam ağlarının birleşik gücünden yararlanacaktır.”

Tenjin’in pazarlama direktörü Roman Garber, iki şirketin neden birleştiğine ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı: “Her iki şirketin de Google, Meta, TikTok ve AppLovin gibi reklam devleriyle rekabet edebilmek için bu birleşmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ve eğer kartlarını doğru oynarlarsa bunu kesinlikle yapabilirler — verilerimiz Unity ve ironSource’un 2022’nin ilk çeyreğinde hypercasual oyunların iOS reklam harcamaları açısından üçüncü ve dördüncü en büyük reklam ağları olduğunu gösteriyor. Birlikte, müthiş bir güç. ‘Yaratıcı Ekonomisi platformu’na yapılan atıflar, kullanıcıların oyunlar ve diğer içerikleri oluşturabileceği, para kazanabileceği ve reklamını yapabileceği hepsi bir arada bir platform planlarına da işaret ediyor.”

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/07/13/unity-merges-with-ironsource/

Yorum yapın