Uniswap, NFT pazar yeri toplayıcı Genie – Teknolojik Haberler’ı satın aldı


Geçtiğimiz birkaç hafta, kripto para birimi endüstrisindeki NFT sevenler ve oyuncular için karanlık bir zaman oldu, ancak kripto geleceği vizyonuna dalmış yeni başlayanlar ve yöneticiler için, aynı zamanda ikiye katlama fırsatı oldu.

Bu hafta Uniswap yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu. NFT pazar yeri toplayıcı Genie’yi satın almak açıklanmayan bir miktar için. Satın alma, Andreessen Horowitz ve Paradigm gibi firmalardan, merkezi olmayan değişim protokolü olan Uniswap’ın oluşturulmasına yardımcı olmak için milyonlar toplayan başlangıç ​​olan Uniswap tarafından yapıldı.

Kullanıcılar Uniswap’ı çok çeşitli jetonları takas etmenin merkezi olmayan bir yolu olarak bilirler; Bu yeni satın alma, karşılıksız tokenleri karışıma getirecek. Genie, kullanıcılara pazar yerlerinde bulunan NFT kitaplığını verir ve bu platformların çoğunda NFT’leri görüp ticaret yapabilmelerini sağlar. Uniswap ekibi, bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan platformlarına bir Uniswap NFT dikey oluşturmak için ürünü kullanacaklarını söylüyor.

Şirketin NFT toplama konusundaki bahsi, zaman içinde NFT pazar yerlerinin çeşitlendirilmesi üzerine bir bahistir. Şu anda, LookRare ve Magic Eden gibi bazı rakipler pazar paylarının bir kısmında azalma belirtileri gösterse de, NFT hacminin büyük çoğunluğu OpenSea’de gerçekleşiyor. Coinbase, kendi NFT pazarının erken piyasaya çıkışını berbat etmiş gibi görünüyor ve bu, OpenSea’nin yerinden edilmesi için oldukça büyük bir pazar lideri olabileceğini düşündürüyor.

Satın almanın zamanlaması, daha geniş kripto pazarı düştüğü için NFT ticaret hacimlerinin geleceği sorgulanırken geliyor. Geçen ayki toplam işlem hacimleri sadece biraz düşerken, ABD doları NFT alımları hacmine göre %66’dan fazla düştü. DappRadar.

Web3’ün vahşi dünyasında haberler, finansman güncellemeleri ve sıcak çekimler için Teknolojik Haberler’ın kripto haber bülteni “Chain Reaction”a abone olun – ve eşlik eden podcast’imizi dinleyin!Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/uniswap-acquires-nft-marketplace-aggregator-genie/

Yorum yapın