Üç kıdemli Twitter çalışanı, potansiyel Musk devralımının ortasında ayrılıyor – Teknolojik Haberler


Elon Musk’ın tweetleri gibi kaka emojisi Twitter CEO’su Parag Agrawal’da, platform yöneticilerinden bazılarının ilerlemeye hazır olduğu görülüyor.

Bir Bloomberg’e göre rapor, üç kıdemli çalışan gönüllü olarak şirketten ayrılıyor: sağlık, iletişim ve büyüme için ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Ilya Brown; Katrina Lane, Twitter Hizmetinden Sorumlu Başkan Yardımcısı; ve Max Schmeiser, veri bilimi başkanı. Per Linkedin, Lane ve Schmeiser Twitter’da sırasıyla yaklaşık bir ve iki yıl, Brown ise altı yıldır şirkette çalışıyordu.

Twitter bu çıkışları doğruladı.

“Twitter’daki insanlara en iyi deneyimi sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz. Yeni fırsatlar için Twitter’dan ayrılacaklarını teyit edebiliriz. Bir sözcü Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, tüm sıkı çalışmaları ve liderlikleri için müteşekkiriz.

Sadece Musk’ın 44 milyar dolarlık potansiyel satın alma konusundaki kararsızlığından dolayı değil, son haftalarda Twitter’ın üst düzey seviyesinde pek çok sarsıntı oldu. Daha geçen hafta, Agrawal iki kilit yöneticiyi görevden aldı: gelir ürünleri lideri Bruce Falck ve o sırada ebeveyn izninde olan ürün başkanı Kayvon Beykpour. Beykpour, altı aydan kısa bir süredir CEO olan Agrawal’ın, ondan ayrılmasını istedi çünkü “takımı farklı bir yöne götürmek” istiyor.

Musk, Twitter’ı satın alırsa yeni bir CEO kuracağını, bu da Agrawal’ın görevdeki günlerinin sayılı olduğu anlamına geldiğini belirtti.

Agrawal, “Bazıları, biz zaten kazanılıyorsak, neden ‘topal ördek’ bir CEO’nun bu değişiklikleri yapacağını soruyorlar,” dedi. yazdı Twitter’dan. “Anlaşmanın kapanmasını beklerken, tüm senaryolara hazırlıklı olmamız ve her zaman Twitter için doğru olanı yapmamız gerekiyor. Twitter’ı yönetmekten ve işletmekten sorumluyum ve bizim işimiz her gün daha güçlü bir Twitter oluşturmak.”

Bu noktada Musk, spam botları konusunda anlaşmanın “beklemede” olduğunu iddia ederek Twitter’ı satın almasına ayak uyduruyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/twitter-employees-leave-ilya-brown-katrina-lane-max-schmeiser/

Yorum yapın