Uber, Hindistan’dan çıkmayı araştırdığı iddiasını reddetti – Teknolojik Haberler


Uber Perşembe günü yaptığı açıklamada, birkaç teknoloji devi için önemli bir denizaşırı pazar olan Hindistan’dan çıkmayı hiçbir zaman araştırmadığını ve yerel birimi satmak için görüşmeler yaptığı iddiasını reddettiğini söyledi.

Bloomberg rapor edildi Günün erken saatlerinde, San Francisco merkezli firma Hindistan işini satmayı araştırdı, ancak “teknoloji başlangıç ​​​​değerlemeleri çöktüğünde tartışmaları askıya aldı”.

Bir Uber sözcüsü yaptığı açıklamada, haber kaynağının haberlerinin “kategorik olarak yanlış” olduğunu söyledi.

“Hindistan’dan çıkmayı hiç keşfetmedik – bir dakika bile. Hindistan bugün Uber için dokuz yıl önce piyasaya çıktığımız zamanki kadar önemli. 100’den fazla şehirde binicilere ve sürücülere hizmet veriyoruz, Hintli yetenekleri agresif bir şekilde işe alıyoruz ve önümüzdeki on yıl ve ötesini planlıyoruz ”dedi.

Diğer birçok teknoloji firmasının hisseleri gibi son çeyreklerde hisseleri düşen Uber, Hindistan’da SoftBank destekli Ola ile rekabet ediyor. Hem Uber hem de Bengaluru merkezli girişim, yaklaşık 7,3 milyar dolar değerinde, ülkede destek direği pozisyonu talep ediyor.

Ola, son yıllarda en azından biraz odağını araç çağırma işinden elektrikli araç üretimine ve satışına kaydırmış görünüyor.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi çalışanlara söyledi geçen ay firmanın kârlılığa ulaşmaya odaklandığını söyledi. Konuya aşina bir kişiye göre Hindistan’da kârlı olmayan firma, Uber Eats’ın Hindistan birimini 2020 yılının başlarında gıda dağıtım firması Zomato’ya sattı.

Bir Uber sözcüsü, Hindistan finansmanı hakkında yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/uber-rejects-report-that-it-explored-exiting-india/

Yorum yapın