Twitter’ın önemli Brüksel ofisini kapattığı bildiriliyorTwitter Inc., Brüksel’de Avrupa Birliği’nin dezenformasyon yasasına uyma çabalarına öncülük eden bir ofisi kapattı, Financial Times bildirildi bugün.

Gelişme, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasını tamamlamasından bir aydan kısa bir süre sonra geldi.

Financial Times’a göre, kapatılan Brüksel ofisinden ayrılan bazı çalışanlar, bu ayın başlarında Twitter tarafından duyurulan işten çıkarmalar kapsamında ayrıldı. İşten çıkarmalar, şirketin iş gücünün yaklaşık yarısını veya yaklaşık 3.800 çalışanını işten çıkarmasına neden oldu. Şirketin Avrupa’daki dijital politikasından sorumlu Twitter yöneticileri Julia Mozer ve Dario La Nasa’nın Brüksel ofisinden ayrılan çalışanlar arasında olduğu bildiriliyor.

Ofisin kapatılmasının, Twitter’ın politika ve güvenlik gruplarında bir çalışan ayrılma dalgasının ortasında geldiği bildiriliyor. Göre Wall Street Dergisi, gruplardan düzinelerce personel son haftalarda şirketten ayrıldı.

Journal bugün, çalışan ayrılmalarının hükümet politikası ve yasal işlerden sorumlu Twitter ekiplerini etkilediğini bildirdi. Şirketin içerik denetim politikalarını hazırlamaktan sorumlu olan Twitter’ın güven ve güvenlik bölümünün de etkileneceği söyleniyor. Ayrılan çalışanların arasında Fransa, İrlanda ve Singapur’daki yöneticilerin de olduğu bildirildi.

Ayrılışların birçoğunun, Elon Musk’ın bu ayın başlarında Twitter çalışanlarına verdiği ültimatomla bağlantılı olduğu söyleniyor. Dahili bir notta, Musk bildirildiğine göre çalışanlara “yüksek yoğunlukta uzun saatler” çalışmalarının bekleneceğini ve “yalnızca istisnai performansın geçme notu teşkil edeceğini” söyledi. Yüzlerce Twitter çalışanının sahip olduğuna inanılıyor. istifa ültimatomun ardından.

Düzenleyicilerin ayrılmalarla ilgili endişelerini dile getirdiği söyleniyor. Wall Street Journal’a göre, Fransa’nın iletişim düzenleyicisi diye sordu Twitter, nefret söylemini yumuşatmak için yeterli personele sahip olup olmadığını açıklayacak. İrlanda Veri Koruma Komisyonu da Twitter’dan AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne hâlâ uyup uymadığını belirtmesini istedi. Twitter’ın Veri Koruma Komisyonu’na geçen hafta yaptığı bir açıklamada bunu yaptığını söylediği bildirildi.

Twitter’ın bu ayın başlarında işgücünün yarısını serbest bıraktığı işten çıkarmalar, şirketin maliyetleri düşürmeye yönelik daha geniş çabasının bir parçasıydı. Aynı çabanın bir parçası olarak Twitter bildirildiğine göre veri merkezi altyapısı ve bulut hizmetlerine yaptığı harcamaları günde 1,5 milyon ABD doları azaltarak 3 milyon ABD dolarına düşürmeyi planlıyor. Bu, aralığın üst ucunda yılda 1 milyar dolardan fazla tasarruf anlamına gelir, ancak bazı Twitter çalışanlarının planın uygulanabilirliği hakkında şüphelerini dile getirdikleri bildirildi.

Fotoğraf: Unsplash

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/11/24/twitter-reportedly-closes-key-brussels-office/

Yorum yapın