Twitter’ın Musk’ın robot korkularını yatıştırmak için dahili verileri teslim edeceği bildiriliyor – Teknolojik Haberler


Elon Musk’ın Twitter botları hakkında daha fazla bilgi istemesi kabul edilebilir. Twitter, bir rapora göre, olası alıcısına tam “yangın hortumunu” veya tweet’lerle ilgili kapsamlı bir veri akışını sunmayı planlıyor. Washington post.

Tesla ve SpaceX CEO’su, çok fazla özen göstermeden 44 milyar dolara Twitter’ı satın almayı kabul ettikten sonra, anlaşmadan çekilmek için bariz bir çabayla uzun süreli bir öfke krizi geçirdi. Bazıları Musk’ın soğuk ayaklarının makroekonomik gerilemenin bir sonucu olduğunu öne sürerken, milyarder patron otomatik bot hesapları konusunu anlaşmadan çıkmanın olası bir yolu olarak kullandı.

Pazartesi günü Twitter, bir SEC dosyasında Musk’ın hukuk ekibinden bir mektup paylaştı ve Musk’ın anlaşmaya devam etmeden önce hizmetteki “spam ve sahte hesaplar” konusunda daha fazla şeffaflığa ihtiyacı olduğunu ilan etti. heyecan tahminler botların sitedeki hesapların %5’inden daha azını oluşturduğunu, ancak “topal ördek” CEO’su Parag Agrawal, özel şirket verilerinin kullanılmasını gerektirdiği için bu hesaplamanın harici olarak doğrulanabileceğini düşünmediğini söyledi (ve o zaman Musk gönderildi CEO bir kaka emojisi).

Görünüşe göre Musk, Twitter’ın başlangıçta devretmek istemediği bu verilere şimdi erişim sağlayacak. “Yangın hortumu”, gönderilen her tweet hakkında bilgi, hangi cihazda gönderildiği ve hesapla ilgili diğer bilgileri içerir.

44 milyar dolarlık anlaşmaya göre Musk, Twitter’ın şirketin gerçek değeri hakkında kendisini aldattığını kanıtlayamazsa, satın alma işlemini tamamlamak zorunda. Twitter’ın önceden inanıldığından çok daha fazla bot yoğun olduğu ortaya çıkarsa, bu anlaşmadan bir çıkış yolu olabilir – ancak Twitter’ın açıklamalarının yanlış olması pek olası değil. Post, Twitter dışındaki en az iki düzine şirketin bu aranan verilere erişim için zaten ödeme yaptığını bildirdi ve herhangi bir büyük tutarsızlık olsaydı, şimdiye kadar bunların rüzgarını yakalayamayacağımızı hayal etmek zor.

Ancak İngiltere merkezli GlobalData yayınlandı bu sabah bir çalışma Twitter kullanıcılarının en az %10’unun bot olabileceğini iddia etmek. Verilerinin “yangın hortumundan” mı yoksa herkesin erişebileceği verilerden mi geldiği belli değil (Teknolojik Haberler firmadan açıklama istedi), ancak çalışma 20.976 benzersiz tanıtıcıdan yaklaşık 4 milyon tweet’i analiz etti. GlobalData, 22 yineleme için her 3 saatte bir Twitter’dan veri toplayarak bu hesapları seçti ve ardından bir örneklem boyutu seçti. Yine de bu veriler, spam tanımına bağlı olarak farklı şekillerde yorumlanabilir.

Veri bilimcisi Sidharth Kumar, “Orijinal olmayan içeriğin aralıksız tweetlenmesi spam olarak kabul edilebilir, ancak bazıları bunu makaleleri/görüşleri paylaşan çok aktif bir kullanıcı olarak görmeyi seçebilir” dedi. Kumar, yalnızca haber makalelerini retweetleyen bir hesabın bot olarak işaretlenebileceği, ancak pratikte orijinal içerik yayınlamayan gerçek bir kullanıcı olabileceği anlamına gelir.

2013’te halka açılmak için başvuruda bulunduğundan beri, Twitter sürekli olarak hesapların yalnızca %5’inin spam olduğunu iddia etti.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/twitter-hand-over-data-musk-bot-spam-accounts/

Yorum yapın