Twitter’ın en yeni özelliği, satıcıların yaklaşan ürün indirimlerini önceden haber vermelerine ve müşterilere alışveriş yapmalarını hatırlatmalarına olanak tanıyor – Teknolojik Haberler


Twitter’ın geleceği hala kararsız olabilir, ancak şirket, ortaya çıktığı gibi, e-ticaret de dahil olmak üzere birkaç temel odak alanında ürün sürümleriyle ilerlemeye devam ediyor. Sosyal medya platformu bugün, çevrimiçi satıcıların yaklaşan ürün lansmanlarını yapmalarına olanak tanıyacak yeni bir özellik olan Product Drops’un lansmanı ile çevrimiçi alışveriş çabalarının bir başka genişlemesini duyurdu.

Şirket, pek çok kişinin ürün sürümlerini tartışmak için zaten Twitter’a geldiğini açıklıyor – hem düşüşün gerçekleşmesinden önce hem de sonra. Yeni bir düşüş bekliyor olabilirler, söz konusu öğeyi puanladıkları için övünüyorlar veya yapmadıkları için ağıt yakıyorlar. Twitter, yeni Ürün Bırakma özelliğinin tüccarların bu konuşmanın bir parçası olmasına izin vermeyi amaçladığını söylüyor.

Ürün İndirimleri ile tüccarlar, hem metin hem de resimler kullanarak ürünü sergileyen özel bir tweet türü oluşturabilir. Burada, satıcı her zamanki gibi promosyon tweet’lerini oluşturabilir ve ürün fotoğrafları ekleyebilir, ancak ürünün ne zaman satın alınabileceğini de vurgulayabilir. Bu tweete tıklayan kullanıcılar, ürün açıklaması, fiyatı, fotoğrafları ve daha fazlasını içeren bir karar vermek için ihtiyaç duydukları bilgileri alabilecekleri Ürün Detayları Sayfasına yönlendirilir. Ayrıca başkalarının ürün hakkında neler söylediğini görmek için hashtag’e tıklayabilirler.

Resim Kredisi: heyecan

Twitter kullanıcılarının Ürün Düşüşü yayınlandığında bildirim almak için tıklayabilecekleri bir “Hatırlat” düğmesi de mevcuttur.

Bu yeni işlev bir tweet içinde yer aldığından, Twitter kullanıcıları tweeti beğenerek, retweetleyerek, tweet atarak, tweet’i DM (doğrudan mesaj) veya metin yoluyla paylaşarak veya yer imi ekleyerek diğer Twitter gönderilerinde olduğu gibi onunla etkileşim kurabilir. daha sonra kolay erişim. Kullanıcılar tweet hakkında gönderi paylaştığında, sağlanan bir kutu onları “konuşmaya katılmaya” teşvik eder ve önceden doldurulmuş bir hashtag içerebilir.

Şirket, tweet’in ek tanıtım için Twitter’ın reklam araçları kullanılarak da tanıtılabileceğini söylüyor.

Lansman gününde, Ürün İndirimi için hatırlatıcı ayarlayan kullanıcılar, Ürün İndirimi’nden 15 dakika önce ve indirim anında Bildirimler sekmesinde bir uygulama içi bildirim alır.

Resim Kredisi: heyecan

Tıklandığında, ürünü doğrudan satıcının web sitesinden satın almak için bir “Web sitesinde alışveriş yap” düğmesi gösterilir. Başka bir deyişle, Twitter burada aracı rolü oynamıyor. Bu, TikTok’un uygulama içi alışveriş özelliklerinin nihai ödeme için nihai olarak perakendecinin web sitesine bağlandığı mevcut alışveriş stratejisine benzer – sosyal uygulama, uçtan uca yönetmeye çalışmıyor, yalnızca dönüşüm hunisinin üst kısmı olarak hizmet ediyor. satın alma akışı Öte yandan Meta, kullanıcıların ödemeyi Facebook Pay’i (şimdi Meta Pay olarak yeniden adlandırıldı) kullanarak tamamladığı kendi uygulamasında alışveriş işlemlerinin çoğunu güçlendirmeyi hedefliyor.

“Sevdiğiniz bir marka bir şey piyasaya sürdüğünde, o yeni ve sıcak şeyi tükenmeden önce almak için ilk sırada olmak istersiniz. Product Drops bu akılda tutularak tasarlandı,” diye açıkladı Twitter Ürün Müdürü Justin Hoang. “Alışveriş yapanlar Ürün Ayrıntıları Sayfasında ürünle ilgili ayrıntıları alabilir, bir hatırlatıcı ayarlayabilir, böylece indirim fırsatını kaçırmazlar ve diğer alışveriş yapanların ne dediğini görebilirler – üstelik bunların hepsini Twitter’dan ayrılmadan gerçekleştirebilirler. Alışveriş yapanlara sadece konuşmaktan fazlasını yapmaları için bir yol sunmaktan heyecan duyuyoruz; Product Drop’lar ile sohbetten ürün keşfine ve satın almaya geçişi kolaylaştırıyoruz” diye ekledi.

Resim Kredisi: heyecan

Twitter, yeni özelliğin şu anda iOS cihazları için İngilizce Twitter kullanan ABD’deki müşterilerle test edildiğini söylüyor. Lansman sırasında, başlangıçta aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir avuç markayla çalışıyor: @Dior, @unionlosangeles, @HomeDepot ve @Fosil x @JeffZımba. Şirket, özelliği gelecekte daha fazla tüccar ve alışverişçiye sunacağını söyledi.

“En başından beri, Birlik tamamen topluluk ve kültürle ilgiliydi. Bunu akılda tutarak, Twitter hayran topluluğumuzla bağlantı kurmak ve iletişim kurmak ve kültürün nabzını tutmak için benzersiz bir alan oldu (spor ayakkabıları, görüşürüz), ”dedi Union Pazarlama Direktörü Richard Brooks. “Ve her düştüğümüzde, Twitter farkındalığı artırmak için bizim için önemli bir temas noktası. Ürün İndirimlerinin, işleri bir adım öteye taşımamıza ve hedef kitlemizi yaklaşmakta olan lansmanlar hakkında bilgilendirme ve etkileşim kurma şeklimizi derinleştirmemize nasıl yardımcı olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz. Hayranlarımızın daha sonra neyi düşüreceğimizi görmelerini bekleyemeyiz.”

Ekleme, Twitter’ın e-ticaret ürünlerine yönelik bir dizi güncellemeyi takip ediyor; Twitter Mağazaları olarak adlandırılan çevrimiçi vitrinlerin Mart lansmanı; Walmart ile ortaklaşa Kasım ayında canlı alışveriş testleri; ürün sayfaları için yeni Twitter kartı biçimleri; ürün karuselleri Shop Spotlight olarak adlandırılan; ve dahası. Twitter’ın çevrimiçi alışverişe girişinin henüz erken olduğu göz önüne alındığında, ürün lansmanlarının veya diğer alışveriş etkinliklerinin yanında yer alabilecek ek reklamların dışında, alışveriş işlemlerinden gelir payı almadığını söylediği için henüz bir gelir kaynağı değil.

Elon Musk’ın devralınmasıyla ilgili kargaşa göz önüne alındığında, Twitter, odaklanmak için dahili olarak yeniden organize oluyor. kısa vadeli kullanıcı büyümesine yönelik çabalarının çoğunu, Bloomberg bildirdi. Bu, Spaces ve Communities gibi daha iddialı ürünlerinin arka koltukta oturabileceği anlamına geliyor. Musk’ın satın alınmasının nihayetinde Twitter’ın gelecekteki ticari gelişmeleri için ne anlama geldiği de hala bilinmiyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/twitters-latest-feature-lets-merchants-tease-upcoming-product-drops-remind-customers-to-shop/

Yorum yapın