Twitter’ın avukatları Musk’a satın alma anlaşmasından vazgeçerse onu mahkemeye vereceklerini söylediTwitter Inc.’in yeni hukuk ekibinden avukatlar, şirketin isteksiz taliplisi Elon Musk’a, 44 milyar dolarlık firmayı satın alma anlaşmasının hala devam ettiğini ve takip etmezse yasal işlem yapmakla tehdit ettiğini söyledi.

Hareket, Musk’ın Twitter’a anlaşmadan çekilmek istediğini bildirmesinin ardından geldi. 10 Temmuz tarihli bir mektupta Wachtell, Lipton, Rosen & Katz’dan avukatlar Musk’ı temsil eden hukuk ekibine (resimde) “sözde fesih geçersiz ve haksızdır ve Anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerinin reddi anlamına gelir” dedi. İletişim, Twitter tarafından bir dosyalama Cuma günü geç saatlerde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile.

Geçen hafta Musk’ın avukatları Twitter’a Tesla Inc. ve SpaceX Inc.’in milyarder CEO’sunun satın almayı sonlandıracağını söyledi. Şirketi, “spam ve yanlış hesapların oranını önemli ölçüde azaltarak” sözleşmesini ihlal etmekle suçladı.

Uzun süredir spam ve bot hesaplarının aktif kullanıcı tabanının %5’inden azını oluşturduğunda ısrar eden Twitter, devralma anlaşmasının şartlarını uygulamak için Musk’ı Delaware Chancery Mahkemesi’nde dava edeceğini söyledi.

Musk, son olaylarla eğlenmiş gibi göründü ve şirkette eğlenirken yaptığı bir meme tweet’i yayınladı:

Spam hesapları sorunu, özellikle de Twitter’ın spam botlarına karşı meşru olduğu iddia edilen kullanıcıların kaçı, ilk olarak Musk tarafından 13 Mayıs’ta Twitter’da gündeme getirildi. Musk, o sırada “Twitter anlaşmasını geçici olarak beklemeye aldığını ve hesaplamayı destekleyen ayrıntıları beklemeye aldığını yazdı. spam/sahte hesaplar gerçekten de kullanıcıların %5’inden daha azını temsil ediyor.” 16 Mayıs’taki bir konferansta Musk, spam hesaplarıyla ilgili endişesini bir kez daha dile getirdi ve platformu rahatsız eden sahte hesapların veya spam botlarının sayısının Twitter’ı satın almak için ne kadar para harcamak istediğini etkileyebileceğini söyledi.

Musk, Twitter’ı spam hesaplar hakkında veri sağlamadığı için 6 Haziran’da satın alma anlaşmasını “açık şekilde ihlal etmekle” suçladıktan sonra, şirket Musk’a 8 Haziran’da bir “firehose” veri akışına erişim izni vermeyi kabul etti. Twitter kullanıcılarının, spam hesaplarının sayısını belirlemek için kullanılabilecek meta veriler de dahil olmak üzere günde gönderdiği 500 milyondan fazla tweet.

Ancak Musk’ın ekibi o zamandan beri Twitter tarafından sağlanan yangın hortumu verilerinin doğruluğu konusunda şüpheler uyandırdı. Ekip üyelerinin spam rakamlarından şüphe duydukları ve Twitter’ın bir işletme olarak beklentilerini değerlendirmek için yeterli bilgiye sahip olmadıklarına inandıkları söylendi. Dolayısıyla Musk, anlaşmanın devam edemeyeceğine inanıyor.

Twitter’ın avukatları, şirketin Musk ile yaptığı orijinal satın alma anlaşmasını ihlal edecek hiçbir şey yapmadığını iddia ediyor. Anlaşmayı ihlal edenin Musk olduğunu iddia ediyorlar.

Mektupta, “Mektubunuzdaki iddiaların aksine, Twitter, Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmedi ve Twitter, Şirket’in Maddi Olumsuz Etkisine maruz kalmadı ve muhtemelen de olmayacak” dedi. “Sözde fesih, Bay Musk ve diğer Musk Taraflarının Sözleşme’yi bilerek, kasten, kasten ve maddi olarak ihlal etmiş olmaları nedeniyle bağımsız bir nedenle geçersizdir.”

Mektup şöyle devam etti: “Twitter, Bay Musk ve diğer Musk Taraflarının, Sözleşmede öngörülen işlemleri tamamlamak ve etkili kılmak için ilgili makul en iyi çabayı gösterme yükümlülükleri de dahil olmak üzere, Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerine uymalarını talep etmektedir. Twitter, Misk Taraflarının Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini özel olarak uygulama hakkı da dahil olmak üzere tüm sözleşmeye dayalı, yasal ve diğer hakları saklı tutar.”

Constellation Research Inc.’den Holger Mueller, Twitter’daki spam botları sorununun çok önemli olduğunu çünkü sonuçta botların şirketin ana gelir kaynağı olan reklamlara tıklamadığını söyledi. Bu nedenle Musk’ın Twitter’ın günlük aktif kullanıcı tabanı arasında tam olarak kaç tane bot olduğunu bilmesi hayati önem taşıyor.

Mueller, “Musk görünüşe göre şirketi satın almak istemiyor, bundan sonra ne olacağı belli değil” dedi. Ancak bu mahkemeye giderse, belki de sonunda Twitter’ın gerçekte kaç tane bot hesabına sahip olduğuna dair daha doğru ölçümler alacağız.”

Fotoğraf: NASA/Wikimedia Commons

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.

Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/11/twitters-lawyers-tell-musk-theyll-take-court-reneges-acquisition-deal/

Yorum yapın