Twitter, uzun biçimli içerik ‘Notlar’ özelliğini resmi olarak kullanıma sunuyor – Teknolojik Haberler


heyecan ilan edildi bugün, platformda uzun biçimli içerik yazmanın bir yolu olan “Notlar”ı piyasaya sürüyor. Resmi duyuru, Teknolojik Haberler’ın özelliğin yakında başlatılacağını bildirmesinden bir gün sonra geldi. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Gana ve Birleşik Krallık’taki küçük bir yazar grubu, ilk test aşamasının bir parçası olarak Notes’a erişebilir.

Twitter, Notların çoğu ülkedeki kişiler tarafından Twitter’da ve Twitter dışında okunabileceğini söylüyor. Test aşamasının parçası olan kullanıcılar, tüm Notlarının depolanacağı yeni bir “Yaz” sekmesine erişebilecek. Bu kullanıcıların profillerinde yayınlanan çalışmalarını tutan yeni bir “Notlar” sekmesi de olacak.

Yeni özellik ile Kullanıcılar, zengin biçimlendirme ve yüklenen medya kullanarak makaleler oluşturabilecek, daha sonra tweet’lenebilecek ve yayınlandıktan sonra takipçilerle paylaşılabilecek. Tweetler gibi, Notlar da kendi bağlantılarına sahip olacak ve tweet’lenebilir, retweetlenebilir, DM’lere gönderilebilir, beğenilebilir ve yer imlerine eklenebilir. Twitter, Notes’un yayın öncesi ve sonrası düzenlenebileceğini söylüyor.

Twitter Notes, bazı kişilerin daha derinlemesine düşüncelerini ve fikirlerini paylaşmak için sosyal medya platformunu kullanma şeklini değiştirme potansiyeline sahiptir. Bu özellik aynı zamanda karakter sayısını 140’tan 280’e iki katına çıkardığından beri Twitter’ın en önemli değişikliklerinden birine işaret ediyor.

Yeni özellik, kullanıcıların tüm metni bir Not’a koymasına izin vererek konuları takip etmenin zor olabileceği durumları ele alacak. Bazı durumlarda, kullanıcılar metnin büyük bir bölümünü tweetlemek için Notes uygulamalarının ekran görüntülerini yayınladılar. Yeni Notlar özelliği bu sorunların her ikisini de çözmelidir. Yeni özellik, makale uzunluğundaki içeriği nadiren yayınlayan ve kendi bloglarını veya web sitelerini kurmak ve sürdürmekle uğraşmak istemeyen kullanıcılar için özellikle yararlı olabilir.

Twitter Notes’un tanıtımı, Twitter’ın kurucu ortağı Evan Williams tarafından tesadüfen geliştirilen WordPress veya Medium gibi uzun biçimli blog platformlarıyla rekabet edebilir.

Twitter ayrıca okuyucular için araçlar oluşturmaya odaklanan yeni bir Twitter Yazma ekibi kurduğunu duyurdu. Ekip, yazar için Twitter deneyimini geliştirmeye odaklanacak. Sosyal medya devi, yazar tanımının gazetecileri, blog yazarlarını, haber bülteni yayıncılarını, komedyenleri, içerik oluşturucuları, sosyal medya topluluk yöneticilerini, şairleri, senaristleri ve daha fazlasını içerdiğini belirtiyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/twitter-officially-rolls-out-its-long-form-content-notes-feature/

Yorum yapın