Twitter özel zaman çizelgelerini test ediyor ve ilki The Bachelorette – Teknolojik Haberler ile ilgili


Twitter, hesaplardan, hashtaglerden ve daha fazlasından alınan içeriğin birleşimine dayalı olarak belirli temalar veya ilgi alanları etrafında Tweetleri ve diğer medyaları birleştirecek geliştiriciler tarafından oluşturulan özel zaman çizelgelerini kullanıcılara gösterecek yeni bir özelliği test ediyor. Şirketin geliştirici platformları ürün başkanı Amir Shevat, The Bachelorette dizisinin yaratıcıları tarafından yapılan özel bir zaman çizelgesinin fotoğrafını tweetleyerek platformda bu deneyi duyurdu.

Twitter, Bachelorette zaman çizelgesinin “ABD ve Kanada’daki küçük bir grup insan için 10 hafta boyunca” kullanılabileceğini söyledi. Özel zaman çizelgesi testine dahil olan kullanıcılar, web’de zaman çizelgesini ana zaman çizelgesinin yanına sabitlemeleri için bir istem alır.

Twitter, geliştiriciler söz konusu olduğunda, başlangıçta Twitter’ı kullanmak için özelleştirilmiş arayüzler oluşturan üçüncü taraflara çok açık olan, daha sonra bundan uzaklaşarak ve belirli kullanım durumlarında inşa edilenlere odaklanan, yıllar boyunca sallanan duygularıyla biliniyor. Bu, deneme aşamasının ötesine geçerse, özelleştirilmiş zaman çizelgeleri, Twitter’ın kendi içerik akışlarını özel bir ilgi alanına göre düzenleme işini kendileri yapmak istemeyen kitlesel pazar kullanıcılarına hitap etmek için nasıl daha fazla yol aramaya devam ettiğini anlatıyor.

Aynı zamanda, aynı anda farklı kullanımlar için Twitter’da daha uzun vadeli farklı akışlar oluşturan insanlara da kapı açar – örneğin, bir NFL hayranıysanız ve aynı zamanda Twitter’ı iş için haberleri izlemek için kullanıyorsanız ve bir tanesinin dikkatinizin dağılmasını istemiyorsanız diğerine odaklanmak. Twitter, on yıldan uzun bir süre sonra bu Kasım ayında geliştirici konferansı Chirp’e ev sahipliği yapıyor, bu nedenle o sırada ademi merkeziyetçilik ve özel zaman çizelgeleri hakkında daha fazla şey duyabiliriz.

Şirket, bu zaman çizelgesindeki içeriğin “Arama terimleri, Konular, tutamaçlar ve manuel küratörlük gibi bilgiler kullanılarak Zaman Çizelgesi’nin temasıyla alaka düzeyine göre seçileceğini ve sıralanacağını” belirtti. Böylece en son tweet görünümüne geçemezsiniz.

Kullanıcılar, listeler aracılığıyla zaten özel zaman çizelgeleri oluşturabilir; bu, çeşitli hesapları seçmenize olanak tanır; bu, sırayla mobil uygulamaya sabitlenebilir ve ardından ana ekranda bunlar arasında kaydırarak görüntülenebilir. Ancak bu, listeye dahil ettiğiniz hesapların tweet akışına dayandığından, küratörlük veya filtreleme şeklinde daha fazlasını yapamazsınız.

Twitter listeleri

Twitter listeleri Resim kredisi: Teknolojik Haberler

Ve yeni TweetDeck önizlemesini kullanıyorsunuz, belirli kelimeler ve zaman çerçevesi gibi gelişmiş arama özelliklerine sahip bir hashtag veya arama teriminden özel bir sütun oluşturabilirsiniz (aynı zamanda TweetDeck’i web’de kullanarak da yapabilirsiniz).

Buna karşılık, Twitter’ın burada gösterdiği yeni özel zaman çizelgeleri özellikleri, geliştiricilerin zaman çizelgesiyle birlikte ne tür Tweetlerin gösterilebileceğini daha fazla kontrol etmesine izin veriyor. bir sorgu aracılığıyla oluşturulmuş. Örneğin bir geliştirici, konular, tanıtıcılar ve arama terimleri gibi filtrelerin bir kombinasyonunu kullanarak özel bir zaman çizelgesi oluşturmayı seçebilir.

“Özel Zaman Çizelgeleri, seçilmiş yayınlardır. Bu beslemeler, ilgi alanları ve olaylar etrafında içerik seçen ve sağlayan üçüncü taraflar veya genel içgörülere dayalı olarak Twitter tarafından oluşturulabilir. Örneğin, Twitter tarafından oluşturulan Popüler Videolar Zaman Çizelgesi, video içeriğini doldurmak ve sipariş etmek için konuları nasıl seçtiğimize benzer bilgiler kullanıyor” dedi. özel zaman çizelgeleri için destek sayfası.

Bir geliştiricinin, insanların ilgi alanına dayalı özel yayınlar oluşturmasına ve farklı zaman çizelgeleri için bir “mağaza” oluşturmasına izin verme konusundaki sorusuna yanıt olarak Shevat, her şeyin burada olduğunu söyledi. firmanın yol haritası geliştirici araçları için. Ayrıca bunun, insanlara çok sayıda algoritma zaman çizelgesi seçeneği sunmada ademi merkeziyetçiliğe yönelik ilk adım olduğunu belirtti. Twitter, birkaç yıldır Bluesky projesi aracılığıyla merkezi olmayan sosyal medyayı araştırıyor, ancak ekipten tüketiciye yönelik herhangi bir duyuru yapılmadı.





Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/twitter-is-testing-custom-timelines-and-first-one-is-about-the-bachelorette/

Yorum yapın