Twitter, Musk’ın karşı dava iddialarını büyük bir alayla yalanladı – Teknolojik Haberler


Twitter’da yasal bir dava açtı Elon Musk’ın satın alması gereken şirket hakkındaki karşı iddialarını reddeden yanıt – Twitter’ın platformdaki sahte hesapların sayısını hileli olarak yanlış temsil ettiğini iddia ederek çıkmaya çalıştığı bir anlaşma. 127 sayfalık belge, Twitter’ın Musk’ın çeşitli iddialarını “kanıtlar ve sağduyuyla çelişen bir dava hikayesi” olduğunu söyleyerek çürüttüğünü görüyor. Ah!

Sosyal ağ, dosyalamada bu karşı iddiaların “Musk’un birleşme anlaşmasını lekeleme planını haklı çıkarmadığını” belirtti ve onları piyasadaki gerileme nedeniyle anlaşmadan kaçma çabası olmakla suçladı.

“Musk’a göre, Wall Street bankacıları ve avukatları tarafından tavsiye edilen birden fazla şirketin milyarder kurucusu – Twitter tarafından 44 milyar dolarlık bir birleşme anlaşması imzalaması için aldatıldı. Bu hikaye kulağa geldiği kadar mantıksız ve gerçeğe aykırı, ”dedi Twitter, Perşembe günü kamuoyuna açıklanan dosyada.

Twitter’ın başkanı Brett Taylor da sosyal ağda bir gönderi paylaştı ve Musk’ın iddialarını “gerçekten yanlış, yasal olarak yetersiz ve ticari olarak alakasız” olmakla eleştirdi.

Musk’ın avukatları, Delaware Kançılarya Mahkemesi’ne 90 sayfalık karşı dava açmıştı ve Twitter’ın yanıtı bunları paragraf paragraf ele alıyor.

Sosyal ağın avukatları, Musk’ın yeni başlayanlar için birçok Twitter metriğini yanlış anladığına dikkat çekti. Örneğin, para kazandıran günlük kullanıcılarla para kazanılan günlük kullanıcıları karıştırdı. İlki, Twitter’ın üç aylık kazanç raporundaki büyümesini ölçmek için düzenli olarak kullandığı bir ölçümdür.

Twitter, “…mDAU, her kullanıcının herhangi bir günde reklam geliri elde ettiğinin bir teyidi yerine, bu kullanıcılardan para kazanma fırsatını temsil ediyor” dedi.

Twitter yanıtı, Musk’ın iddialarının gülünç olduğunu göstermeye çalışan, baş hukukçularla dolu.

Bu yüzden şu gibi cümleler bekliyoruz: “7. paragraf, Musk’ın ‘teziyle’ ilgili iddiaları içerdiği ölçüde, Twitter, iddia edilen gerçeklerin doğruluğuna dair bir inanç oluşturacak bilgi veya bilgiden yoksundur ve bu temelde onları reddeder.

Bu, Musk’ın kamu söylemi üzerinde büyük etkisi olan spam hesapları suçlamasına yanıt olarak söylendi.

Twitter, “Musk, Twitter’ın asla yapmadığı temsiller icat ediyor ve ardından, Twitter’ın bu sözde temsillerin ihlalini yaratmak için kendisine sağladığı kapsamlı gizli verileri seçici bir şekilde kullanmaya çalışıyor, diye yazıyor Twitter. “Ancak Musk, eşzamanlı ve tutarsız bir şekilde Twitter’ın bilgi taleplerini engelleyerek birleşme anlaşmasını ihlal ettiğini iddia ediyor.”

Twitter’ın dosyalanması, her iki tarafın da yasama tenisi oyunu gibi bir dizi yasal adımın ortasında geliyor.

Twitter geçen ay Musk’a dava açtıktan sonra, bir Delaware yargıcı duruşmanın 17 Ekim’de yapılmasına karar verdi. sosyal ağa karşı çıktı ve davanın belgeleri mühür altına alındı. Yanıt olarak Twitter, Musk’ın ortaklarını mahkemeye çağırdı. Peter Theil’in VC firması Founders Fund ve yatırımcılar Joe Lonsdale ve David Sacks. Misilleme olarak, Tesla CEO’sunun avukatları mahkeme celbi JPMorgan Chase ve Goldman Sachs — satın alma anlaşmaları konusunda Twitter’a danışmanlık yapan firmalar.

Musk, 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla Twitter’ı hisse başına 54.20 dolara satın almayı kabul etmişti, ancak anlaşmanın imzalanmasından bu yana hisse senedi önemli ölçüde düştü — 32.65 dolara düşüyor Temmuzda. Bugün Twitter 41.77 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/twitter-denies-musks-countersuit-claims-with-a-lot-of-snark/

Yorum yapın