Twitter, Musk’ın 44 Milyar Dolarlık Anlaşmayı Öldürme Bahanesini BS’ye Çağrıyor


Tesla CEO'su Elon Musk, Amerika'nın en zengin 51 yaşındaki pisliği 22 Mart 2022'de Almanya'da bir dosya fotoğrafında görüldü.

Tesla CEO’su Elon Musk, Amerika’nın en zengin 51 yaşındaki pisliği Almanya’da bir dosya fotoğrafında görüldü 22 Mart 2022’de.
Fotoğraf: Patrick Pleul (AP)

Twitter, Elon Musk’ın duyurusuna yanıt verdi Cuma gününde sosyal medya şirketini satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşmadan çekilmek istediğini söyledi. Ve Twitter, milyarder Tesla CEO’sunun imzaladığı anlaşmaya bağlı olduğunu ve Musk’ın bir sürü saçma mazeret sunarak bilerek bu anlaşmayı ihlal etmeye çalıştığını açıkça belirterek yumruk atmıyor.

Saniye dosyalamatarafından ilk bildirilen Reuters, düzenleyici kuruma Pazar günü sunuldu ve yalnızca Pazartesi günü geç saatlerde kamuoyuna açıklandı. Ve Twitter’ın, hizmetin çok fazla botu olduğu iddiasıyla anlaşmaya geri dönme girişiminin “geçersiz” olduğunu açıkça belirttiği dosyada.

“Bay. Twitter’dan gelen mektupta, Musk ve diğer Musk Taraflarının sözde fesihleri ​​geçersiz ve haksızdır ve Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinin reddini teşkil eder.

“Mektubunuzdaki iddiaların aksine, Twitter, Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmedi ve Twitter, Şirket’in Maddi Olumsuz Etkisine maruz kalmadı ve maruz kalması da muhtemel değil. Sözde fesih, Bay Musk ve diğer Musk Taraflarının Sözleşmeyi bilerek, kasten, kasten ve maddi olarak ihlal etmiş olmaları nedeniyle bağımsız bir nedenle geçersizdir, ”diye devam ediyor mektup.

“Yaptığı gibi Twitter, Bay Musk tarafından Sözleşme kapsamında makul bir şekilde talep edilen bilgileri sağlamaya ve işlemi kapatmak için gereken tüm önlemleri özenle almaya devam edecektir.”

Musk, platformdaki botların sayısı konusunda endişe duyduğunda ısrar etti, başlangıçta Twitter’ı satın almak için bir neden olarak düzeltmeye yardımcı olmak istediğini söyledi. Ancak birçok yorumcu, Musk’ın şirketi satın almak istediğine bile şüpheyle baktı, bunun yerine art niyetlere işaret etti. Böyle bir neden, şirketi satın almak için Tesla’daki bir ton hisseyi boşaltmaktı – elektrikli araç şirketinin hisse senedi fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yakınken sattığı hisseler.

51 yaşındaki SpaceX kurucusu Bu tuhaf maceraya, büyük miktarda Twitter hissesi satın alarak ve işlemi yasal süre içinde açıklamayarak başladı. Musk, Nisan ayında şirketin %9,2’sini gizlice ele geçirerek Twitter’ın en büyük hissedarı oldu.Milyarder, şirketin %5’ini satın aldıktan sonra yasal olarak kamuya açıklamak zorundaydı, yapmadığı ve güzel bir şekilde kâr ettiği bir şeyi. Sonra Musk denedi düşmanca devralma Twitter’dan, şirketi büyük bir kâr marjıyla satın almasına izin verilmezse büyük hissesini satmakla tehdit etti.

Reuters’e göre Twitter’ın Musk’ın elini zorlamak için bu hafta bir dava açması bekleniyor. ancak Musk’ın sadece bileğine bir tokatla kurtulacağı yoksa büyük bir ödeme yapmak zorunda mı kalacağı belli değil.

Musk, son birkaç gündür Twitter’la alay ediyor memlerleşu anda yaptığı numara göz önüne alındığında ciddi bir yasal tehlikede değilmiş gibi davranmaya çalışıyor.

Ama belki de gerçekten endişelenmesine gerek yok. Ne de olsa dünyanın en zengin insanı. Ve zenginlerin, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şeyin sonuçlarıyla yüzleşmeme gibi bir yolu var. Musk’ın karanlık faaliyetler için büyük bir bedel ödeyen ilk zengin adam olup olmadığını yalnızca zaman gösterecek. Nefesimizi tutmuyoruz.

Kaynak : https://gizmodo.com/twitter-elon-musk-bullshit-44-billion-lawsuit-weasel-1849167685

Yorum yapın