Twitter kullanıcıları Nintendo, Rockstar ve Valve kılığında kafa karışıklığı yaydıYorum

Birkaç Twitter hesabı, video oyun şirketi gibi görünmek için Twitter Blue’nun satın alınabilir mavi çekini kullandı. Bazıları yeni (ne yazık ki var olmayan) oyunlar için sahte duyurular yayınladı. Amerika’nın Nintendo’su gibi görünen bir hesap, Mario orta parmağını çeviriyor.

Twitter’da bir kişi “Mario bunu asla yapmaz” diye şikayet etti.

“İyi yaptı,” diye yanıtladı Nintendo sahtekarı.

Twitter için çalkantılı bir dönem oldu. 1 Kasım’da sosyal medya şirketi, Twitter Blue’da abonelerin ayda 7,99 dolara ikonik mavi onay rozeti almasına olanak tanıyan değişiklikleri kullanıma sundu. Değişiklik, yaygın bir kafa karışıklığına yol açtı. Daha önce mavi onay, hesap sahibinin kimliğinin şirket tarafından doğrulandığı anlamına geliyordu; şimdi, sadece bir kullanıcının Blue için ödeme yaptığı anlamına gelir.

Elon Musk’ın Twitter hesabında oyunlar, kaotik bir geleceğe dair bir fikir veriyor

Twitter, The Washington Post tarafından görüntülenen Twitter çalışanlarına gönderilen bir notta “kimliğe bürünme sorunlarını” gerekçe göstererek Cuma günü Twitter Blue’ya kaydolmayı devre dışı bıraktı.

Bir kullanıcı @valvesotfware adlı bir hesap için Twitter Blue’ya ödeme yaptı (akıllıca yazım hatasına dikkat edin), sahte bir oyun devam filmi yayınlamak için video oyunu yayıncısı ve distribütörü Valve kılığına girdi duyurukandırmaca bazı oyuncular. Daha sonra hesap, Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’a hitaben, yeni Twitter Blue’nun yanlış bilgi yaymak için ne kadar kolay kullanılabileceğine dair bir takip tweet’i yayınladı.

Hesap, “Twitter Blue bir sorun, yanlış bilgiyi yaymak çok kolay … Artık devasa bir platforma sahipsiniz ve bununla yapmayı seçtiğiniz şeyi daha iyi yapın” diye yazdı.

@RockstarGamse adlı başka bir hesap, stüdyonun yakında çıkacak olan oyunu “Grand Theft Auto VI” hakkında yanlış bir güncelleme yaparak Grand Theft Auto geliştiricisinin kimliğine büründü. Bu hesapların tümü sonunda askıya alındı.

Görünen adı olarak “twitch” kullanan ancak biyografisinde kendisini açıkça bir parodi hesap olarak tanımlayan bir Twitch parodi hesabı, hala aktif. Çarşamba günü, hesap tweet attı sahte değişiklikler Twitch’in tartışmalı gelir dağılımına. (Twitch, kurucusu Jeff Bezos’un The Washington Post’un sahibi olduğu Amazon’a aittir). Musk daha önce söz konusu Twitter kullanıcılarının başkalarını taklit ettikleri tespit edilirse askıya alınacağını, ancak bu parodi hesaplara yine de izin verileceğini söyledi.

YouTube’un röportaj kralı Anthony Padilla ile bir gün geçirdik

Şu anda, bir hesabın mavi onay işaretinin doğrulanmış bir hesap mı yoksa Twitter Blue abonesi mi olduğunu kontrol etmenin tek yolu, hesabın görünen adının yanındaki rozete tıklamak. Bir Twitter Blue hesabı, “Twitter Blue’ya abone olduğu için doğrulandı” olarak tanımlanırken, Twitter’ın üzerinden mavi bir kontrol yapılır. önceki doğrulama sistemi hesabın tanınmış bir kişi olarak “kayda değer olduğu için doğrulandığını” belirtir.

Ekim ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk, taklitçilerin popüler hedefi haline geldi. Komedyen Kathy Griffin ve aktör Valerie Bertinelli, Twitter’ın yeni doğrulama sistemine karşı Musk gibi poz verdiler.

Musk, Twitter’daki agresif erken değişiklikleri nedeniyle yaygın eleştiriler aldı. İçerik denetimine yaklaşımı, reklamcıları temkinli hale getirdi ve Musk, platformdan ayrılan markalara karşı bir “termonükleer isim ve utanç” kampanyası tehdidinde bulundu. Geçen hafta, şirket personelinin neredeyse yarısını işten çıkarmayı hedefleyerek işten çıkarmalar başlattı.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/11/11/twitter-fakes-nintendo-rockstar-valve/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın