Twitter kira ödemediği için dava edildi • The Register


Hepimiz Twitter’ı veya onun yeni sahibini düşünmek zorunda olmadığımız kısa bir tatil sezonunun tadını çıkarırken, bir ev sahibi Elon Musk’ın şirketteki maliyet düşürme kampanyasının kira ödememeye kadar uzandığını iddia etti.

göre bir dava [PDF] Twitter’ın 30. katını kiraladığı San Francisco’daki 650 California Caddesi’ndeki ofis kulesinin sahibi olan Columbia Property Trust tarafından açılan sosyal medya platformunun ona tahmini 136.260,00 dolar borcu var.

Dosyaya, 16 Aralık’ta gönderilen ve Twitter’ı ödenmemiş bakiyeyi beş iş günü içinde ödemesi veya mülk sahibinin gazabıyla yüzleşmesi konusunda uyaran varsayılan bildirim dahildir.

Kaliforniya Yüksek Mahkemesinde San Francisco İlçesi adına açılan 29 Aralık tarihli davayla, faturanın ödenmediğini tahmin etmek doğru olur. Sorduk ama muhtemelen bir yanıt alamayacağız, çünkü Twitter’ın basın ofisi ortadan kaldırıldı.

New York Times geçen ay talep edildi Twitter’ın kira ödemediği hiç “Şirkete yakın üç kişiye” göre küresel ofislerini haftalar içinde kapattı ve Musk’ın Ekim’i devraldığı hafta yapılan özel charter uçuşları için 197.725 dolarlık faturayı ödemeyi “reddetti”. dava edildi.

Olmuştur önerildi Musk, bu tür hizmetlerin kendisi tarafından değil, eski yönetim tarafından yetkilendirildiğini düşünüyor ve bu nedenle ödeme yapmıyor. NYT, “Personel o zamandan beri seyahat satıcılarının aramalarından kaçındı” dedi.

Bu meblağlar, Twitter ise okyanustaki damlalardır. günde 4 milyon dolar kaybediyor, Musk’ın Kasım ayında binlerce işçiyi işten çıkarmak için gerekçe olarak iddia ettiği gibi. Şirketin hukuk ekibi de yenilendi ve çalışanlara olası dava beklentisiyle satıcılara ödeme yapmamaları talimatı verildiği bildirildi.

Şimdi yavaş yavaş azalmaya başlayan potansiyel dava.

“Umarım harika bir gün geçiriyorsundur 1 2023!” Şef Twit yılbaşında tweet attı. “Kesin olan bir şey var, sıkıcı olmayacak.” ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2023/01/03/elon_musks_costcutting_campaign_at/

Yorum yapın