Twitter, içerik oluşturucuların Yalnızca Süper Takip Edilen Alanlara ev sahipliği yapma özelliğini kullanıma sunuyor – Teknolojik Haberler


Twitter’da ilan edildi Super Follows-only Spaces’ı piyasaya sürdüğünü söyledi. Super Follows abonelikleri sunan içerik oluşturucular, artık Spaces’ı yalnızca aboneleri için barındırabilir. Sosyal medya devi, bu yeni seçeneğin içerik oluşturuculara “en büyük destekçilerine fazladan bir konuşma katmanı sunmanın” bir yolunu vereceğini söylüyor.

Dünyanın her yerindeki iOS ve Android aboneleri Super Follows-only Spaces’a katılabilecek ve konuşma talebinde bulunabilecekken, Twitter’ın web platformundaki aboneler katılıp dinleyebilecek, ancak konuşma talep etme seçeneğine sahip olmayacak. İçerik oluşturucular, yeni bir Alan başlatırken “Yalnızca Süper Takipçiler katılabilir” düğmesini seçerek bir Yalnızca Süper Takipçi Alanı başlatabilir. Bir içerik oluşturucuyu Süper Takip etmeyen kullanıcılar Alanı görmeye devam edecek, ancak abone olmadıkça ona erişemeyecekler.

Spaces için yeni Super Follow-only seçeneğinin, içerik oluşturucuların özel Spaces sahibi olmasının tek yolu olmadığını belirtmekte fayda var. Örneğin Twitter, içerik oluşturucuların kullanıcıların bir Alanı dinlemeleri için bir fiyat belirlemesine izin vermek için geçen yıl Biletli Alanlar özelliğini başlattı. İçerik oluşturucular bilet fiyatlarını 1 ile 999 $ arasında herhangi bir yere ayarlayabilir ve ayrıca kaç biletin satılacağını da sınırlayabilir.

İlk olarak Şubat 2021’de ortaya çıkan Super Follows, kullanıcıların özel içerik karşılığında aylık abonelik ücreti karşılığında beğendikleri hesaplara abone olmalarını sağlıyor. Super Follows, şu anda iOS’ta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirli içerik oluşturucularla test aşamasındadır. Uygun hesaplar, Süper Takip aboneliklerinin fiyatını ayda 2,99 ABD Doları, 4,99 ABD Doları veya 9,99 ABD Doları ücretlendirme seçeneğiyle belirleyebilir.

Super Follows-only Spaces’ın piyasaya sürülmesi, Super Follows aboneliklerine başka bir ayrıcalık katmanı ekler. Twitter, içerik oluşturucuların kitlelerini büyütmelerine ve en ilgili takipçilerine daha yakın olmalarına olanak sağlamak için daha fazla Süper Takip özelliği başlatmayı planladığını söyledi.

Twitter, araştırmasının tutarlı Alanlara ev sahipliği yapmanın daha fazla takipçi büyümesine yol açtığını ve içerik oluşturuculara takipçileriyle etkileşim kurmaları için daha fazla yol sağladığını gösterdiğini söylüyor. Şirket, haftada yaklaşık iki kez sürekli olarak Spaces’e ev sahipliği yapmanın bir çeyrekte %17’lik bir takipçi büyümesine yol açtığını buldu. Ayrıca şirket, bir ay boyunca tutarlı Spaces barındıran içerik oluşturucuların takipçilerde %6-7’lik bir büyüme gördüğünü ve bunu iki ay boyunca yapan içerik oluşturucuların takipçilerinde %10’luk bir büyüme gördüğünü söylüyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/twitter-rolls-out-super-follows-only-spaces/

Yorum yapın