Twitter Dünya Çapında Bir Kesintide Kapalı


330 milyon aktif kullanıcıya sahip sosyal medya devi Twitter, satın alma konusunda milyarder Elon Musk ile hararetli bir yasal savaşta kilitlenen şirket için hassas bir zamanda gelen dünya çapında bir kesinti raporlarının ardından Perşembe sabahı tekrar çevrimiçi oldu. .

aşağı algılayıcı, internet kesintilerini izleyen bir web sitesi, Doğu saatiyle 08:15 civarında sosyal medya platformunda 54.000’den fazla kesinti raporu kaydetti. Bir saatten az bir süre sonra, heyecan bir tweet’te, kullanıcıların platforma erişim elde ettikleri sorunları çözmeye çalıştığını kabul etti. Şirket, “Onu herkes için tekrar çalışır hale getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Hizmet kesintisi, Salı günü Bay Musk’ı Delaware’deki Chancery Court’ta şirket için 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı tamamlamaya zorlamak için dava eden Twitter için başka bir baş ağrısı. Bay Musk, Nisan ayında Twitter’ı satın almayı kabul etti, ancak geçen hafta satın alma işleminden vazgeçmeyi planladığını söyledi.

Bay Musk, Twitter’daki sahte hesapların sayısıyla ilgili endişelerini anlaşmadan çekilme gerekçesi olarak gösterdi ve şirketin aktif kullanıcılarının yaklaşık yüzde 5’inin bot olduğu yönündeki iddialarına inanmadığını söyledi. Bay Musk aylardır Twitter’ı ve platformdaki yöneticilerini eleştirdi, hatta şirketin CEO’su Parag Agrawal’ın bir gönderisine yanıt olarak bir kaka emojisini tweetlemeye kadar gitti.

Twitter’ın hissesi, Bay Musk’ın şirketi hisse başına 54.20$’a satın almak için anlaşmaya vardığı 25 Nisan’dan bu yana yüzde 28’den fazla düştü. Karşılaştırıldığında, Nasdaq yaklaşık yüzde 13,5 düştü.

Twitter, Bay Musk’ı anlaşmayı tamamlamaya alıkoymaya devam ediyor ve Eylül ayında dört günlük bir deneme istiyor.

Şirket davada, “Musk, imzaladığı anlaşma artık kişisel çıkarlarına hizmet etmediği için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddediyor” dedi. “Musk, görünüşe göre – Delaware sözleşme yasasına tabi diğer tüm tarafların aksine – fikrini değiştirmek, şirketi çöpe atmak, faaliyetlerini bozmak, hissedar değerini yok etmek ve çekip gitmekte özgür olduğuna inanıyor.”

Kaynak : https://www.nytimes.com/2022/07/14/business/twitter-outage.html

Yorum yapın