Twitter, DoubleVerify ve IAS ile reklamveren çıkışlarının ortasında marka güvenliği girişimi için ortak oldu • Teknolojik Haberler


Düşen reklam geliri ve reklamveren çıkışlarıTwitter bugün reklam teknolojisi şirketleriyle iş birliği yaptığını duyurdu Çift Doğrulama ve Entegre Reklam Bilimi (IAS) reklamverenlere reklamlarının uygunsuz içeriğin etrafına yerleştirilip yerleştirilmediğini söylemek için. İlk olarak ABD merkezli reklam kampanyaları için sunulan program, markaların reklamı yapılan tweetler de dahil olmak üzere her tür reklamın yanındaki içeriği – özellikle reklamın üstündeki ve altındaki tweet’leri – analiz etmesine olanak tanır.

Şimdi Twitter, reklam kampanyalarını yürüten markaların, reklamlarının etrafında ne tür tweet’lerin göründüğü ve bunun arkasındaki neden hakkında bilgi sahibi olacağını söylüyor. Şirketler, anahtar kelimeleri filtrelemek için kampanyalarında ince ayar yapmak üzere Twitter’ın bitişiklik kontrol araçlarını da kullanabilir.

DoubleVerify ve IAS, tweet tarama çözümünün önce Twitter’ın Ana Sayfa zaman çizelgesini kapsayacağını ve ardından profil ve arama yerleşimlerini kapsayacak şekilde genişleyeceğini söyledi.

Yeni sistem, marka güvenliği endişelerini ele almanın yanı sıra, markaların reklamlarının marka imajıyla pek uyuşmayan tweet’lerin yanında gösterilip gösterilmediğini anlamasına yardımcı olacak uygunluk puanları sağlamayı hedefliyor. Örneğin, bir elektronik marka, reklamının e-atıktan bahseden bir tweet’in yanında görünmesini istemeyebilir.

DoubleVerify’ın ürün pazarlamasından sorumlu Başkan Yardımcısı Nayef Hijazi, Teknolojik Haberler ile yaptığı bir görüşmede, şirketin reklamdan önceki ve sonraki tweet’lere bakabildiğini ve bunları şirketin kendi güvenlik ve uygunluk ayarlarına göre sınıflandırabildiğini söyledi. Bu, onlara reklamlarının Twitter’da nasıl göründüğüne dair fikir verir.

Şirket, Twitter’ın bu ortaklığı reklamverenlere bu hizmetten haberdar etmek için kendi yöntemiyle tanıtacağını söyledi. Ancak sosyal medya platformunun bunu nasıl paketleyeceği belli değil.

Anladığımıza göre hem DoubleVerify hem de IAS, reklam performansını ölçmek için Twitter’dan gelen gerçek zamanlı verilere erişebilecek. Bu, Twitter’ın üçüncü taraf uygulamalara yönelik son baskısını takip ederek, Twitter’ın gelir getirebilecek geliştirici girişimlerine ve muhtemelen bu konuda çok ihtiyaç duyulan gelire odaklandığına işaret ediyor. Twitter’ın abonelikler veya ödemelerle ilgili çeşitli para kazanma planları, yalnızca uzun vadede sonuç verebilecek fikirlerdir. Ancak kısa vadede Musk, satın almak için aldığı borcun ilk faiz ödemesi Twitter. Twitter’ın mali krizine tek gerçek çözüm, reklamverenlerin geri gelmesini sağlamaktır.

“Twitter, insanlar ve markalar için güvenli bir reklamcılık deneyimini teşvik etmeye kendini adamıştır ve bu bağlılık hiç bu kadar güçlü olmamıştı.” Twitter’ın Marka Güvenliği Başkanı AJ Brown yaptığı açıklamada. “Reklamların Global Alliance for Responsible Media (GARM) endüstri standartlarına göre sunulduğu bağlamın doğrulanması, bizim ve müşterilerimiz için son derece önemlidir.”

Twitter birinci oldu Aralık ayındaki bir blog gönderisinde bu reklam girişimiyle dalga geçtiElon Musk’ın sosyal ağı geç saatlerde devralmasından kısa bir süre sonra yayınlandı. Ekim. Gönderi ayrıca, markaların reklamlarını belirli anahtar kelimelerle içerik etrafında görünmeden sunmalarına yardımcı olacak bitişiklik kontrol araçlarının lansmanını ayrıntılı olarak açıkladı.

Duyuru, Tesla ve SpaceX yöneticisinin, reklamverenleri ağdaki birçok harcamayı duraklatacak kadar endişelendiren bir dizi yanlış adım attığı bir zamanda gelmişti. Özellikle markalar, güven ve güvenlik ekiplerini etkileyen denetim politikalarındaki değişiklikler ve işten çıkarmalar konusunda endişeliydi ve bu durum, reklamlarının zehirli içerikle birlikte gösterilmesine yol açabilecekti. 40’tan fazla insan hakları grubu açık mektup da yazdı reklamverenlere harcamayı durdurmaları için baskı yapıyor ve birçok marka, Twitter liderlik geçiş sürecinde çalışırken yeniden değerlendirme yapılması gerektiği konusunda hemfikir görünüyor.

Şirket ayrıca Kasım ayında güvenilir üst düzey reklam yöneticisi Sarah Personette’i kaybetti. O zamanki raporlar, şirketlerin General Mills, Audi ve Pfizer Twitter’daki harcamaları zaten durdurmuştu ve kısa süre sonra diğerleri onu takip etti. Teknolojik Haberler’a sağlanan analitik firması Pathmatics’in verileri, aralarında Kraft Heinz, Nestle, Coca-Cola ve Best Buy’ın da bulunduğu birçok şirketin Aralık ayında platforma herhangi bir reklam parası harcamadığını belirtti.

Ancak Musk, sosyal medya şirketlerinin reklam gelirlerindeki düşüşten “aktivist grupları” sorumlu tutarak endişeleri hafife aldı.

Ancak duruşu gerçeği temsil etmiyordu. Günler sonra Musk, reklamverenlere şirketin güvenini tazelemek için bir Twitter Spaces görüşmesine ev sahipliği yaptı. sahte hesapları durdurmaya ve nefret dolu içeriği azaltmaya kararlı. Konuşma, bazı kullanıcıların, bazılarının markaları taklit etmek için kullandığı, herkese bir doğrulama işareti sunan, kötü düşünülmüş Twitter Blue aboneliğinden yararlanabilmesinden kaynaklandı.

Pathmatics’e göre, en iyi 30 reklamverenin Twitter harcaması 2022’de yıllık bazda %29 düştü. Veriler, en iyi 30 markanın Eylül ayının ilk haftasında Twitter’da 11,3 milyon dolar harcadığını gösteriyor. Bu harcama yılın son haftasında 6,5 ​​milyon dolara düştü. Pathmatics’in tahminleri, Twitter tarafından sunulan teşviklerle ilgili herhangi bir veri içermiyor.

Geçen ay Twitter, reklamverenleri ek gösterimler ve eşleşen harcamalar da dahil olmak üzere birçok teşvikle geri çekmeye çalıştı. mali zamanlar. Şirket ayrıca başlattı beta altında bir anahtar kelime arama modülü pazarlamacıların, insanlar belirli terimleri aradıklarında reklam göstermelerine olanak sağlamak için bugün.

Musk, indirimli bir yıllık planla birlikte birden fazla platformda Twitter Blue ücretli planını zorlayarak şirketin para kazanma yeteneğini artırmaya çalıştı. Ayrıca reklamlardan kurtulmak için daha maliyetli bir plan önerdi.

Bu aydan daha erken, Bilgi yayının gördüğü dahili belgelere göre Twitter’ın dördüncü çeyrek gelirinin yıldan yıla %35 düştüğünü bildirdi.

Twitter’ın DoubleVerify ve IAS ile olan son ortaklığı, marka güvenliğine ilişkin içgörüleri artırmaya odaklanırken, içerik denetleme kararları bunu yansıtmıyor. Şirket bugün iade edildi beyaz milliyetçi Nick Fuentes’in hesabı Geçmişte Hitler’i övmüş olan. twitter mecbur kaldı onu saatler sonra yasakla öfkenin ardından. Sosyal medya şirketi, Yahudi karşıtı konuşmayı filtrelemediği için Almanya’da bir dava ile karşı karşıya.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/twitter-partners-with-doubleverify-and-ias-on-brand-safety-initiative-amid-advertiser-exits/

Yorum yapın