Twitter bu sabah dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için çöktü – Teknolojik Haberler


Bu sabah tweet yüklemede sorun yaşadıysanız, sadece siz değilsiniz. 08:00 ET’den başlayarak, on binlerce kullanıcı şu anda kesintiler bildirdi: aşağı algılayıcı, web kesintilerini kronikleştiren bir site. Yaklaşık bir saat sonra, kesinti çözülmüş görünüyor.

Kesinti mobil, iOS ve Android’e yayıldı ve TweetDeck gibi hizmetleri de etkiledi. Twitter varken durum sayfası sitenin tamamen çalışır durumda olduğunu, dünya genelinde çok sayıda kullanıcının hala kesinti yaşadığını belirtti. Twitter’ın uygulaması ve web sitesi yüklenebilse de, platform herhangi bir yeni tweet veya bildirim yüklemiyordu.

Sorunlar başladıktan yaklaşık bir saat sonra Twitter Destek Güncelleme.

Bazılarınız Twitter’a erişimde sorun yaşıyorsunuz ve onu herkes için tekrar çalışır hale getirmek için çalışıyoruz, ”dedi platform.

Twitter, Şubat ayında da yaklaşık bir saat süren benzer bir sorun yaşadı.

Ne yazık ki, küresel bir kesinti bugünlerde Twitter’ın en büyük sorunu olmaktan uzak. Salı günü şirket, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk’ı, 44 milyar dolarlık platformu satın alma sözünü yerine getirmeye zorlamak amacıyla dava açtı. Aylarca süren dramadan sonra Musk, Twitter’ın uzun süredir devam eden bot tahminlerini kanıtlayamayarak anlaşmanın şartlarını ihlal ettiğini iddia ederek bağlayıcı sözleşmeden çekilme niyetini açıkladı – para kazanılabilir günlük aktif kullanıcıların sadece yaklaşık %5’i aslında gerçek değil. insanlar – doğru değildi.

Yani, şu anda Twitter sadece kapalı değil, şirket aynı zamanda aşağı Musk’ı mahkemeye vermek için. Bizi izlemeye devam edin.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/twitter-down-global-outage-july/

Yorum yapın