Twitter avukatları Musk’ın anlaşmayı feshetmesinin “geçersiz ve haksız” olduğunu söylüyor – Teknolojik Haberler


İçinde SEC’e bir mektupTwitter’ın Wachtell, Lipton, Rosen & Katz firmasından avukatları, Elon Musk’ın satın alma anlaşmasını feshetmesinin “geçersiz ve haksız” olduğunu söyledi.

Bu, Musk ve avukatlarının geçen hafta sosyal ağı satın alma anlaşmasını “yanlış ve yanıltıcı sunumlar” yapmakla suçlayarak sonlandırdıklarını söylemelerinin ardından geldi.

“Mektubunuzdaki iddiaların aksine, Twitter, Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmedi ve Twitter, Şirket’in Maddi Olumsuz Etkisine maruz kalmadı ve maruz kalması da muhtemel değil. Twitter firmasından gelen mektupta, sözde fesih, Bay Musk ve diğer Musk Taraflarının Sözleşmeyi bilerek, kasten, kasten ve maddi olarak ihlal etmiş olmaları nedeniyle bağımsız bir nedenle geçersizdir.

Şirket, “Sn. Musk ve diğer Musk Tarafları, Anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerine uyarlar.”

Geçen aydan bu yana Musk ve Twitter, platformdaki spam ve sahte hesapların sayısı konusunda anlaşmazlığa düştü ve Twitter bu sayının kullanıcıların %5’inden az olduğunu iddia etti. Şirket, Musk’ın ekibine verilerine “ateş hortumu” erişimi sağlarken, Tesla CEO’sunun ekibi, “bu API’ler, Twitter’ın en büyük kurumsal müşterilerine sağladığından daha düşük bir hız sınırı içeriyordu” dedi.

Musk’ın anlaşmanın feshedildiğini açıklamasından bu yana Twitter hisseleri %10’un üzerinde değer kaybetti. Bloomberg’den bir rapor, sosyal medya şirketinin dava açmayı hedefliyor bu hafta misk’e karşı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/twitter-lawyers-say-musks-termination-of-the-deal-is-invalid-and-wrongful/

Yorum yapın