Twitter artık tüm kullanıcıların tweet’lerde kendilerinden bahsetmelerine izin veriyor – Teknolojik Haberler


heyecan bugün açıklandı “Bahsetme” özelliğini tüm cihazlarda tüm kullanıcılara sunduğunu. Twitter’ın ilk olarak Nisan ayında test etmeye başladığı yeni özellik, kullanıcıların parçası olmak istemedikleri sohbetlerden kendilerini uzaklaştırmalarına olanak tanıyor.

Sosyal medya devi, “Bazen kendinizi dışarıda görmek istersiniz” dedi. bir tweet. “Bahsetmelerinizin kontrolünü elinize alın ve şimdi tüm cihazlarda herkese sunulan Unmentioning ile bir konuşma bırakın.”

Artık tüm kullanıcılar, “sizi bu konuşmadan çıkarmak” için bir istem teklifi almak için bir tweet’in yanındaki üç noktalı menüyü seçebilir. Açılır pencere, kullanıcı adınız görünmeye devam etse de, konuşmadan ayrılmanın yanıtlarda etiketinizin kaldırılacağını açıklar. Kendinizi bir tweet’ten çıkardığınızda, Twitter tanıtıcınız griye döner ve bu, diğerlerine sohbetten çıktığınızı ve ileti dizisine tekrar etiketlenemeyeceğinizi gösterir. Kendinizden bahsetmemeniz de bildirimleri kapatacaktır.

Twitter, geçen yıl bahsetmeyen özelliğinin önizlemesini yaptı ve erken bir konsept tasarımı paylaştı. O sırada şirket, kullanıcıların “istenmeyen ilgiyi kontrol etmelerine” yardımcı olma arzusunu dile getirdi.

Özelliğin resmi lansmanı, sosyal ağın platformuna kötüye kullanım önleme özellikleri oluşturmasıyla geliyor. Geçen Eylül ayında Twitter, tacize maruz kalan kullanıcıların kötüye kullanımı filtrelemesine olanak tanıyan Güvenlik Modu adlı bir kötüye kullanım önleme özelliğini test etmeye başladı. Güvenlik Modunda, Twitter etkileşimleri analiz eder ve kötüye kullanım gönderen hesapları algoritmik olarak engeller. Şirket, Şubat ayında Güvenlik Modu testini genişletti.

Twitter’daki bir başka kötüye kullanım önleme özelliği, kullanıcılara bir tweet’e kimlerin yanıt verebileceğini belirleme yeteneği verir. Seçenekler, tüm Twitter’ı, takip ettiğiniz kullanıcıları veya yalnızca bahsettiğiniz hesapları içerir. Twitter ayrıca, kullanıcılara daha önce göründükleri web sitelerinden eski tweet’leri silme seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla esneklik ve güç sağlamaya yöneldi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/twitter-now-lets-all-users-unmention-tweets/

Yorum yapın