Twitter artık belirli mesajlar için DM’lerinizi aramanıza izin veriyor – Teknolojik Haberler


Twitter, kullanıcıların DM’lerinde belirli mesajları arama seçeneğini kullanıma sunuyor. ilan edildi bir tweet’te. Şimdiye kadar, DM’lerinizde yalnızca kişi adlarını veya grup sohbetlerini arayabiliyordunuz. Bu yeni güncelleme ile, anahtar kelimeleri kullanarak belirli mesajları bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Yeni arama deneyimi, iOS ve Android uygulamalarında ve web’de mevcuttur.

Şirket, yeni arama güncellemesinin nasıl çalıştığını gösteren bir GIF paylaştı. Arama çubuğuna “restoran” veya “kitap” gibi herhangi bir anahtar kelime yazabilirsiniz. Ardından sonuçlar üç kategoride filtrelenir: tümü, kişiler, gruplar ve mesajlar. “Mesajlar” sekmesini tıkladığınızda, anahtar kelimenin geçtiği her konuşmayı görebileceksiniz.

Yeni arama deneyimi, iMessage veya Messenger gibi diğer platformlarda belirli mesajları nasıl arayacağınıza benzer şekilde çalışır.

Yeni güncelleme, Twitter’ın kısa süre önce bireysel bir kullanıcının tweet’lerini aramayı kolaylaştıran bir özelliği tanıtmasıyla birlikte geliyor. Güncelleme, Kasım ayında iOS kullanıcılarına sunulmaya başladı. O sırada Twitter, yeni özelliği gelecekte Android ve web uygulamalarına sunmayı planladığını söylemişti. Özelliğe erişimi olan kullanıcılar, üç noktalı menünün yanında, kullanıcının profil başlığında ekranın sağ üst köşesinde bir arama simgesi göreceklerdir. Buradan, kullanıcının tweet’lerini aramak için anahtar kelimeler yazabilirsiniz.

Twitter’da bunun gibi aramalar yapmak zaten mümkündü – sadece bir gelişmiş Arama. Bu nedenle, örneğin “@Teknolojik Haberler Twitter’dan” arama yaparsanız, yeni arama özelliğine erişiminiz olup olmadığına bakılmaksızın “Twitter” kelimesini içeren tüm Teknolojik Haberler tweet’lerini görebileceksiniz. Bu yeni özellik, bu işlemi daha basit hale getiriyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/twitter-search-dms-specific-messages/

Yorum yapın