Twitter, Apple’ın komisyonunu dengelemek için Twitter Blue ve Twitter Onaylı Rozetleri için 11 ABD doları alacak – Technology News, Firstpost


Görünüşe göre Elon Musk nihayet Twitter Blue’yu yeniden başlatmaya hazır. Ancak, Twitter Blue’nun yeniden kullanıma sunulan sürümü eskisinden daha pahalı olabilir ve kullanıcılara her ay 11 ABD dolarına mal olabilir.

Musk, Apple’ı ve potansiyel olarak Google’ın uygulama geliştiricilerinden aldığı komisyonları atlamak için maliyeti Twitter Blue için ödeme yapan müşterilere aktarmaya ve kullanıcılardan ayda 11 ABD doları almaya karar verdi. Resim Kredisi: AFP

Hizmetin yeniden başlatılması esas olarak iki nedenden dolayı ertelendi. İlk olarak, Musk ve dönemi, Twitter Blue için, kendilerini marka ve diğer önemli şahsiyetler gibi gösteren sahte hesaplarla hızlı bir şekilde başa çıkmalarına izin verecek, kusursuz bir sistem bulmak istedi. İkincisi, Musk, Twitter’a izin verecek bir sistem bulmak istedi. Apple’ın uygulama geliştiricilerinden aldığı komisyonu atlatmak için yıllık gelirleri 1 milyon doların üzerindeyse.

Hesap kimliğine bürünmeyle mücadele etmek için Musk’ın Twitter’daki ekibi, farklı hesap türlerini belirtmek için etiketlere ek olarak farklı renkli rozetler kullanma fikri. Twitter, şirketler ve diğer kuruluşlar için altın bir rozet olmak üzere üç tür rozet dağıtacak. Devlet kurumlarına bir etiketle birlikte gri bir rozet verilecektir. Son olarak mevcut mavi tik ünlü olsun ya da olmasın bireylere ayrılacaktır.

Musk, Apple’ı ve potansiyel olarak Google’ın uygulama geliştiricilerinden aldıkları komisyonları atlamaya gelince, maliyeti her ay Twitter Blue için ödeme yapan müşterilere aktarmaya karar verdi.

The Information tarafından hazırlanan bir rapora göre Musk, bazı personele web üzerinden satın almak için Twitter Blue’yu 8 ABD doları karşılığında sunmayı planladığını, ancak aboneliği App Store veya Google Oyun mağazası.

Daha yüksek fiyat, hizmetin App Store’da sunulduğu ilk yıl boyunca Apple’ın yüzde 30’luk ücretlerini karşılamaya yardımcı olacaktır. Musk’a hala ilgilenen herkes için kişi başı yaklaşık 8 dolar ödeniyor mavi bir onay işareti için aylık bir ödeme üzerinden çatallanırken.

Bu haftanın başlarında Apple, App Store fiyatlandırma politikalarında geliştiricilerin indirmeler için istedikleri fiyatı belirlemelerini kolaylaştıran bazı değişiklikler duyurdu. Apple bunu, geliştiricilerin “fiyatlandırmayı istedikleri zaman ayarlayabilmeleri” için yaptı. Belki bu, Musk’a, App Store’daki daha yüksek fiyatı daha az abonelikle sonuçlanırsa, Twitter Blue’nun fiyatını ayarlama esnekliği de verecektir.

Musk’ın doğrulanmış bir rozet için ayda 8 dolar talep etme fikrini destekleyen insanların fiyat artışına nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacak. İnsanların Twitter Blue aboneliğini doğrudan Twitter’ın web sitesinden satın alıp almadıklarını görmek de ilginç olacak.

Twitter Blue abonelerinin, normal, ödeme yapmayan kullanıcıların sahip olmadığı bir dizi özelliğe sahip olduğu belirtilmelidir. Örneğin, bir tweet’i düzenleme yeteneği, Twitter Blue abonelerine özel bir özelliktir. Ayrıca, Twitter aynı zamanda DM’nin Twitter’da nasıl çalıştığını yenilemek ve birçok özellik ekleyeceğiz. Büyük olasılıkla, bu özellikler ödeme yapan müşteriler için ayrılacaktır.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/twitter-to-charge-11-for-twitter-blue-and-twitter-verified-badges-to-offset-apples-commission-11778951.html

Yorum yapın