Twitch’in eski üyesi Marcus Graham, oyun geliştiricisi Fortis’e katıldı


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Bugün kayıt Ol.


Marcus “djWheat” Graham, yeni oyun geliştiricisi ve yayıncısı Fortis’e katıldığını duyurdu. Toplumsal kalkınmadan sorumlu başkan yardımcısı olacak.

Graham daha önce Twitch’te on yıl çalıştı ve sitenin on dokuzuncu çalışanıydı. Farklı zamanlarda sitenin programlama direktörü, Twitch Studios başkanı ve yaratıcı geliştirme başkanıydı. Ondan önce, erken dönem popüler bir oyun yorumcusu ve spikerdi. Kasım 2021’de Twitch’ten ayrıldığını duyurdu.

Las Vegas Sands’in bir yan kuruluşu olan Fortis, Mart ayında piyasaya sürüldü. Başkanı Steven Chiang, Graham’ın katılımı hakkında şunları söyledi: “Marcus, daha önce hiç olmayan topluluklar inşa etme kariyeri yaptı; onsuz, ne e-spor ne de oyun akışı bugün olduğu gibi görünmeyecekti. Oyunlar aracılığıyla anlamlı sosyal deneyimler, ilişkiler ve anılar yaratma hedeflerimizle, topluluk ve oyun geliştirme arasındaki duvarları yıkmamıza ve oyunları oyuncuların hak ettiğini bildiğimiz geleceğe taşımamıza yardımcı olabilecek bir kişiye ihtiyacımız olduğunu biliyorduk. Marcus o kişi.”

Graham yaptığı açıklamada, “Fortis’e katılmak beni en çok heyecanlandıran şeyi yapmama izin veriyor – topluluğa ve oyun endüstrisini dönüştürme yeteneğine odaklanmama. Stüdyonun, geliştirme ve topluluk arasındaki duvarları yıkma arzusunu ilk öğrendiğimde, her şeyin yolunda olduğuna karar verdim. Fortis’in vizyonu ‘Ait olduğun oyunlar’dır – güçlü bir ifade, çünkü gerçekten topluluğa bağlı olmadıkça bu doğru olamaz. Topluluğu seviyorum ve inanıyorum ve Fortis’in çok uzun süredir hizmet verilmeyen bir alana zaman, enerji ve kaynaklar ayırmaya istekli olduğunu gördüm.”

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.Kaynak : https://venturebeat.com/games/marcus-graham-formerly-of-twitch-joins-game-developer-fortis/

Yorum yapın