Tüketici BNPL girişimlerinin ikinci dalgası, modeli yeni pazarlara taşıyor – Teknolojik Haberler


şimdi satın aldaha sonra öde (BNPL) piyasası, değerinde olduğu tahmin ediliyor 2021’de 120 milyar dolar, son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü. Ancak sanal kasada öne çıkan yükselişinin çoğunda BNPL, Urban Outfitters veya Peloton’dan giysiler gibi günlük tüketim ürünlerini büyük ölçüde hedef aldı. Şimdi, kredi yöntemi e-ticaret köklerinin ötesine geçiyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, büyük şirketler de tüketicileri taksitli krediler için hızla onaylamayı umarak BNPL pazarına katıldı.

Mastercard ve Visa gibi köklü oyuncular, ilgili kredi kartları aracılığıyla BNPL hizmetlerini başlattı; Mastercard ayrıca tahmini 2025 yılına kadar 7,2 trilyon dolarlık işlem değerinin BNPL aracılığıyla gerçekleşeceğini söyledi. Stripe ayrıca kısa süre önce platformundaki herhangi bir işletmeye ödeme planları sunmak için BNPL ağır Affirm ile ortaklık kurdu.

Ancak birden fazla büyük finansal hizmet şirketi BNPL’yi her şeye entegre etmeye çalıştığından, yeni bir erken aşamadaki girişim filosu, stratejiyi geliştirmek ve sağlık ve çocuk bakımından, yiyecek ve hatta hayırsever bağışlara kadar belirli sektörler için özel BNPL versiyonları sunmak istiyor.

Bu hizmetler, tüketicilerin pahalı ihtiyaçlara (tıbbi faturalar veya çocuk bakımı durumunda) erişmesine yardımcı olabilirken, tüketicilerin taksitle daha fazla ödemeye başlaması gerçekten iyi bir fikir mi?

C+R Research’te müşteri içgörülerinden sorumlu başkan yardımcısı Kathleen Blum o kadar emin değil. Stratejinin tüketicileri ikna ettiği kanıtlanmıştır. imkanlarının ötesinde harcamak ve şimdiden bazı kullanıcıları borç.

Blum, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Şimdi satın al, sonra öde kullanan birçok insan, demografik bir bakış açısıyla finansal olarak biraz daha az güvenli olma eğiliminde” dedi. “Gerçekten iyi bir kredi kontrolü yok. Gerçekten farkındalar mı? Bunların bir kısmının komplikasyonlarını anlıyorlar mı?”

Bununla birlikte, bu yeni girişim filosu, neden BNPL girişimlerinin ilk dalgasıyla aynı şekilde düşünülmemeleri gerektiğine dair ikna edici bir argüman sunuyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/a-second-wave-of-consumer-bnpl-startups-is-taking-the-model-to-new-markets/

Yorum yapın