Tuhaf Girişler ve Tuhaf Çevre Birimleri: RoenDi Akıllı Düğme Kutunun Dışında Düşünüyor


Tasarım kararları söz konusu olduğunda, genellikle “kutunun dışında düşünmemiz” tavsiye edilir. Genel olarak iyi bir tavsiye, biraz soyut olsa bile – gerçekten her anlama gelebilir. Ama görünüşe göre birisi onu kelimenin tam anlamıyla bu şık küçük akıllı düğme ekranı ve giriş cihazı.

[Dimitar]”Döner kodlayıcı ve ekran” için RoenDi için ilham kaynağı alışılmadık bir kaynaktan geldi: bir araba gösterge paneli ve özellikle, genellikle bir arabanın klima kontrol panelinde ortaya çıkan çok amaçlı düğmeler. Mümkün olduğu kadar az dikkat dağılmasına neden olurken sürüş sırasında kullanım kolaylığı için tasarlanan bu tür düğmeler, genellikle bir döner kodlayıcıyı bir veya daha fazla gösterge veya düğmeyle birleştirir. RoenDi, Alps döner kodlayıcıya bağlı bir halkanın ortasına 1,7 inç yuvarlak LCD ekran yerleştirerek bu temayı geliştiriyor ve düğmenin temsil etmesini istediğiniz her şeye göre özelleştirilebilmesini sağlıyor. Arka panel, birçok GPIO pininin kırıldığı güçlü bir STM32 mikro denetleyiciye sahiptir, bu nedenle kişiselleştirme ve arabirim yalnızca hayal gücünüzle sınırlıdır. Tasarım açık kaynak kodludur, böylece kendi tasarımınızı yapabilir veya Projeyi Crowd Supply ile destekleyin.

RoenDi’nin geri bildirimi, son zamanlarda biraz gördüğümüz ve merkezinde yuvarlak bir LCD’ye sahip olan dokunsal akıllı düğmenin aksine, kodlayıcı üzerindeki fiziksel kilitler aracılığıyla geliyor. Her iki cihazın da harika olduğunu ve yeni girdi ekosisteminde farklı nişleri doldurduklarını düşünüyoruz.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/27/odd-inputs-and-peculiar-peripherals-roendi-smart-knob-thinks-outside-the-box/

Yorum yapın