Tuhaf Girişler ve Tuhaf Çevre Birimleri: Kullanışlı Düzen Ekranlı Bir MacroPad


Makro tuş takımı fikri harikadır, sık fakat karmaşık görevlerle programlanabilen bir dizi tuş. Ancak bir kez programlandığında, kullanıcı hangi tuşun ne yaptığını nasıl takip edebilir? Dünyayı kirli, elle yazılmış yapışkan etiketlerden kurtarmak için, işte burada [Andreas Känner] ile birlikte Badger 2040 tuş takımı — CircuitPython kullanılarak tamamen programlanabilen tuş haritası bilgilerini gösteren bir ekrana sahip bir makro pedi.

Onun kalbinde bir Pimoroni Porsuğu 2040 e-mürekkep ekranı ve 3B baskılı bir muhafazaya oturan ve sırayla 3B baskılı bir klavye muhafazasına manyetik olarak bağlanan RP2040 kartı. İçeride, anahtarlara elle bağlanan bir G/Ç genişletme kartı bulunur. Firmware, tuş takımının kolay yapılandırılmasına ve hatta genişletilmesine izin verir ve kendisini USB üzerinden ana bilgisayara sunar. Aynı cihazda birden fazla farklı düzene sahip olmak bile mümkündür.

Tüm detaylar şurada bulunabilir: kendi web sitesinde kapsamlı bir yazıve tüm dosyalar bir GitHub deposunda. Bu, özelleştirilebilir giriş iyiliği ihtiyacınızı karşılamıyorsa, size gösterdiğimiz ilk makro tuş takımı değildir.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/11/odd-inputs-and-peculiar-peripherals-a-macropad-with-a-handy-layout-screen/

Yorum yapın