Trading uygulaması Public, Birkins, Banksy ve CryptoPunks ile alternatif varlık teklifini kullanıma sunuyor • Teknolojik Haberler


Yatırım uygulaması Halkçekişmeli sipariş akışı (PFOF) gelir modelinden uzaklaşan bir Robinhood rakibi, tekliflerini büyük ölçüde genişletiyor.

Üç yaşındaki şirket, tüketicilerin alternatif varlıklarda kısmi hisse satın almasına ve ticaret yapmasına izin vermek için bu yılın başlarında Otis’i satın aldı. Bugün şirket, Otis’in tekliflerini kendi uygulamasına entegre ettiğini duyurdu; bu, 3 milyon kullanıcısının hem halka açık hisse senetlerinden hem de artık üst düzey ticaret kartları ve diğer koleksiyon ürünleri gibi alternatif varlıklardan oluşan portföyler oluşturabileceği anlamına geliyor.

Kamu, bir işlem gerçekleştirerek platformunda yatırımcılara alternatif varlıklar sunabilecektir. Reg A+ teklifi, aslında bir “mini halka arz”, Public’in alternatifler GM’si Keith Marshall bir röportajda Teknolojik Haberler’a söyledi. Tüm varlıklar, hisse başına 10 ABD doları fiyatla Halka arz edilecek ve oradan kullanıcılar, bireysel varlıklardaki bu kısmi payları alıp satabilecekler. Luxus gibi diğer platformlar, alternatif varlıkların kısmi paylarını (Luxus’un durumunda, değerli mücevherler) sunmak için benzer bir süreç kullanırken, Public, kullanıcıların ihtiyaç duymadan aynı yerde hem halka açık hisse senetlerine hem de alternatiflere yatırım yapabileceği tek platform olduğunu söylüyor. her varlık türü için ayrı portföyler oluşturmak.

Halkın alt teklifleri bugün giriş yaptı platformda 30 alternatif varlık ileHermes Birkin Bag’den bir Banksy sanat eserine ve bir CryptoPunks NFT’ye kadar. Marshall, planın kaliteli şaraplar ve eğlence telif ücretleri de dahil olmak üzere yeni alternatifler eklemeye devam etmek olduğunu söyledi.

Kamu’nun platforma potansiyel olarak dahil edilmek için yeni alternatif yatırımları üç parametre aracılığıyla değerlendireceğini söyledi: Kamunun kullanıcı tabanına kültürel uygunluk, alternatifler alanında çeşitlendirme ve nakit akışı yaratma. Marshall, Kamunun sunmayı planladığı tüm alternatif varlıklar nakit akışı yaratmasa da, müzik telif ücretleri ve gayrimenkul, bunu yapabilecek iki potansiyel alternatiftir, diye ekledi Marshall.

PFOF’tan vazgeçtikten sonra faaliyetlerini finanse etmek için kullanıcılardan gelen gönüllü ipuçlarına güvenen Public için, alternatifler sunmak, potansiyel olarak daha kazançlı bir gelir akışı vaat ediyor. Teknolojik Haberler, Mart ayında Otis’in bir öğenin listelenmesinde %5 ücret ve ikincil işlemlerde %2 kesinti aldığını bildirdi.

Hisse senetleri ve alternatif varlıklar içeren bir Halka açık portföyün görüntüsü

Hem hisse senetlerini hem de alternatif varlıkları içeren bir Halka açık portföyün görüntüsü Resim Kredisi: Halk

Özellikle yatırımcıların bu yıl hisse senedi fiyatlarının düşmesinden endişe duyması nedeniyle, alternatif varlıklar için artan kullanıcı talebinin var gibi görünmesine yardımcı oluyor.

Marshall, Otis’in entegrasyonuyla, Public’in kendi alım satım kararları üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen ve risklerini ortadan kaldırabilmeleri için onlara çeşitlendirme sunan “aktif yatırımcı kişiliğine” hizmet etmeye odaklandığını söyledi. Marshall, alternatiflere genişlemenin kısmen, kamu piyasalarıyla ilişkisiz varlıklara doğru çeşitlendirmeye yönelik bu itme tarafından motive edildiğini açıkladı.

“Mavi çip sanatı, son yirmi yılda S&P 500’den %300’ün üzerinde daha iyi performans gösteriyordu ve Citibank, sanat ile S&P ve diğer pazarlar arasındaki korelasyona baktı ve genel olarak en düşük korelasyonlardan birine sahip olduğunu buldu. [with public stocks]. Bir başka harika örnek de şaraptır. Burgundy 150 endeksi son 10 yılda %136 arttı. Bu, neredeyse yüzde 16’lık bir bileşik büyüme anlamına geliyor, ki bu inanılmaz bir şey,” dedi Marshall.

Marshall, bu hareketin, Reg A tekliflerinden yararlanan platformlardan önce, ortalama perakende yatırımcıya neredeyse tamamen kapatılmış olan bir varlık sınıfına erişimi iyileştireceğini söylüyor.

“Genel olarak, bu eğilim, bu şeyleri doğrudan satın alabilen yüksek net değerli bireylerle sınırlıdır” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/28/alternative-assets-public-otis-collectibles-nfts-investing/

Yorum yapın