Torunlarınız İçin Satın Alabileceğiniz En İyi 7 Temettü Hisse SenediBüyükanne ve büyükbabaysanız – veya bir noktada olmak istiyorsanız – en genç aile üyelerinize verebileceğiniz en iyi hediyelerden biri sağlam bir finansal temeldir. Bunun bir kısmı bir miras olsa da, küçük heriflere büyükanne ve büyükbabanın altın yıllarında nasıl bu kadar başarılı olduklarını öğretmek de önemlidir. Bu nedenle, onları yatırımla ve temettü stoklarının büyüsüyle tanıştırmaktan korkmayın.

Temettü hisseleri, uzun vadeli harika yatırımlardır, çünkü üç aylık getirinize ek olarak, üç ayda bir (veya bazen aylık) bir temettü alırsınız. Geri dönüp bu temettüleri doğrudan hisse senedinize yeniden yatırdığınızda, konumunuz zamanla tutarlı bir şekilde büyür – ve yatırım portföyünüz de öyle.

en iyisini bilmek satın almak ve tutmak için temettü hisseleribileşik faizin büyüsünü anlamakla birleştiğinde, torunlarınızın portföylerini oluşturmaları ve rahat bir yaşam ve emeklilik yoluna başlamaları için en iyi yoldur.

Daha iyi ne hediye verilebilir?

İşte torunlarınız için satın alabileceğiniz ve finansal yolculuklarına sağ ayakla başlamanız için bazı yüksek puanlı temettü hisse senetleri.

CHRW CH Robinson Dünya Çapında $109.23
CMC Ticari Metaller Şirketi $39.25
POLİS ConocoPhillips $91,29
KR kroger $46.96
OGE OGE Enerji $40.70
PAG Penske Otomotiv Grubu $117,26
WLK Batı golü $94.46

Temettü Hisseleri: CH Robinson Worldwide (CHRW)

Bir mağarada saklanmadığınız sürece, tedarik zincirine çok aşinasınızdır – oturma odanızdaki kanepede oturmanıza ve dünyanın yarısından bir ürün sipariş etmenize olanak tanıyan karmaşık küresel malzeme, işçi, üretim ve nakliye ağı. küre. Tedarik zinciri sorunları, Covid-19’un çirkin yüzünü göstermesinden bu yana üretim ve bazı şirketlerin karları üzerinde ciddi bir sürüklenme oldu.

CH Robinson Dünya Çapında (NASDAQ:CHRW) kamyon yükü ve intermodal yük taşımacılığı komisyonculuğu yapar ve üreticileri hava ve deniz taşımacılığı hizmet sağlayıcılarıyla birleştirir.

Bazı şirketler tedarik zinciri sorunundan ciddi şekilde acı çekerken, CHRW büyük bir kazanan. Hisse, Şubat ayının başından itibaren %13 arttı ve aynı zamanda yıldan bugüne (YTD) bazında daha büyük pazardan daha iyi performans gösteriyor. İkinci çeyrek için kazanç 6,8 milyar dolarlık gelir ve hisse başına kazançla gelen analistlerin tahminlerini geride bıraktı (EPS) 6.78 milyar dolarlık gelir ve 1.99 dolarlık EPS beklentilerine karşı 2.67 dolar.

Bunun da ötesinde, CHRW hissesi %2’lik bir temettü ödeyerek Temettü Derecelendiricimde A notu almasına yardımcı oluyor.

Ticari Metaller Şirketi (CMC)

Birisinin onunla işi bittiğinde hurda metale ne olduğunu merak ettiyseniz, o zaman Ticari Metaller Şirketi (NYSE:CMC) olası bir cevaptır. Teksas merkezli şirket şu şekilde faaliyet gösteriyor: en büyük üretici Kuzey Amerika ve Orta Avrupa’da inşaat demiri. Otoyolların, köprülerin, spor stadyumlarının ve daha fazlasının yapılmasına yardımcı olur ve %100 geri dönüştürülmüş çelik kullanır.

CMC hissesi bu yıl şimdiye kadar %8 arttı ve Haziran ayında bildirilen mali üçüncü çeyrek kazançları şirketin ivmesini korudu. Kazançlar, 2.52 milyar dolarlık geliri ve 2.61 dolarlık EPS’yi içeriyordu – analistlerin istediği 2.32 milyar dolarlık gelir ve 1.85 dolarlık EPS’den çok daha iyi.

CMC, %1.4 temettü öder ve ayrıca Temettü Derecelendirmesinde A notuna sahiptir.

ConocoPhillips (COP)

ConocoPhillips (NYSE:POLİS) en iyi petrol stoğu olarak bilinebilir, ancak aslında bundan daha fazlasıdır. Şirket, üretimini petrol ve doğal gaz arasında neredeyse eşit olarak bölüyor. Upstream, midstream ve downstream işlemlerine sahiptir, yani işletme marjları üzerinde diğer şirketlerden daha fazla kontrole sahiptir.

Ukrayna’da gaz fiyatları, doğal gaz arzı ve buna bağlı çatışmalar ne olursa olsun, enerji üretimi ekonominin büyük bir itici gücü olmaya devam edecek. Gaz fiyatları yükseldikçe COP hissesi bu yıl şimdiye kadar %27 arttı.

İlk çeyrek için kazanç, 18.36 milyar $ gelir ve 3.22 $ EPS beklentilerine karşılık 19.29 milyar $ ve 3.27 $’lık EPS ile beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

COP %1,97 temettü ödüyor ve Temettü Derecelendiricimde A notu var.

Temettü Hisse Senedi: Kroger (KR)

haklı olarak arayabilirsin kroger (NYSE:KR) hisse senedi büyük bir pandemi öncesi hayal kırıklığı, çünkü Cincinnati merkezli bakkal zinciri, ana endeksler %20’den fazla yükselirken hisse senetlerinin başabaş noktası civarında sıçradığını gördü.

Ve Kroger, Covid-19 salgını sırasında işleri tersine çevirmek için harika bir iş çıkarırken, enflasyonist baskı şimdi Kroger’in performansı üzerinde ağırlık yaratıyor gibi görünüyor. KR hissesi yılda %3,5 arttı – piyasadan çok daha iyi – ancak bu aynı zamanda Nisan’dan bu yana önemli bir düşüşü de içeriyor.

Kroger mali rapor verdi Q1 2023 kazançları 44.6 milyar dolar gelir ve 1.45 dolar EPS. Bu, analistlerin 43.06 milyar dolarlık ve EPS’nin 1.28 dolarlık tahminlerini geride bıraktı. Kaliteli bir temettü arıyorsanız satın almak ve tutmak için hisse senedi (Kroger %2.2 ödüyor), o zaman bu bakkal iyi bir bahis olabilir. Temettü Derecelendirmesinde A notu alır.

OGE Enerji (OGE)

Elektrik şirketi OGE Enerji (NYSE:OGE) büyük bir ayak izine sahip değil – Oklahoma ve Arkansas’a hizmet ediyor – ama torunlarınız için sağlam bir temettü seçimi.

Neden? Niye? Birincisi, OGE güneş enerjisi gibi temiz enerjiye yatırım yapıyor. Ve temiz enerji gelecek nesiller için önemli olacak. Ayrıca %4’ün üzerinde sağlam bir temettü ödüyor.

Hisse 2022’de şimdiye kadar %5 arttı, ancak buna Haziran ortasından bu yana %12’lik bir artış da dahil. OGE hissesi, Temettü Derecelendirmesinde A derecesine sahiptir.

Penske Otomotiv Grubu (PAG)

Tedarik zinciri sorununun ve Covid-19 pandemisinin bir yan etkisi, kullanılmış araba fiyatlarında bir sıkışma olmuştur. Kullanılmış araçların değeri, yarı iletkenlerin kıtlığı ve yeni arabaların kıt olmasına neden olan nakliye sorunları ve piyasadaki kullanılmış araba arzının azalması nedeniyle arttı. Amerikalılar artık araçlarını 12 yıldan fazla. Bu, kullanılmış bir araba almak için otoparka gittiğinizde, bir prim ödeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu, otomotiv hisseleri için iyi sonuç verdi. Penske Otomotiv Grubu (NYSE:PAG), bu yıl şimdiye kadar %3 ve Nisan ayının başından bu yana %19 arttı. İkinci çeyrek kazançları karışık bir çantaydı ve 6.91 milyar dolarlık gelir eksik analistlerin 7.07 milyar dolarlık tahminleri. Ancak 4,93 dolarlık EPS, Street’in 4,48 dolarlık tahmininden daha iyiydi.

PAG hissesi %1,6 temettü öder ve Temettü Derecelendirmesinde A derecesine sahiptir.

Temettü Hisse Senedi: Westlake (WLK)

Houston merkezli Batı golü (NYSE:WLK) önemli bir rol oynar. imalat ve tedarik petrokimya, polimerler ve fabrikasyon yapı ürünleri. Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren şirket, evinizdeki vinil kaplamadan dondurucunuzdaki gıda ambalajına kadar her şeyin üretimine katkıda bulunuyor.

Hisse seneye %2’den fazla düştü ancak bir satın alma fırsatını temsil ediyor. Bu bahar, WLK hissesi geri çekilmeden önceki yıla göre %44 arttı. Hisse senedi ayrıca %1,2’lik bir temettü öder ve Temettü Derecelendirmesinde A derecesine sahiptir.

İlk olarak InvestorPlace’te yayınlandı. Burayı oku.

Öne Çıkan Resim Kredisi: Fotoğraf Josh Willink; Peksel; Teşekkürler!Kaynak : https://readwrite.com/the-7-best-dividend-stocks-to-buy-for-your-grandkids/

Yorum yapın