Tim Cook, Apple’ın AR kulaklığı hakkında çok daha az çekingen oluyor


Tim Cook, Apple’ın artırılmış gerçeklik veya AR ürünü üzerinde çalıştığını söyledi. devlet tarafından işletilen outlet ile bir röportaj Çin Günlük, AR hayranlarına “bizi izlemeye devam edin, neler sunabileceğimizi göreceksiniz” diyerek. Şirketin, yıllardır söylentileri dolaşan bir tür kulaklık üzerinde çalıştığına dair doğrudan bir ipucu olarak görünüyor – tabii ki, insanların gerçekten kullanmaktan heyecan duyacağını düşünmediği sürece. ARKit telefonlarındaki uygulamalar.

Klipte dikkatimizi çekti ile 9to5Mac, görüşmeci Cook’a bir AR ürününün başarılı olması için temel faktörlerin neler olduğunu düşündüğünü sorar. Cook, evriminin “çok erken aşamalarında” olmasına rağmen, AR hakkında “daha fazla heyecanlanamayacağını” söyleyerek yanıt veriyor.

Cook, Apple CEO’su olarak görev yaptığı süre boyunca AR hakkında düzinelerce kez konuştu ve teknolojinin “bir numaralı” hayranı olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti. Ayrıca AR’nin “Apple’ın geleceğinin kritik derecede önemli bir parçası” olduğunu kabul etti ve şirket AR API’sini duyurduğunda Craig Federighi teknolojinin “derin” bir değişiklik olduğunu söyledi. Ancak bu yorumlar, Apple’ın uzayda çalıştığını açıkça ortaya koyarken, Apple’ın bir AR cihazı sunacağına dair sözler değildi.

Apple’ın bir AR kulaklığı veya hatta bir artırılmış / sanal gerçeklik kombinasyonu üzerinde çalıştığına dair söylentiler yıllardır dönüyor ve o zaman topladığımız her şeyden çalkantılı bir tasarım süreci geçirdi. Şu anda, cihazın yerleşik bir kulaklığa güç sağlayan bilgisayar ile bağımsız bir birim olduğu düşünülüyor. Analiz Ming-Chi Kuo, kulaklığın çipinin Mac’lere güç verenler kadar güçlü olacağını söyledi.

Son raporlar, kulaklığın neredeyse hazır olduğunu gösteriyor. Reality OS adlı işletim sistemi üzerindeki çalışmalar hız kazandı Bloombergve yönetim kurulu geçen ay donanımı denemek zorunda kaldı.

Buna rağmen, Cook’un yorumu, Apple’ın kulaklığının hemen köşede olduğunu kanıtlamak zorunda değil. Mart ayında Apple açıkça söyledi bir Apple Silicon Mac Pro duyurusu geliyordu. Ben dahil birçok kişi, bunun onu Haziran ayında WWDC’de göreceğimiz anlamına geldiğinden emindi. Ancak açılış konuşması, Apple’ın en üst düzey makinesini göstermeden geldi ve gitti. Söylemek istediğim şu ki, Apple haznede hangi ürünlere sahip olduğu konusunda biraz açılıyor gibi görünse de, kesinlikle hala bizi tahmin etmeye devam ediyor.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/22/23178569/apple-ar-headset-tim-cook-tease

Yorum yapın