TikTok’un yeni reklam ürünü, içerik oluşturuculara markalı içerik konusunda pazarlamacılarla ortak olma şansı veriyor – Teknolojik Haberler


TikTok bugün, içerik oluşturucuların markalarla bağlantı kurmasına ve muhtemelen videolar için ödüller almasına olanak tanıyan “Marka Misyon” adlı yeni bir reklam ürününü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni reklam ürünüyle reklamcılar, içerik oluşturucuların içeriklerini kitle kaynaklı olarak elde edebilir ve en iyi performans gösteren videoları reklamlara dönüştürebilir. Reklamverenler markalı kampanyalar başlatabilir ve içerik oluşturucuları bunlara katılmaya teşvik edebilir. Markalar, bir brief hazırlayabilir ve onu Markalı Görevlere katılmaya teşvik eden içerik oluşturucu topluluğa yayınlayabilir. TikTok yaratıcıları daha sonra hangi Markalı Görevlere katılmak istediklerine karar verebilirler.

En az 18 yaşında ve en az 1.000 takipçisi olan tüm içerik oluşturucular, Markalı Misyona katılmaya uygundur. TikTok, videoları markalar tarafından seçilen uygun içerik oluşturucuların “nakit ödemeden ve artırılmış trafikten yararlanacağını” söyledi. Her Markalı Misyon sayfasında, içerik oluşturucular, videoları seçildiğinde ne kadar para kazanabileceklerini görebilecekler.

Branded Mission şu anda beta testinde ve bir düzineden fazla pazardaki markaların kullanımına sunuldu. TikTok, yeni reklam ürününün bu yıl içinde ek pazarlarda satışa sunulacağını söyledi.

Şirket, markalar ve içerik oluşturucular arasındaki bu yeni iki yönlü etkileşim biçiminin, bir marka kampanyasının parçası olan reklamlarda TikTok topluluğunun yaratıcı bir ele sahip olmasını sağladığını söylüyor. TikTok, içerik oluşturucuları desteklemek ve markaların platformlarında alakalı içerikle kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olmak için her zaman yaratıcı yollar aradığını belirtiyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “Yaratıcılar TikTok’ta yaratıcılığın, kültürün ve eğlencenin merkezinde yer alıyor” dedi. Branded Mission ile markalı içerik ekosistemine daha da fazla içerik oluşturucu getirmekten ve yeni ortaya çıkan ve yerleşik içerik oluşturucuları ödüllendirmenin yollarını keşfetmekten heyecan duyuyoruz.”

TikTok ve markalar, platformdaki reklamlar için zaten içerik oluşturuculardan yararlanıyor, ancak yeni Markalı Misyon reklam ürünü, içerik oluşturuculara, özellikle de yeni olanlara, markalarla ortak olmak ve kitlelerini büyütmek için yeni bir yol sunacak.

Bugünün duyurusu, TikTok’un kısa süre önce reklamverenlere markalarının içeriğini TikTok’taki en iyi videoların yanında sergileme olanağı vererek platformuna çekmenin yeni bir yolunu tanıtmasıyla geldi. TikTok, yeni bir bağlamsal olan TikTok Pulse’u başlattı reklam çözümü bu, markaların reklamlarının TikTok’taki tüm videoların ilk %4’ünün yanına yerleştirilmesini sağlar. Dikkat çekici bir şekilde, çözüm aynı zamanda içerik oluşturucularla gelir paylaşımı içeren ilk reklam ürünüdür.

TikTok’ta en az 100.000 takipçisi olan içerik oluşturucular ve yayıncılar, TikTok Pulse programının ilk aşamasında gelir paylaşımı programına hak kazanacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/tiktoks-ad-product-gives-creators-opportunities-partner-marketers-branded-content/

Yorum yapın