TikTok’un hala ABD’de canlı alışveriş başlatmayı planladığı bildiriliyor


Sonuçta TikTok, ABD’de canlı alışverişten vazgeçmiyor olabilir. Göre gelen bir rapor Finansal Zamanlarşirket, Kuzey Amerika’da canlı alışveriş özelliklerini başlatmak için TalkShopLive ile ortak olmak istiyor.

TalkShopLive, Los Angeles merkezli bir canlı alışveriş platformudur ve FTgibi şirketler tarafından kullanılır Walmart ve Microsoft’un MSN’si alışveriş canlı yayınları tutmak için. Ortaklık sayesinde TikTok’un, içerik oluşturucuların TikTok’ta canlı alışveriş oturumları düzenlemesine izin vermek için TalkShopLive teknolojisinden yararlanabileceği ve aynı zamanda markalara akışı aynı anda kendi web sitelerinde yayınlama seçeneği sunabileceği bildiriliyor.

Temmuz ayında geri, gelen bir rapor FT TikTok’un zayıf sonuçları gördükten sonra ABD ve Avrupa’da canlı alışverişi geri ölçeklendirdiğini belirtti. İngiltere’de deneme. Şirketin TalkShopLive ile anlaşmasının henüz kesinlik kazanmadığı bildirilse de, bu TikTok’un canlı alışveriş planlarını henüz tamamlamadığı anlamına gelebilir – en azından burada Kuzey Amerika’da değil.

TikTok’un Çinli kardeş uygulaması Douyin’in QVC tarzı canlı akışlarla başarı gördüğü Asya dışındaki pazarlarda canlı alışveriş henüz başlamadı. Bu hala TikTok, YouTube, Pinterest ve benzeri şirketleri durdurmadı. Amazon Bununla birlikte, özelliği bölge dışında denemekten. Facebook bile canlı alışverişi denedi, ancak şirket Ağustos ayında Makaralara odaklanma özelliğini kapattığını duyurdu. (Yine de canlı alışveriş, Instagram’da hala kullanılabilir durumda.)

yaptığı açıklamada FT, TikTok, “tüccarlar için sorunsuz bir e-ticaret deneyimini daha da destekleyen ortaklıkları” içerebilecek “topluluğumuza, yaratıcılarımıza ve tüccarlarımıza dünya çapındaki pazarlarda en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğimize dair sürekli olarak yeni ve farklı seçenekleri araştırdığını” söyledi. TikTok hemen yanıt vermedi Sınıryorum isteği.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/10/1/23381828/tiktok-live-shopping-planning-talkshoplive-us-north-america

Yorum yapın