TikTok ve Önyükleme ve Convoy.com – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler daha fazlası kelimelerle dolu bir siteden daha fazlası. Ayrıca, başlangıç ​​ve risk sermayesi dünyalarıyla ilgili en kritik konulara odaklanan, büyüyen bir podcast istikrarlı bir şekilde inşa ediyoruz. İlgi alanlarınıza uygun şovu bulmanıza yardımcı olmak için haftanın ses çıktımızı derledik.

Aşağıda gömülü olanlardan en sonuncusu Zincirleme tepkitarafından barındırılan yıldız kripto odaklı podcast’imiz Lucas ve anita. Ayrıca bulacaksınız Bulunduşirket oluşumunun gerçek destanının derinliklerine inen uzun biçimli bir çalışma. Ürdün ve Darrell. Tarafından barındırılan Teknolojik Haberler Live’ın yalnızca sesli bir sürümü var. Mat Bu, kurucuları ve yatırımcıları başarılı satış konuşması destelerini tartışıyor. Sonunda, var EşitlikTeknolojik Haberler’ın uzun süredir devam eden, Webby ödüllü podcast’i, risk sermayesi ve en son başlangıç ​​haberlerine odaklandı. Nataşa, Mary Ann ve Alex.

Ve eğer sözlü olarak yazılanlara daha çok ilgi duyuyorsanız, yukarıdaki konularda da haber bültenlerimiz var.

Teknolojik Haberler Podcast’i

13. Bölüm: Instagram, TikTok ve diğer TC haberleri tarafından Myspace’e ekleniyor

Bu hafta Teknolojik Haberler Podcast’inde Becca Szkutak, birçok erken aşamadaki yeni başlayanlar için uzatma turlarının dolu durumu hakkında konuşmaya başladı ve Devin Coldewey, Instagram’da pek çok kullanıcının hemfikir olduğu, uygulamayı daha da kötüleştireceğini kabul ettiği değişiklikler hakkında. Ve her zaman olduğu gibi, Darrell bu hafta kaçırmış olabileceğiniz teknoloji haberlerinde sizi yakalayacak.

Bölümden makaleler:

Haftadan diğer haberler:


Zincirleme tepki

Bölüm 17: Bilgisayar korsanları kriptoyu mümkün olan en güzel şekilde çalıyor

Bu hafta tekrar hoş geldiniz, Lucas ve Anita, Chain Reaction’ın yeni kalıcı ortak sunucusu olarak Jacquie Melinek’i ağırlıyor. Nomad köprüsünün hem ‘siyah şapkalı’ hem de ‘beyaz şapkalı’ bilgisayar korsanları tarafından 190 milyon dolarlık boşaltılması da dahil olmak üzere haftanın sıcak kripto konularına daldılar. Ayrıca yaygın Solana cüzdan saldırısını ve Robinhood’daki özellikle derin işten çıkarmaları tartıştılar.

Yeni bir yardımcı sunucunun yanı sıra bu hafta şovda farklı bir şey fark edeceksiniz – haber analizi ve röportaj bölümünü farklı bölümlere ayırıyoruz! Salı günleri kripto alanındaki uzmanlarla oturduğumuzu duyacaksınız ve Perşembe günleri haftanın en sıcak web3 konularına dalacağız. Uniswap COO’su MC Lader ile röportaj için önümüzdeki hafta başında bizi arayın.

Daha derine inmek için Zincirleme Reaksiyon bültenine abone olun:

Faydalı Bağlantılar:


Teknolojik Haberler Canlı Podcast’i

Bölüm 14: Convoy.com’un gizli büyüme hilesi (ipucu: kamyon durur)

Dan Lewis, Convoy’u 2015 yılında oldukça parçalı kamyon taşımacılığı endüstrisine başlattı. Şu anda 3,8 milyar dolar değerinde olan şirket, dijital hizmetleri kamyon ve yük taşımacılığına getirmede liderdir. Convoy’un ilk birkaç turuna yatırım yapan Fuel Capital’in kurucu ortağı Chris Howard ile birlikte bu hafta Teknolojik Haberler Live’da yer almaktan heyecan duyuyorum.

Duyacağınız gibi, 2014 ve 2015’te navlun yeniden keşfedilmeye hazırdı. Uber bir fiil haline geliyordu ve kamyon taşımacılığı endüstrisi, endüstrinin farklı bölümlerini birbirine bağlamak için dijital bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. CEO Chris Howard bana konvoyun doğru zamanda fırlatıldığını söyledi. 2014’ten itibaren kablosuz operatörler ücretsiz akıllı telefonlar sunmaya başladı ve kamyoncular bu cihazları ele geçirdikten sonra sektör hızla değişmeye başladı.

Ancak bu hikayede sadece ücretsiz akıllı telefonlardan daha fazlası var. Lewis ve kurucu ortakları, pazarı ve dijital hizmetlerin işlerini nasıl etkileyeceğini anlamaya çalışarak kamyoncularla sayısız saatler geçirdi. Dan, şirketin ara sıra kamyon duraklarında tesis dışında tuttuğunu bile açıklıyor.

Bu etkinlik sırasında, Convoy’un neden başlatıldığını ve nasıl açık yol gösterici ilkeler oluşturduğunu gösteren, Convoy’un ilk konuşma güvertelerine bakacağız.

Gelecekteki Teknolojik Haberler Live etkinliklerine kaydolun ve geçmiş etkinlikleri buradan izleyin.


Bulundu

70. Bölüm: Carolyn Childers, Chief

Çizgi romanlar pek çok filmin, TV şovunun ve video oyununun temelidir, ancak içerik oluşturucular hala materyalleri için adil bir şekilde tazmin etmekte zorlanıyor. Chris Giliberti kurdu Zestworld, sanatçının çalışmalarını yayınlaması, görevlendirilen sanat eserlerini yönetmesi ve IP ve lisanslarına sahip olması için çözümler sunan yaratıcı merkezli bir platform. Bu bölümde Chris ve Darrell yaklaşmakta olan projeler, dijital özel sanattan para kazanmanın en iyi yolları ve yerel çizgi roman mağazanızda dolaşıyormuş gibi hissettiren bir çevrimiçi topluluk oluşturma hakkında inekler. Jordan da orada, sadece onun için çizgi roman bulamadığından dışarı çıkmıyor.

Bulunanlara Abone Ol her hafta kuruculardan daha fazla hikaye duymak için.

Bizimle iletişime geçin:


Eşitlik

551. Bölüm: Robinhood’un akşamdan kalma durumu, YC’nin azalması ve Uber’in forma dönüşü

Merhaba ve tekrar hoş geldiniz Eşitlikmanşetlerin arkasındaki sayıları ve nüansı açtığımız, yeni başlayanların işi hakkında bir podcast.

Alex, Nataşa ve Mary Ann Maggie ve Grace ile bu hafta haftalık özet programımız için bir araya geldik ve her zamanki gibi konuşulacak çok şey vardı, yaz yavaşlaması yavaş yavaş kaybolurken seçilecek her zamankinden daha fazla konu olduğu gerçeği de dahil.

Başka neye girdik? Aşağıdaki:

 • Başlamak için Haftanın Fırsatları, Depresyon, intihar eğilimi ve ilgili zihinsel sağlık koşullarına odaklanan bir girişimin, tele-sağlık becerilerini genişletmek ve özellikle teknolojiyle kolaylaştırılmış ketamin bazlı tedavilerini genişletmek amacıyla KetaMD adlı bir şirketi satın aldığı gerçeğini tartıştık. Ketamin nedir bilmiyor musunuz? Yalnız değilsin.
 • Oradan, bazı yüksek profilli LP’lere ve ortaklara sahip olan ve yalnızca Latino(a) başlangıç ​​kurucularına yatırım yapmak üzere yola çıkan 100 milyon dolarlık yeni bir fon hakkında konuşmanın zamanı gelmişti. Daha sonra, tüketicilerin günlük harcamalarını doğrudan maaşlarından düşmelerini sağlamayı amaçlayan bir fintech şirketinin nasıl ve nedenlerini araştırdık – bu, kafamızı biraz toparlamamızı gerektiren bir kavram.
 • Daha sonra Robinhood’a ve perakende yatırım devinin, çalışanlarının %9’unu işten çıkardıktan sadece 3 ay sonra, çalışanlarının %23’ünü işten çıkardığı haberine geçtik. Üçümüzün de CEO Vlad Tenev’in işten çıkarmaların sorumluluğunu kabul etmesi ve tabii ki son 18 ayda şirketin etrafını ne kadar tehlikeli haberin sardığı konusunda düşüncelerimiz vardı.

 • Sıradaki? Y Combinator’ın grubunu %40 oranında küçültme yönündeki şaşırtıcı kararı hakkında konuştuk – bu erken aşamadaki girişim sahnesi için ne anlama gelebilir. Ayrıca artan çek boyutuna ve şahsen geri dönüşüne de giriyoruz. Çok fazla değişken! Sadece bir deney!
 • Son olarak, Uber’i ve şirketin hem pozitif serbest nakit akışı bildirdiğini hem de ikinci çeyrekte son derece kârsız olduğunu anlattık (Alex’in bunu bizim için çözmesi sayesinde).

Ve önyükleme yapmak için bir patlama yaşadık! Bir dahaki sefere görüşürüz!

Hisse senedi her Pazartesi sabah 7’de PDT’de ve Çarşamba ve Cuma sabah 6’da PDT’de düşer, bu yüzden bize abone olun Apple Podcast’leri, bulutlu, Spotify and tüm yayınlar.

Bölüm 550: Girişimci koşu bandına atlamanın zamanı geldi mi?

Merhaba ve tekrar hoş geldiniz Eşitlikmanşetlerin arkasındaki sayıları ve nüansı açtığımız, yeni başlayanların işi hakkında bir podcast.

Bu, tek bir konuya odaklandığımız, bir soru düşündüğümüz ve gerisini açtığımız Çarşamba programımız. Bu hafta, Nataşa ve Alex diye sordu: Girişimci koşu bandına atlamanın zamanı geldi mi?

Bölüm, Natasha’nın en son Startups Weekly sütunundan, “Önyüklenenler geliyor, önyüklenenler geliyor” ve eşlik eden Teknolojik Haberler+ parçasından ilham aldı, “Bir kez önyüklenen girişimler bir dönüm noktasında girişime dönecek mi?” Ama tabii ki klasik Equity tarzında, nüans ve sayılarla konuşmayı odak noktası olarak sürdürdük.

İşte girdiklerimiz:

 • Önyüklemenin tanımı ve kendi ekleme ve çıkarmalarımız
 • Girişim yapan şirketlerin daha fazla girişimde bulunma eğilimi veya en azından ön yüklemeli şirketlerle ilgilenen daha fazla risk sermayedarı
 • Bir girişim koşu bandı ne halttır ve uyuşturucunun bununla ne ilgisi var?
 • İkimiz de gerçekten en iyisi olduğumuzu kabul ederek bitirdik.

Önyükleme yapan şirketlere gelince, sonunda para toplayan geniş bir geçmiş var. Sadece bugün ve daha önce daha sık olup olmayacağını bilmek istiyoruz. Muhabbet edelim!

Hisse senedi her Pazartesi sabah 7’de PDT’de ve Çarşamba ve Cuma sabah 6’da PDT’de düşer, bu yüzden bize abone olun Apple Podcast’leri, bulutlu, Spotify and tüm yayınlar.

549. Bölüm: Public tech’in espresso çekimi, kelimenin tam anlamıyla The Cloud

Merhaba ve tekrar hoş geldiniz Eşitlikmanşetlerin arkasındaki sayıları ve nüansı açtığımız, yeni başlayanların işi hakkında bir podcast.

Geçen hafta halk pazarlarına dikkat etmeniz gerektiğini söylemiştik ve şaka yapmıyorduk. Reklam pazarı ve bulut harcamaları dahil her yerden gelen notlarla, kazançlar açısından büyük bir haftaydı. Ancak bu haftanın Pazartesi gösterisi, serideki başka bir girişten daha fazlasıydı, deneysel bir canlı gösteriydi! Nataşa katıldı Alex eğlence için ve işte buna girdiler:

 • Hisse senetleri yükseldi, kripto, sağlam bir haftalık kazançtan sonra çoğunlukla düz.
 • Alibaba listeden çıkarılacak mı, kaldırmayacak mı? Bu soru, tekil Çinli teknoloji devinin başına gelenlerden daha önemli. Bu soru, Çinli teknoloji şirketlerinin daha genel olarak, sermayenin yüksek hızda akabileceği yerlerde yabancı pazarlara erişme yetenekleriyle ilgili daha büyük bir sorguyu gerçekten yalanlıyor. Çin’in ekonomik sıkıntıları göz önüne alındığında, bu belirli likidite borusunu kesmek riskli olabilir.
 • Oradan Clearco işten çıkarmalarına, UiPath’in Refiner’ı satın almasına ve Oui’nin yeni fonunun ilk kapanışına gittik.
 • Ve sonra Big Tech kazançlarına bir dalış yaptık. Anahtar özü? Bu şirketler özetlenemeyecek kadar büyük ve bulut olmadan mücadele edeceklerdi.
 • Amazon’un hisseleri, 2 milyar dolarlık zarara rağmen kazanç artışıyla yükseldi
 • Apple’ın hizmet geliri büyümesi üçüncü çeyrekte 19.6 milyar dolara yavaşladı, 860 milyon ücretli aboneliğe ulaştı
 • Microsoft beklentileri kaçırıyor, döviz kurlarını ve zayıflamış PC pazarını işaret ediyor
 • Meta, ilk üç aylık gelir düşüşünü yayınladı
 • Ve CNBC aracılığıyla, Alfabe, ikinci çeyrek için kazanç ve geliri kaçırdı

Peki, ne düşündün? Tekrar yaşamalı mıyız? Bir dahaki sefere, bizden başka kimsenin tadını çıkaramayacağı Equity temalı espresso fincanlarıyla mı? Bize bildirin ve endişelenmeyin, Equity ekibi çarşamba günü müthiş bir açılış şovuyla geri döndü.

Hisse senedi her Pazartesi sabah 7’de PDT’de ve Çarşamba ve Cuma sabah 6’da PDT’de düşer, bu yüzden bize abone olun Apple Podcast’leri, bulutlu, Spotify and tüm yayınlar.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/tiktok-and-bootstrapping-and-convoy-com/

Yorum yapın