TikTok, TikTok LIVE için etkileşimli mini oyunlar da dahil olmak üzere oyunlar için hazırlanıyor – Teknolojik Haberler


TikTok şimdiden dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri. YouTube’u geçti belirli pazarlarda ve sporlarda izlenme süresi 1 milyardan fazla aylık aktif kullanıcı. Şimdi şirket, kullanıcılarının kısa videolar arasında gezinmekten yorulduklarında yapabilecekleri aktivite yelpazesini genişletmek istiyor. dan bir rapor Reuters bugün, şirketin HTML5 oyunlarına daha fazla yatırım yaptığını ve testlere başladığını gösteriyor. Ancak TikTok’un oyun stratejisinde web tabanlı oyundan daha fazlasının olabileceğini anlıyoruz. Görünüşe göre TikTok, içerik oluşturucuların canlı akış sırasında hayranlarla daha iyi etkileşim kurmasını sağlayacak bir CANLI mobil oyun özelliği üzerinde çalışıyor.

Reuters, TikTok’un ana şirket ByteDance’in basit mekanizmalara ve daha kısa oyun süresine sahip mini oyunlarla başlayarak oyun paketinden yararlanmayı planladığını söyledi. Vietnam’da testlerin başladığını iddia etti. Ancak TikTok, Teknolojik Haberler’a bunun yanlış olduğunu söyledi ve Vietnam oyun testinin şu anda yaptığı bir şey olmadığını söyledi.

Sosyal video uygulamasının HTML5 oyunlarına geçişi zaten biliniyordu, çünkü TikTok geçen yıl Zynga ortaklığıyla birlikte planlarını daha önce açıklamıştı. İki şirket, yalnızca TikTok’ta HTML5 oyunu “Disco Loco 3D”yi başlatmak için bir araya geldi. Ve o zaman, TikTok, benzer anlaşmalar için diğer oyun yapımcılarıyla zaten görüşmelerde olduğunu doğruladı, daha büyük bir oyun genişlemesinin hala geleceğini telgraf etti. TikTok, şu anda bu cephede isimlendirecek yeni bir ortağı olmadığını söylüyor.

Resim Kredisi: Zynga

Zynga anlaşmasından önce TikTok, kar amacı gütmeyen Feeding America ile ortaklaşa inşa edilen ve hayır amaçlı bağış toplamaya odaklanan kendi oyunu “Garden of Good”u da piyasaya sürmüştü. Bu, TikTok kullanıcılarının bir uygulama içi oyun oynayıp oynamayacağını görmek için bir deney gibi geldi.

Bugün hala daha küçük bir çaba olsa da, oyunlar reklam destekli hale gelirse veya daha sonra uygulama içi satın almalar gibi ücretli bileşenler eklerse, oyun TikTok için önemli bir para kazanma aracı haline gelebilir.

Teknolojik Haberler, daha önce HTML5 oyunlarını keşfetme çabalarına ek olarak, TikTok’un ayrı bir çaba içinde CANLI oyunları keşfetmeye çalıştığını da öğrendi.

Mobil ürün istihbarat firması tarafından yapılan bir araştırmaya göre dikkatliTel Aviv merkezli TikTok, içerik oluşturucular ve hayranları arasındaki canlı akış deneyimini geliştirmek için uygulamasındaki CANLI videolara mini oyunlar eklemek için çalışıyor.

Watchful’ın ortaya çıkardığı bir CANLI oyun, özellikle içerik oluşturucular ve izleyiciler arasındaki etkileşimi teşvik etmek için tasarlanmış “Çiz ve Tahmin Et” olarak adlandırılır. Bu Pictionary benzeri oyunda, oyunculara daha sonra ekrana çizecekleri kelimeler verilir ve izleyiciler ne çizdiklerini tahmin etmeye çalışırlar. Doğru tahminler ekranda gösterilir.

Watchful ayrıca, mobil oyun özelliğinin ekran paylaşımına izin verebileceğini ve böylece içerik oluşturucuların kamera, ses, bildirimler ve diğer uyarılar dahil olmak üzere ekranlarını gerçek zamanlı olarak izleyicilerle paylaşabileceğini belirtti. Firma, oyunlarının yatay modda veya portre modunda gösterilebileceğini söyledi.

Bugün, bir avuç tersine mühendis, popüler tüketici uygulamalarında buldukları henüz duyurulmamış, geliştirme aşamasında olan özelliklerin ayrıntılarını herkese açık olarak paylaşırken, Watchful bu tür araştırmaları üretti ve teknolojiyle geliştirdi. Şirket, uygulama değişikliklerini belirlemek ve taklit etmek için bilgisayarla görme ve akış analizinin bir kombinasyonunu kullanır. Diferansiyel analiz motoru, gerçek kullanıcı verilerini ve tescilli bilgisayarlı görme algoritmalarını kullanarak uygulama sürümlerini karşılaştırır. Çalışmalar, şirketin dünya çapında konuşlandırılmış mobil cihaz laboratuvarları tarafından da destekleniyor.

Yorum için ulaşılan TikTok, CANLI oyun çabaları hakkında paylaşacak başka bir şeyi yoktu, ancak bize bunun Reuters’in tanımladığı HTML5 oyunlarından tamamen alakasız bir gelişme olduğunu söyledi.

TikTok’un TikTok CANLI Platformunu geliştirmek istediği tek yol oyunlar değil.

Watchful ayrıca, bir oyun ile sanal bir hediye deneyimi arasında bir geçiş gibi hissettiren başka bir geliştirme aşamasındaki özelliği de işaretledi. Kullanıcıların CANLI videolara bir “Hazine Kutusu” eklemesine olanak tanır ve bu, bir zamanlayıcı rastgele bir kullanıcı grubuna kadar çıktıktan sonra jeton dağıtır.

Resim Kredisi: Watchful aracılığıyla TikTok uygulama görüntüsü

Ve TikTok’un bugün Endonezya, Malezya, Tayland, Vietnam, Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong ve Birleşik Krallık’ta sunulan uygulama içi alışveriş deneyimi TikTok Shop üzerinde çalıştığını tespit etti. CANLI alışveriş videoları için çanta simgesi, tıklandığında, izleyicilerin hemen satın almak üzere bir sepete eklemek için tıklama seçeneğiyle mevcut ürünlere göz atabileceği bir pencere açar.

Resim Kredisi: Watchful aracılığıyla TikTok uygulama görüntüsü

TikTok, bu diğer CANLI platform planları hakkında yorum yapmayı reddetti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/tiktok-is-gearing-up-for-games-including-interactive-minigames-for-tiktok-live/

Yorum yapın