Tiger Global tarafından desteklenen Intellect, Asya için kültürel açıdan yetkin zihinsel sağlık hizmetleri yaratıyor – Teknolojik Haberler


Akıl sağlığı başlangıç Akıl‘nin iddialı hedefi, Asya-Pasifik’te erişilebilir olmak, ancak hizmet verdiği birçok pazarın her birinde yerelleştirilmiş, kültürel açıdan yetkin bakım sağlamaktır. Bugün, Tiger Global liderliğindeki A Serisi uzatmada savaş sandığına 10 milyon dolar eklediğini ve turun toplamını 20 milyon dolara çıkardığını duyurdu. Seri A’nın ilk yarısı Ocak 2022’de açıklandı.

Uzatma turundaki diğer yatırımcılar arasında, geri dönen yatırımcılar Insignia Ventures Partners ve HOF Capital’in katılımıyla yeni destekçiler K3 Ventures, JAFCO Asia, Singtel Innov8 ve PERSOL Holdings yer alıyor.

Intellect bunu “Asya’daki herhangi bir akıl sağlığı şirketi tarafından başlatılan en büyük girişim turu” olarak tanımlıyor. Sermaye, Y Combinator şapının 2019’da kurulmasından bu yana Intellect’in toplam fonunu 23 milyon dolara getiriyor ve daha fazla pazarda ticari olarak piyasaya sürülmek, operasyonlarını genişletmek ve zihinsel sağlık sistemini kurmak için kullanılacak.

Intellect’in kapsamı ve kendi kendine rehberli programları 15 dilde mevcuttur. Bir tüketici uygulaması olmasına rağmen, şirket öncelikle bir B2B2C modelini benimsiyor ve şirketler bunu çalışanlara sağlanan fayda olarak sunuyor. Müşterileri arasında Merck, Philips, Foodpanda, Singtel, Shopee, Omnicom Media Group ve abrdn bulunmaktadır. Şu anda 60’tan fazla ülkede 3 milyon kullanıcıya hizmet veriyor ve 20 ülkede terapistleri ve koçları var.

Kurucu ve CEO Theodoric Chew, Teknolojik Haberler’a, şirketin güçlü bir konumda olması ve gelir elde etmesi nedeniyle B Serisine geçmek yerine bir uzatma artırmaya karar verdiğini söyledi. “Mevcut ekonomik iklimle, önümüzdeki iki yıl ve sonrası için onu daha iyi bir konuma getirmek istedik, böylece güçlü bir savaş sandığımız var ve dikkatimiz dağılmıyor.”

Intellect, öncelikle çok sayıda holding ve genel merkezi olan bölgesel merkezlere satış yapıyor. Örneğin, Singapur, Hong Kong, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın tümü temel pazarlardır. Şu anda müşterilerinin çoğu Singapur, Hong Kong ve Yeni Zelanda’dan.

Intellect’in platformunun iki bileşeni vardır. Birincisi, kendi kendine rehberli programlarını ve uygulamasını içeren teknoloji ürünüdür. İkincisi, koçlar, terapistler, psikologlar ve psikiyatristlerden oluşan klinik ekibidir.

Chew, şirketin kültürel açıdan yetkin bakımı sağlamak için her pazardaki profesyonellerle çalıştığını söyledi.

“Bu, ilk günden beri çok derinden düşündüğümüz bir şey” dedi. “Aslında, her bölgede Intellect için anlamlı olan şey. Her kültür, her bölge ve ülke için aşırı yerelleştirilmiş bir ürüne sahip olmakla ilgilidir. Örnek vermek gerekirse, biri Tayland’da veya Hong Kong’da mücadele ettiğinde, yaşadıkları stres açısından Singapur’dan oldukça farklıdır.”

Intellect 15 dilde mevcut olmasına rağmen, Chew amacının sadece aynı materyali tercüme etmek olmadığını vurguluyor.

“Sadece çeviri yapmakla kalmayıp aynı zamanda yerel bağlam için örneklere ve senaryolara sahip olduğumuzdan emin olmak için her pazardaki sağlayıcılarla, klinisyenlerle, psikologlarla, ekiplerle çalışıyoruz ve bu, kendi sağlayıcı ağına da uzanıyor. “dedi. “Bugün APAC’daki hemen hemen her ülkede yerelleştirilmiş uygulamanın ötesinde, yerel, yerel, sahadaki profesyonellerden oluşan bir ağımız var.”

Birisi Intellect’te ilk kez oturum açtığında, sohbet tarafından bir sağlayıcıyla konuşması istenir. Chew, bunun önemli olduğunu çünkü en fazla kullanıcıyı elde tutmayla sonuçlandığını söyledi. “Asya’daki insanların çoğu hiç profesyonel bir terapist veya koç görmedi, bu yüzden bu onlar için bir yenilik varil.”

Güneydoğu Asya’daki zihinsel sağlık teknolojisi alanı, son birkaç yılda hızla büyüdü. Yeni bir örnek, Meta destekli Ben miyimMindFi ve Thoughtfull, ayrıca bir liste yeni başlayanlar Tayland’daki Ooca veya Malezya’daki Naluri gibi belirli pazarlara odaklandı.

Chew, “Giderek daha fazla oyuncunun bu alana geldiğini görmek kesinlikle harika” dedi. “Bizim için bu, kategoriyi genişletmek için daha fazla farkındalık ve baskı olduğu anlamına geliyor. Bu, inşa ettiğimiz büyük bir kültürel değişim ve itme. Başlangıçtan itibaren sıfır toplamlı bir oyun olmayacak.”

Intellect’in nasıl farklılaştığına gelince, Chew, asıl şeyin, kendi kendine rehberli programlarından psikiyatrik tedaviye kadar, ruh sağlığı bakımı için uçtan uca bir platform olmayı amaçladığını söyledi.

Tiger Global ortağı Jay Chen yaptığı açıklamada, “Teknolojiyle güçlendirilmiş, uçtan uca bütünsel yaklaşımıyla Intellect, Asya’da zihinsel sağlık hizmetlerine erişim sağlamada lider olmaya hazırlanıyor. Sağlık hizmetlerinin kritik bir bileşeni için esnek, duyarlı ve modern bir sistem oluşturan Intellect ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/backed-by-tiger-global-intellect-is-creating-culturally-competent-mental-healthcare-for-asia/

Yorum yapın