Tiger Global, SaaS çok kanallı sosyal ticaret platformu SleekFlow’u 8 milyon dolarlık finansmanla destekliyor – Teknolojik Haberler


Sosyal ticaret – Facebook, Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformları aracılığıyla doğrudan ürün veya hizmet satın alma ve satma süreci – insanlar neredeyse her gün sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarını kullandığından, tüketicilerin alışveriş yapmasının en doğal yolu haline geliyor.

Şık Akışİşletmelerin mesajlaşma ve canlı videodan işlemlere kadar müşteri akışı otomasyonu oluşturmasına yardımcı olan çok kanallı bir sosyal ticaret platformu olan Tiger Global Management liderliğindeki 8 milyon dolarlık A Serisi finansmanı kapattı. Gobi Partners GBA tarafından yönetilen Transcend Capital ve AEF Greater Bay Area Fund da tura katıldı.

SleekFlow’un kurucusu ve CEO’su, “Tüketiciler artık zamanlarının yüzde 80’ini sosyal platformlarda geçiriyor ve ürünleri doğrudan buradan keşfetmek ve satın almak zaten bir alışkanlık” dedi. Henson Tsai. “SleekFlow, sohbetleri, ürün kataloglarını, ödeme çözümlerini ve sipariş yönetimini işletmeler için bir araya getiren en iyi sosyal ticaret merkezi olarak bu e-ticaret devrimini yürütmeyi amaçlıyor.”

Şık Akış

Resim Kredisi: Şık Akış

2019 yılında kurulan SleekFlow, şu anda NARS Cosmetics, Bossini, Lalamove Hong Kong ve PSB Academy dahil olmak üzere dünya genelinde 5.000’den fazla işletmeye hizmet veriyor. Şirket, Mayıs 2021’de Alibaba Hong Kong Girişimciler Fonu (AHKEF) tarafından desteklenen A Serisi öncesi fonlamanın ardından yaklaşık %500 gelir artışı gördüğünü iddia ediyor. (SleekFlow bu büyüme için temel sağlamadı.)

Hong Kong merkezli girişim, taze sermayeyi Güneydoğu Asya’ya, özellikle Singapur ve Malezya’ya, ayrıca İngiltere ve Avrupa’daki diğer ülkelere pazar penetrasyonu için kullanacak. Ek olarak, en son finansman, SleekFlow’un fintech ve veri analitiği işlevleri, sosyal medya platformları aracılığıyla tek tıklamayla ödeme ve çevrimiçinden çevrimdışına (O2O) ve e-ticaret markaları için kolay sohbet içi ödeme entegrasyonları ile ürün geliştirmesini geliştirmesini sağlayacaktır. sorunsuz iş akışı.

Başlangıç, yakın zamanda bir fintech ürünü piyasaya sürdü sosyal-ödeme hem e-ticaret hem de gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler için kapsamlı bir çözüm sağlama özelliği. Sadece Güneydoğu Asya’da, Dijital tüccarların yaklaşık %90’ı dijital ödemeler kullanıyor karlılık ve hayatta kalma için, şirket, ödemeye kadar sohbet aracının çeşitli dijital satış kanallarından satışları ve dönüşümleri artırmada önemli olduğunu da sözlerine ekledi. SleekFlow ayrıca, kullanıcıların kişiselleştirilmiş iletişim için tüketici profillerini ve davranışlarını izlemelerine ve analiz etmelerine yardımcı olan yeni bir satış ve analitik ile müşteri hizmetleri performans takibini de tanıttı. Shopify ile ortaklığı geçen Kasım.

Küresel sosyal ticaret pazarının yükselmesi bekleniyor 6,2 trilyon dolar 2030’a kadar.

Şirkete göre, Güneydoğu Asya’da perakendeye harcanan beş dolardan biri sosyal medya aracılığıyla işlem görüyor ve daha fazla tüketici, uygun iletişim sunan işletmeler arıyor. SleekFlow, birden fazla mesajlaşma ve sosyal medya platformunu yönetmenin zorluklarını ele almak için Resmi WhatsApp Business API, Facebook Messenger, Instagram sohbeti, SMS ve Telegram gibi birden fazla mesajlaşma kanalını entegre eder.

Gobi Partners GBA’nın yönetici ortağı Chibo Tang yaptığı açıklamada, “Ekonomik gerilemeye rağmen, sosyal ticaret pazarı her zamankinden daha güçlü hale geliyor ve 2021’de 474 milyar dolara ulaşıyor” dedi. “10 ABD işletmesinden sekizi, önümüzdeki üç yıl içinde sosyal medya aracılığıyla satışların artmasını bekliyor. SleekFlow’un yenilikçi çözümleri, bu küresel ticaret işletmelerinin, satın almak için sosyal kanallara her zamankinden daha fazla yönelen müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak.”

Slack’in şu anda Hong Kong, Singapur, Malezya, Tayvan ve Birleşik Krallık’ta 60 kişilik bir ekibi var.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/tiger-global-backs-saas-omnichannel-social-commerce-platform-sleekflow-in-8m-funding/

Yorum yapın