Theseus’un Arabası Daha Önce Birçok Arabanın Gittiği Yere Cesurca Gidiyor


Arada bir hepimiz iyi bir kıkırdama kullanabiliriz. [William Osman] Theseus’un gemisini basitleştirilmiş bir şekilde tekrar ziyaret etti. Kaç tane parçaları bir arabadan çıkarabilir ve yine de bir araba olabilir misiniz?? (Video, aranın altına gömülü.)

Tabii ki, orada vardır bir arabanın ne olduğuna dair yasal tanımlar ve yolda sürmek için karşılanması gereken minimum gereksinimler dizisi. Böylece, hacklenmeye hazır iki eski araba ve bir grup hacker toplandı, iki takıma ayrıldılar ve aracın parçalarını koparmaya başladılar. Yaptığımız birçok yeniden düzenleme projesini hatırlattığı için oldukça mizahi bir hal alıyor. Örneğin, bir BGA yongasını hareket ettirirsiniz ve aniden tüm kartı yeniden yönlendirmek daha hızlı olabilir. Veya bir bileşeni kaldırırsanız, onu diğer dört veya daha fazla modülü etkileyen diğer üç modülden ayırmanız gerekir, vb. Kazara elektrik kablo demetinin bir kısmını kesmek, bir takımın çalışan bir araba durumuna geri dönmek için arabayı daha fazla kazması gerektiği anlamına geliyordu. Daha fazla parça çıkarırken sokak yasalarına geri dönmek için bir yarıştı.

Egzersizin sonunda, bir teknik olarak yoldan geçenlerin keskin bakışları ve kafa karışıklığının tadını çıkararak etrafta sürdükleri sokak yasal araba. Hatta ne kadar alabileceklerini görmek için bir bayiye bile götürüyorlar. [William] son derece düşük tekliflerinin, daha az malzemeye sahip bir arabanın daha az maliyetli olduğunu kanıtladığını belirtiyor. Araba üreticilerinin onun liderliğini takip edeceğinden şüphe duysak da, bu 15 dakikalık iyi bir eğlence.

Daha minimal otomobil kullanımıyla ilgileniyorsanız, sizi koruduk.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/08/08/the-car-of-theseus-boldly-goes-where-many-cars-have-gone-before/

Yorum yapın