Theorycraft Games, B Serisi finansmanda 50 milyon dolar topladı


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Bugün kayıt Ol.


Bağımsız geliştirici Theorycraft, B Serisi finansman için 50 milyon dolarlık ek bir fon açıkladı. Bu son yatırım turu, NEA ve a16z’nin katılımıyla Makers Fund tarafından yönetildi. Şirket, ilk unvanları olan Loki kod adı üzerinde aktif olarak geliştirilmektedir.

Kurucusu Jay Chi, “Yetenek tabanının ötesinde, Theorycraft’ın gelişim hızından ve iki yıldan kısa bir sürede teslim ettiklerinin kalitesinden sürekli olarak etkilendik” dedi. Yapımcılar Fonu. “Joe ve ekibi, modern oyun yapımında mükemmel uyumu yarattı – derin tasarım yeteneği ve açgözlü bir şekilde topluluk odaklı bir yaklaşımla birleştirilmiş sistem önceliği, BS olmayan, işleri halletme kültürü.”

Theorycraft, ilk oyunları Loki için geliştirme ve yetenek kazanımını hızlandırmak için B Serisinden gelen finansmanı kullanacak. Soylarına bakarsanız çok mantıklı olan “rekabetçi, takım tabanlı bir macera”. Ekip, League of Legends, Valorant ve Destiny gibi birçok büyük, çok oyunculu, rekabetçi oyundan geliyor.

“Hem yetenekleri hem de yatırımcıları amacımıza çeken şey, harika oyunların temel insan ihtiyaçlarına hizmet ettiğine olan inancımızdır ve bu ihtiyaçlara (pazar trendlerinin, yeni teknolojinin veya sonsuz devam filmlerinin üzerinde) hizmet etmeye kararlı bir stüdyo, bir etki yaratmak için heyecan verici bir fırsattır. Theorycraft Games’in CEO’su ve kurucu ortağı Joe Tung bir basın açıklamasında, “Sevdiğimiz endüstri hakkında. “Daha fazla özerklik ve daha fazla etki isteyen bir oyun geliştiricisiyseniz; dünyanın en derin oyunlarını yapmaya odaklanmak istiyorsanız; Şimdiye kadar bu kadar ilerlememize yardımcı olan inanılmaz bir topluluğa hiper hizmet vermek istiyorsanız – sizden haber almak isteriz!”

Yukarıda bahsedilen yeteneklerden biri, League of Legends’ın eski oyun tasarım lideri John Belliss. Tasarım liderliği görevinden önce Belliss, League of Legends ve Valorant için birkaç takıma liderlik ediyordu.

John Belliss

Jon Belliss, “Riot gerçekten harika bir yolculuktu” dedi. “Orada on yıldan fazla zaman geçirdikten sonra, özellikle şimdi sayısız yeni oyun girişimiyle birlikte yeni bir şeyler denemenin zamanı geldi. Seçeneklerimi değerlendirirken, Theorycraft’ı seçtim çünkü orada harika fikirlerin sıkıntısı yokken, oyuncuya odaklanma ile başarılı bir hizmet olarak oyun yürütme arasında nasıl bir denge kuracağını bilen geliştiricilerin eksikliğinin olduğunu fark ettim. Theorycraft’ın bunu son derece iyi yapma yeteneğine inanıyorum. Buradaki yetenekli ekiple çalışmaktan gerçekten heyecan duyuyorum ve oyuncuların zamanına ve tutkusuna layık bir oyun inşa etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Theorycraft şu anda yetenek arıyor ve işe alıyor. Sizin için doğru olabileceklerini düşünüyorsanız, kontrol edin buradaki site.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.Kaynak : https://venturebeat.com/games/theorycraft-games-raises-50-million-in-series-b-funding/

Yorum yapın