Texas Okul Bölgesi İnceleme İçin İşaretlenen Tüm Kitapları Yasaklamaya Karar Verdi… İncil Dahil


itibaren bu iyi gitmeli borç

Arkasındaki hikayeye ve tarihe aşina değilseniz, Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi, sonra gidip okuyun, çünkü bu harika bir hikaye. Siz tembel serseriler için şöyle özetleyeceğim. Oregon’da 24 yaşındaki bir genç, Kansas’ta “tartışmayı öğretme” veya “eşit zaman” kisvesi altında akıllı tasarım öğretimini gerçek bilimle enjekte etmeye çalışan dindar tiplerden bıktı. Sonuç olarak, dünyanın ve evrenin gerçek yaşını gizlemek için karbon tarihleme sonuçlarını değiştirmek de dahil olmak üzere dünyamızda her türlü şeyi yapmak için erişteli uzantılarını kullanan makarnadan yapılmış bir canavara odaklanan sahte bir din yarattı. Daha sonra Kansas’ta bu din için “eşit zaman” gerektiğini savundu ve Hıristiyanlar için yeterince iyiyse, “Pastafaryanlar” için de yeterince iyi olduğunu belirtti.

Bunu neden gündeme getiriyorum? Eh, çünkü kamu öğrenim kurumlarına kendi kişisel inançlarını enjekte edenlerin, argümanlarının öngörülemeyen şekillerde onlara doğru döndüğünü görmek her zaman ilginç olmuştur. Bunun bir örneği olarak, Dallas-Fort Worth’da, ebeveynlerin ve sakinlerin birçok kitapla ilgili meydan okumalarının ardından hangi kitapların yasaklanması gerektiği konusunda başarısız bir anlaşmaya vardıktan sonra kapılarını yeni açan bir okul bölgesine gidiyoruz. Tabii ki buna Teksas Eğitim Ajansı da dahil oldu ve bu da belirli içeriklere dayalı kitapları yasaklamak istedi. Bu zorlukları, vatandaşlardan gelen gürültüyü gerçekten bastıracak bir şekilde gözden geçirebileceğinden emin olmayan ve hükümet, çoğunlukla cinsiyet, cinsellik veya ırk hakkında konuşan kitapları yasaklamak isteyen hükümet, sadece karar verdi. çekmek tüm okul raflarından süresiz olarak işaretlenmiş kitaplar. İçerdiği kitaplar, iyi…

Dallas-Fort Worth’s Keller ISD’de Yöneticiler Salı günü açıklandı Bölgenin, sistemindeki tüm meydan okunan kitapları çekeceğini – İncil’in tüm varyasyonlarının kaldırılmasını ve Anne Frank’ın hayatını tasvir eden bir çizgi romanı içeren kapsamlı bir eylem. Bu hareket, Teksas Eğitim Ajansı’nın iddia edilen bir olayla ilgili soruşturmasının ardından okullarında itiraz edilen çalışmaların yüksek profilli ve aylarca süren bir incelemesini başlatan bölge için görünüşte ani bir rota değişikliği. cinsel içerikli materyaller müfredatında bulunur.

Dallas Morning News’den Taila Richman, Keller ISD’nin müfredat direktörü Jennifer Price tarafından Salı günü okul müdürlerine gönderilen bir e-postanın, personeli tüm başlıkları almaya çağıran yeni bir yönerge ilettiğini bildirdi. inceleme için işaretlendi gözden geçirme sürecinde yapılan geçmiş tavsiyelere bakılmaksızın gün sonuna kadar.

Bu, çocukların, görünüşe göre raflarda hatırladıklarından çok daha az kitapla kütüphanelere girecekleri bölgedeki okula geri dönmeye hazırlanırken gerçekleşiyor. Ve İncil de yok. Bu, Anne Frank çizgi romanını yasaklamaktan çok daha mantıklı. Nazilerin var olduğu ve bir çocuk kitabında tasvir edildiği için birileri üzüldü mü?

İncil, yinelemelerinin çoğunda, şiddet, cinsellik ve diğer tüm kişisel ahlak meseleleri hakkında söyleyecek çok şeyi vardır. Topluluğun ve hükümetin kaldırılmak üzere işaretlediği diğer birçok kitap gibi. Ama bir şekilde, cinsiyetle ilgili kitapları bir konu olarak çekmekten yana olanların da İncil’in aynı nedenle çekilmesini istediğinden şüpheliyim. Bana deli diyebilirsin ama sanırım burada oldukça sağlam bir zemindeyim.

Ve böylece, sevmedikleri kitapları yasaklamak adına, çok sayıda dindar kendi kutsal metinlerini yasaklamış gibi görünüyor. Ve açık olmak gerekirse: bu berbat! Okumanın laik olduğunu varsayarsak, öğrencilerin okuldayken dini bir metin okuyamamaları korkunç bir şey.

Ama aynı zamanda toplumsal cinsiyet meselelerini, LGBTQ+ meselelerini ve benzerlerini çalışamıyor olmaları da berbat. Yani, belki artık kitapları yasaklamayı bırakmalıyız?

Under: kitap yasağı, meydan okunan kitaplar, kültür, dallas, anne frank’ın günlüğü, kütüphaneler, incil

Şirketler: keller isdKaynak : https://www.techdirt.com/2022/08/17/texas-school-district-decides-to-just-ban-all-books-flagged-for-review-including-the-bible/

Yorum yapın