Tether piyasa değeri, Ekim 2021’den bu yana en düşük olan 70 milyar ABD dolarının altına daraldı


Dünyanın en büyük stablecoini olan Tether’in piyasa değeri, sekiz ayın en düşük seviyesi olan 69,4 milyar ABD dolarına geriledi. CoinGecko verileri.

İlgili makaleye bakın: Tether, USDT piyasa değeri, UST’nin çöküşünden bu yana 10 milyar ABD Doları düştü

Hızlı gerçekler

  • Tether’in piyasa değeri, yatırımcıların piyasa çapında bir tasarruftan çekilmesi ve geçen ay Terra UST stabilcoin çöküşünün tekrarlanacağı korkuları arasında 14 Haziran’dan bu yana neredeyse 3 milyar ABD doları düştü.
  • Son 24 saat içinde, Terra’nın piyasa değeri yaklaşık 650 milyon ABD doları düşerken, dolaşımdaki arzı da geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük olan yaklaşık 69.2 milyara düştü.
  • Tether, bu haftanın başlarında ABD dolarına sabit değerini kısaca kaybetti, ancak o zamandan beri toparlandı.
  • Bu hafta Tether reddedilen iddialar Stabilcoini desteklemek için kullanılan ticari kağıt portföyünün %85’inin, %30 indirimle işlem gören Asya ve Çin ticari kağıtlarından oluştuğunu söyledi.
  • Şirket yaptığı açıklamada, stablecoin’i desteklemek için rezervlerinin %47 ABD hazinesinden ve %25’ten az ticari kağıttan oluştuğunu söyledi.
  • Aynı açıklamada şirket, her ikisi de iflas riski spekülasyonunun konusu olan Celsius kredi platformuna ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a maruz kaldığı iddialarını reddetti.

İlgili makaleye bakın: Tether rezervlerinin yaklaşık yarısı şu anda ABD Hazine bonolarındaKaynak : https://forkast.news/headlines/tether-market-cap-lowest-since-october-2021/

Yorum yapın