TestBox, yazılım satın alma testi platformunu genişletmek için 10 milyon dolarlık tohum elde etti – Teknolojik Haberler


Test Kutusu, erken aşamadaki bir başlangıç, satın almak istediğiniz yazılımı kendi ortamınızda test etmeyi kolaylaştırma amacına sahiptir. Dahası, sizinkine benzer sentetik verilerle önceden doldurulmuş olarak gelir.

Bugün şirket, çözümü oluşturmaya devam etmek için 10 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu duyurdu.

Şimdilik şirket, müşterilerin popüler müşteri destek yazılımlarını, önümüzdeki aylarda satış ve pazarlama araçlarına ve nihayetinde diğer yazılım kategorilerine genişletme planlarıyla test etmelerine yardımcı olmaya odaklanıyor.

“Amacımız her zaman bir yazılım kategorisine odaklanmak ve bu kategoriyi gerçekten anlamak ve herhangi bir ek kategoriye genişlemeden önce orada bir oyun kitabı oluşturmaktı. Başucu kitabımızı artık müşteri destek yazılımı kategorisine soktuğumuz için çok şanslıyız,” dedi şirketin kurucu ortağı Sam Senior.

Orijinal vizyonlarının şirketlerin gelip test etmek istedikleri yazılımı bulabilecekleri ve basitçe çalıştırabilecekleri bir test pazarı olmak olduğunu söyledi, ancak satış ekiplerinin şirketlerinin ürünleri için test kutuları kullanmak istediğini fark etti.

“Ayrıca satış temsilcilerinin, kendi ürünümüzün sürümünün, kendi beklentileri için oluşturabileceklerinden çok daha kolay, çok daha sezgisel bir kavram kanıtı sürümü olduğunu söylediğini görüyoruz. Ve aslında bir potansiyel müşteriyle konuştuklarında ve potansiyel müşteri ‘hey, bir deneme ortamına veya konsept demosuna ihtiyacım var’ dediğinde TestBox’u kullanmaya başlıyorlar ve şimdi bir düğmeye tıklayarak doğrudan erişim elde ediyorlar. müşterileri için bir test kutusu alın” dedi.

Bu faaliyeti daha fazla teşvik etmek için şirket, potansiyel müşterileri için tam olarak yapılandırılmış bir deneme ortamı sunmalarını sağlayan TestBox for Sales adlı yeni bir ürün piyasaya sürüyor. BT. Diğer tıklama demo platformlarını TestBox ile değiştiriyorlar ”dedi.

Ürünün ilginç bir yönü, söz konusu yazılım türünde bulacağınız veri türlerine dayalı sentetik bir veri seti oluşturmak için GPT3 teknolojisini kullanmasıdır. Yani müşteri yazılımında, müşteri adı, müşterinin satın aldığı ürünler, son etkileşimler vb.

Bu, müşteriye, kendi ortamına benzer verileri kullanarak, ancak gerçek müşteri verilerini kullanmadan ürünün uygulanabilirliğini test etme yolu sağlar.

İş modeli şu şekilde çalışır: Test kutusu potansiyel müşterilerin kullanması için ücretsizdir, ancak satın alırlarsa TestBox, satıştan ve bazı durumlarda bu satıştan yinelenen gelirden pay alır.

Şirketin şu anda 15 çalışanı var, geçen yıl şirketle şu anda 2.7 milyon dolarlık tohum öncesi finansmanı hakkında konuştuğumuzda altıya çıktı. Yeni finansman ve yeni gereksinimlerle şirket daha da genişlemek istiyor.

DEIB’nin ekibini nasıl kurduğunun büyük bir parçası olduğunu söylüyor. “Ekibimizi oluşturmanın gerçekten büyük bir bileşeni ve ekip sayfamıza bakarsanız, Kuzey Amerika’da temsili bir insan örneğine sahip olduğumuzu hissetmekten gerçekten gurur duyuyorum. Çok derinden yatırım yapıyoruz. Ve bu, işe almanın zaman alacağı anlamına geliyor, ancak bunu yapmaya devam etmemiz gerekiyor” dedi. Şirket ayrıca bu değerleri daha fazla yansıtmak için çeşitli bir yönetim kuruluna sahiptir.

Bugünkü tur, SignalFire ve Firstminute Capital’in katılımıyla Felicis Ventures tarafından yönetildi. Şirket şu anda yaklaşık 13 milyon dolar topladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/testbox-nabs-10m-seed-to-expand-platform-for-software-purchase-testing/

Yorum yapın