Test edilecek modellerin listesi burada • Kayıt


UBPorts topluluğu, bir sonraki sürümünü hazırlamanın son aşamalarında ve test uzmanları arıyor.

OTA-23 yaklaşıyor – projenin Github’ı kanban bize oldukça iyi görünüyor – ve projenin desteklenen cihazlarından birine sahip olacak kadar şanslıysanız, Yardım Edin.

Birçoğu şimdi birkaç yaşında, bu yüzden onları çoktan değiştirmiş olmanız ve sevilmeden ve sevilmeden bir çekmecede oturmaları için iyi bir şans var. Listedeki yıldızlı girişler cihazlar en iyi desteklenenlerdir ve şovu durduran sorunları olmamalıdır. Kıdem sırasına göre bu şu anlama gelir: LG yapımı Google Nexus 5 (2013); orijinal Oneplus One (2014); Sony Xperia X’in iki modeli, F5121 ve F5122 (2016); ve Google’ın Pixel 3a ve 3a XL (2019).

(Reg FOSS masası, etrafta bir yerde yatanlardan birine sahipseniz ve değil cazip, muhtemelen denemeyi sevecek bazı açık kaynak meraklılarına satabilirsiniz.)

Yıldızlı değil ama yine de listede üst sıralarda “iyi çalışıyor” olarak listelenen birkaç cihaz var. Bu, kablosuz harici monitör desteğinin olmaması gibi bir veya iki öğe dışında, neredeyse tüm özellik listesinde yeşil işaretler aldıkları anlamına gelir. Bize göre, bu bir anlaşma kırıcı gibi gelmiyor. Bu modeller arasında Xiaomi Mi A2 (2018) ve Poco X3 NFC (2020) ve Asus Zenfone Max Pro M1 (2018) bulunuyor.

Üretici tarafından desteklenen bir seçenek olduğu birkaç model vardır. bu Fairphone 2 şimdi oldukça eski ama hala tamamen desteklenen. yani orijinal PinePhone ve PineTab tablet

Elbette yardımcı olmanın diğer yolu, işletim sisteminin önceden yüklenmiş olduğu yeni bir telefon satın almaktır: Alman gizlilik odaklı telefon satıcısı Volla seni çözecek.

UBPort’lar Ubuntu’nun mobil dağıtımı üzerinde çalışmaya devam eden topluluktur. Reg düşünce Ubuntu Touch 2013’te çok umut vericiydi ve hala yapıyoruz… ama ne yazık ki bu engellemedi kanonik dört yıl sonra öldürüyor.

O zamandan beri gönüllü grubun çabalarını rapor ediyoruz, en son olarak OTA-21 serbest bırakmak. Şimdilik, proje devam etmesine rağmen mevcut Ubuntu 16.04 temel işletim sistemi üzerinde çalışmalar devam ediyor. bakmak gelecekteki bir Ubuntu 20.04 sürümünde ve hatta bazı tartışma yaklaşık 22.04. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/23/ubports_ota23_is_coming/

Yorum yapın