Tesla’nın Siber Özetinden en büyük 5 paket – Teknolojik Haberler


Tesla, Perşembe günü Tesla Gigafactory Texas’ta şirketin şu anda Siber Geçen Haftası olarak adlandırdığı yıllık hissedar toplantısını gerçekleştirdi.

Cyber ​​Roundup, Tesla’nın, şirketin yıldan yıla büyümesine rağmen, üretim zorluklarından kaynaklanan üç aylık gelir düşüşlerini gösteren 2. çeyrek kazançlarını bildirmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi.

gündem vardı 13 hissedar teklifiTesla’nın hisselerini %0,40 oranında artırmaya yardımcı olduğu anlaşılan üçe bir hisse senedi paylaşımı da dahil olmak üzere.

Ayrıca, özellikle şirketi işyerinde cinsel, ırksal ve cinsiyete dayalı tacizle suçlayan bir dizi davadan sonra, Tesla’nın etik olarak daha sorumlu olmasını sağlamaya yönelik birkaç teklif vardı.

İşte etkinlikten beş önemli çıkarım.

Paylaşım paylaşımı onaylandı

Tesla hissedarları, şirketin hisselerini 300 $ aralığına indirecek olan üçe bir hisse bölünmesini onayladı. Ancak ne zaman yürürlüğe gireceği belli değil.

Tesla, başlangıçta hisse senedi fiyatını etkilemek için Twitter’ı nasıl kullandığı konusunda bilgili 28 Mart’ta hissedar teklifinin haberini tweetledi. O zamandan bu zamana kadar, Tesla’nın hisseleri, Musk’ın Twitter’dan satın almayı önerdiği dramanın zirvede olduğu Haziran ayının en düşük seviyesinden %20’lik bir ralli gördü. Hisseler Perşembe günü mesai sonrası işlemlerde 928,55$’a yükseldi.

Geçmesi muhtemel olmayan etik iyileştirmeler

Hissedarlar, cinsel, ırksal ve cinsiyete dayalı tacizin yanı sıra Tesla’nın lobi faaliyetleri ve pil malzemeleri için madencilik yapmak için çocuk işçi kullanımı konusunda daha iyi raporlama ve şeffaflık çağrısında bulundular. Ayrıca Tesla’nın işgücünü yansıtmak için yönetim kurulunda daha fazla çeşitlilik istediler.

Oylar henüz alınmamış olsa da, ön sonuçlar Tesla hissedarlarının bu tür tüm tekliflere karşı oy kullandığını gösteriyor.

IRL trolling

Birkaç yıl aradan sonra, yüzlerce kişinin bir araya gelebildiği ilk 2022 hissedar toplantısı, başlangıcından itibaren coşkulu bir havaya büründü.

Toplantıya katılan yatırımcılar, Musk’a cesaret ve sorular yönelttiler. Ayrıca Tesla güçlendiricileri olarak rollerini yeni bir seviyeye taşıdılar. Bir noktada kalabalık, Nathan Cummings Vakfı’nın kurumsal ve politik sorumluluk direktörü Laura Campos’a Tesla’nın lobicilik açıklamalarını iyileştirme önerisi hakkında konuşurken güldü ve Tesla’nın yatırımcı ilişkileri başkanı Martin Viecha’yı kendisi olarak kestiğinde alkışladı. zaman doldu. Sisters of the Good Shepherd’dan Sisters of the Good Shepherd’dan Rahibe Dorothy’ye benzer bir alayla davranıldı – şirketten kobalt tedarik zincirinde çocuk işçiliği konusundaki raporlamasını iyileştirmesini istediğinde, zamanı tükendiğinde izleyiciler güldü ve alkışladı.

Musk alkışları, alkışları ve ayakta alkışlamayı memnuniyetle karşıladı ve en büyük destekçileri olan perakende yatırımcılara karşı oynadı. Kalabalığı her zaman yaptığı gibi çalıştırdı, izleyicilere onları sevdiğini ve onların “en iyi kalabalık” olduklarını söyledi ve Twitter’dan başarısız satın alımıyla ilgili görkemli açıklamalar yaptı ve şakalar yaptı.

Daha fazla gigafabrika

Musk, bu yıl içinde seçilecek başka bir gigafabrika yeri fikriyle dalga geçti. Ayrıca Tesla’nın muhtemelen “en az 10 veya 12 gigafabrika” inşa edeceğini de kaydetti. 2017’de Musk, uzun vadede şirketin 10 ila 20 giga fabrika inşa edeceğini söyledi.

Teslas için talep yüksek olmaya devam ediyor, bu nedenle Musk’ın otomobil üreticisinin fabrika ayak izini genişletmek istemesine şaşmamalı. Musk, son birkaç hafta içinde Tesla’nın 3 milyonuncu arabasını yaptığını belirterek, şirketin 2022’nin sonuna kadar 2 milyon araba çalıştırma oranına ulaşma hedefini yeniden teyit etti.

Diğer paket servisler

Musk, Tesla’nın gelişmiş sürücü yardım sistemi olan tam otomatik sürüş (FSD) betasını hızla büyütme niyetini yineledi.

Musk, “Şu anda 40 milyon milin üzerindeyiz ve bu yıla kadar 100 milyon milin üzerinde olacağımızdan şüpheleniyorum” dedi. “Ve bu yıl Kuzey Amerika’da FSD betasının yaygın bir şekilde dağıtılması için hâlâ çok şey izliyoruz.”

Tesla, Tesla olmayan EV’lerin şarj ağını kullanmasına izin vermeye başlamaya hazırlanırken, Musk ayrıca Supercharger cephesinde bazı “harika şeyler” sözü verdi.

Buna ek olarak Musk, Cybertruck özelliklerinin ve fiyatının enflasyon nedeniyle 2019’da ilk kez açıklanandan farklı olacağını ima etti, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/the-5-biggest-takeaways-from-teslas-cyber-roundup/

Yorum yapın