Tesla’nın enerji depolama kolları, 2022’yi şimdiye kadarki “en yüksek düzeyde” dağıtımla kapsıyor • Teknolojik Haberler


Tesla’nın enerji depolama işi için büyüme devam ediyor.

Çarşamba günü, otomobil üreticisi ev ve kamu hizmeti ölçeğinde pil dağıtımlarını açıkladı 6,5 gigawatt saate ulaştı (GWh) 2022 mali yılı boyunca, bunu “elde ettiğimiz açık ara en yüksek konuşlandırma seviyesi” olarak adlandırıyor. Bu, 2021’de yaklaşık 4 GWh’den yükseldi.

Bağlam açısından, ortalama bir Amerikan evi tüketir 10.632 kilovat saat – ABD Enerji Bakanlığı’na göre yılda 0,01 GWh’nin biraz üzerinde.

Yalnızca dördüncü çeyrekte Tesla, enerji depolama dağıtımlarının üçüncü çeyrekte 2,1 GWh’den 2,5 GWh’ye ulaştığını söyledi. Tesla’nın enerji depolama işi, Powerwall ev pillerini ve çok daha büyük Megapack’leri içerir.

Tesla ayrıca yatırımcıları güneş enerjisi işiyle ilgili bilgilendirdi ve dağıtımların 2022’de toplam 348 megavat olduğunu söyledi.

Açıklamalar, Tesla için fevkalade titrek bir mali 2022’yi kapsıyor.

Temmuz ayında otomobil üreticisinin güneş enerjisi kolu, ikinci çeyrekte devreye alınan 106 megavat ile dört yılın “en güçlü” çeyreğini açıkladı. Tesla, üçüncü çeyrekte enerji depolama işiyle ilgili benzer bir şey söyledi ve Ekim ayında “açık ara en yüksek seviyeyi” kaydettiğini açıkladı. [of growth it has] ev ve kamu hizmeti ölçeğinde pil dağıtımları yıldan yıla %62 hızla artıyor. Tesla da ayak parmaklarını Teksas’a daldırdı perakende elektrik Tesla Electric adlı yalnızca davetli bir planla pazarlayın.

Yine de, Tesla’nın koyduğu bildirildi buz üzerinde güneş çatı kurulumları devlet kuruluşu PG&E, bu zaman aralığında ve Megapack pillerinden birinin Eylül ayında Kaliforniya’daki bir güç depolama tesisinde alev aldığını söyledi. Tesla, son çeyreklerde bazı Wall Street analistlerinin beklentilerini de kaçırdı – 3. çeyrekte gelir ve 3. ve 4. çeyrekte teslimatlarda yetersiz kaldı. Çarşamba günü erken saatlerde, Tesla’nın hisse senedi fiyatı işlem görüyordu. iki yılın en düşük seviyesi.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/tesla-energy-storage-q4-2022-earnings/

Yorum yapın