Tesla ‘Cyber ​​Roundup’ yıllık toplantısında nasıl izlenir ve neler beklenir – Teknolojik Haberler


Tesla, Perşembe öğleden sonra, geleneksel şatafat ve gösteriş, büyük ritimler ve CEO’su Elon Musk’tan haber değeri taşıyan bazı yorumlar sunmayı vaat eden bir etkinlik olan Austin’deki genel merkezinden – yeniden adlandırılmış Cyber ​​​​Roundup – yıllık toplantısını başlatacak.

Gündemde biri 3’e 1 hisse senedi de dahil olmak üzere 13 hissedar teklifi var. Geçmek için yeterli desteğe sahip gibi görünen bu teklif, Tesla hisselerinin %0,40 yükselmesine yardımcı oldu. Hisseler Cuma gününden bu yana yaklaşık %10 arttı.

Yatırımcılar, hayranlar, eleştirmenler ve diğer herkes etkinliği YouTube’da canlı yayın yoluyla izleyebilir (sağ altta). Toplantı 16:30 CT/5:30 PM ET’de başlar.

Şirket, Musk’a ve belki de CFO Zachary Kirkhorn ve Drew Baglino’ya yöneltilecek soruları kabul etmeyi bıraktı. Ancak, okuyucular soru listesini görüntüleyebilir ve hangilerinin daha fazla oylandığını görebilirler. özel web sayfası Say Technologies tarafından sağlanmaktadır.

Tesla’nın geçen Mart’taki teklifinin olumlu karşılanması herhangi bir gösterge ise, çoğu yatırımcı hisse bölünmesinin onaylandığını görmek istiyor gibi görünüyor. Önlem geçerse, şirket iki yıl içinde ikinci kez hisseyi bölmüş olacak.

Tesla’nın gündemdeki öneriler iki yöneticinin seçilmesini, geçerli çoğunluk oylama gerekliliklerinin kaldırılmasını ve yönetici görev sürelerinin iki yıla indirilmesini içerir.

Özellikle, Tesla’nın yönetim kurulu küçülecek. ABD menkul kıymetler düzenleyicileri ile Musk’ın şirketi özel hale getirme konusundaki rezil tweetleri üzerine yapılan anlaşmanın bir parçası olarak 2018’de yönetim kuruluna katılan Oracle kurucu ortağı Larry Ellison ayrılıyor ve yeri doldurulmayacak. Girişim kapitalisti Ira Ehrenpreis ve Walgreens yöneticisi Kathleen Wilson-Thompson yeniden seçilmek üzere.

Hissedarlar teklifler de yaptı, bunların tümü Tesla’nın karşı oy kullanmasını tavsiye etti. Listedekiler arasında Tesla’nın her yıl taciz ve ayrımcılıkla mücadele çabalarının yanı sıra yönetim kurulu çeşitliliği, çalışanların sendikalaşma hakkı ve şirketi su riski ve çocuk işçiliği hakkında ek bilgi sağlamaya zorlayacak önlemler hakkında rapor verdiği gereksinimler yer alıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/how-to-watch-what-to-expect-tesla-cyber-roundup-annual-meeting/

Yorum yapın