Terra yaratıcısı Do Kwon, Güney Kore’de kovuşturmalarla karşı karşıya – Teknolojik Haberler


Kwon yapmakStablecoin TerraUSD’nin (UST) yaratıcısı ve kardeş tokeni Luna, bu ayın başlarında dünya çapındaki yatırımcılardan milyarlarca doları silen iki kripto paranın çöküşü nedeniyle Güney Kore’de yasal kovuşturmalarla karşı karşıya.

Seul Güney Bölge Savcılığı dedim Cuma o başladı Do Kwon tarafından yönetilen sabit para projesi Terra’nın arkasındaki kuruluş olan Terraform Labs hakkında bir soruşturma, ve atanmış Dava, yeni atanan adalet bakanı Dong-hoon Han tarafından yakın zamanda geri getirilen özel bir mali suçlar birimi olan Mali ve Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibine yerel medya.

Duyuru, 1.4 milyar won (yaklaşık 1.1 milyon $) toplam zarara sahip Kore merkezli beş kripto yatırımcısının Kwon ve Terraform kurucu ortağı Daniel Shin aleyhinde dolandırıcılık ve diğer finansal düzenleme ihlalleri suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmasından bir gün sonra geldi.

Güney Kore’nin mali makamları tahmini Kore’de yaklaşık 280.000 kullanıcının toplam 70 milyar Luna’ya sahip olduğu.

“Luna ve Terra’nın yatırımcıları cezbetmek için tasarlanması ve ihracı, ancak kusurlar hakkında onları gerektiği gibi bilgilendirmemek ve Luna’nın ihracının sınırsız genişlemesi, yatırımcıları dolandırmak anlamına geliyordu.” dedim Beş yatırımcı tarafından kiralanan hukuk firması LKB & Partners’tan bir temsilci Terraform Labs’a karşı suçlamada bulundu.

Do Kwon da bildirildiğine göre kurumlar ve gelir vergisi ödemelerinden kaçtığı için 100 milyar won (78 milyon $) vergi cezasıyla karşı karşıya.

Bir zamanlar en umut verici sabit paralardan biri olan UST, geçen hafta 1 dolarlık değerinden ayrıldı ve o zamandan beri 0.079 dolara düştü. İtibari para veya diğer bazı sabit paralar gibi gerçek hayat varlıkları tarafından desteklenmek yerine, UST’nin değeri, kardeş tokeni Luna’yı “yakarak” korunur. Luna’nın fiyatı geçen haftadan bu yana %99’un üzerinde düştü.

blok İlk bildirilen Terraform Labs’in şirket içi hukuk ekibi, UST ve Luna’nın çöküşünün ardından istifa etti.

Terraform Labs, Singapur’da kurulmuştur, ancak işini Güney Kore’de Terraform Labs Korea olarak yürütmek üzere tescil edilmiştir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/terra-creator-do-kwon-faces-prosecutions-in-south-korea/

Yorum yapın