Tencent’in Lightspeed Studios’u, büyük genişleme için Lightspeed Evrenini inşa etmeyi hedefliyor


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Daha fazla bilgi edin.


Tencent’in Lightspeed Stüdyoları önümüzdeki on yıl için vizyonunu açıkladı, Lightspeed evreni.

Her şey oyun endüstrisi için bir sonraki büyüme ve gelişme aşamasını sağlamak ve oyuncuları ve geliştiricileri ortak bir ekosistemde daha yakından bağlamakla ilgilidir. Bunun ne anlama geldiğinden tam olarak emin değilim, ancak CEO Jerry Chen’den bazı materyaller de dahil olmak üzere şirketin açıklamasına bakın. Bana göre, Lightspeed’in metaverse versiyonu gibi geliyor, hepsi birbirine bağlı sanal dünyalar evreni, tıpkı romanlardaki gibi. Kar Kazası ve Hazır Oyuncu Bir.

Lightspeed, Tencent’e aittir ve daha önce Lightspeed & Quantum Studios olarak biliniyordu.

Lightspeed Universe, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları ve geliştiricileri harika hikayelere, harika oynanışa ve yeni nesil teknolojiye dayalı olarak birbirine bağlayan bir ekosistem yaratma vizyonudur.

Küresel gişe rekorları kıran PUBG Mobile (Krafton, Inc. ile birlikte geliştirildi) ve Apex Legends Mobile’ın (Elektronik Sanatlar ile ortak geliştirildi) ortak geliştiricisi Lightspeed Studios, dört milyardan fazla kayıtlı kullanıcı için 50’den fazla PC ve mobil oyun sağladı. 200 ülke ve bölge.

Lightspeed Universe, oyuncuların her yerde, her zaman ve herhangi bir platformda veya cihazda keyfini çıkarabilecekleri ve geliştiricilerin oyunları daha hızlı ve daha kolay geliştirebilecekleri bir deneyimler dünyası yaratacaktır. Bu vizyon, olağanüstü yeteneklere, gelişmiş araştırma ve geliştirmeye ve küresel platformlara yapılan sürekli yatırımlar tarafından yönlendirilen önümüzdeki on yıllık küresel büyüme ve gelişmeyi desteklemektedir.

“Lightspeed Universe, özünde araştırma ve geliştirme bulunan bütünsel bir kavramdır.” Chen yaptığı açıklamada. “Dijital ve gerçek dünya deneyimlerinin entegrasyonundan ve Lightspeed’in geliştirme yeteneklerinden güç alarak, orijinal platformlar arası, kültürler arası etkileşimli deneyimler için yeni bir standart belirlemeyi amaçlıyoruz. Amacımız, oyuncuları ve geliştiricileri cezbetmek ve onlara ilham vermek ve gelecek nesiller üzerinde kalıcı ve olumlu bir izlenim bırakmaktır.”

Lightspeed Resimleri

Lightspeed Studios, eğlence dünyalarını birbirine bağlıyor.

Lightspeed Universe, orijinal fikri mülkiyete ve yeni nesil deneyimlere dayanan iddialı açık dünyalara sahip olacak. IP’sinin animasyona, TV’ye ve filmlere nasıl dönüştüğünü keşfetmek için Lightspeed Studios bugün oyunların ötesinde deneyimler yaratmak için yeni bir yan marka olan Lightspeed Pictures’ı duyurdu.

Bugün Lightspeed Studios, vizyonunu ilerletmek ve oyuncuların ve geliştiricilerin kendilerini Lightspeed Evrenine kaptırmalarını kolaylaştırmak için adını ve marka kimliğini güncelledi. Lightspeed Studios, konsol ve PC pazarları için yeni oyunların geliştirilmesini içeren geleceğe odaklanmak için mevcut stüdyoları, oyunları ve yetenekleri birleştirir.

Lightspeed Studios, gelişmiş tasarım ve yüksek kaliteli üretim değerleriyle daha iyi oyunları daha hızlı geliştirmek için geliştirme altyapısını da yükseltiyor. Lightspeed Studios, Lightspeed ve ortaklarına hizmet veren küresel bir geliştirme platformunun parçası olan özel ve deneyimli teknoloji ve sanat merkezlerini ortaya çıkardı.

Yeni küresel ofisler

Lightspeed Universe, oyuncular için bir ekosistemdir.

Lightspeed Studios’un Singapur ofisi artık bir Ar-Ge yenilik ve entegrasyon merkezi olarak hizmet veriyor ve Ar-Ge hattını ve küresel operasyonlarını koordine etmeye yardımcı olmanın yanı sıra AR, VR ve bulut oyunları gibi en son teknolojileri keşfetmek için bir üs görevi görüyor.

Harika oyunlar yapmak büyük yetenekler gerektirir ve Lightspeed Studios bu yıl on ülkeye yayılıyor, ekiplerini dünya çapında büyütüyor, çığır açmak ve küresel bir etki yaratmak isteyen seçkin geliştiricileri işe alıyor. İki örnek, daha önce dünyanın daha popüler, yenilikçi ve en sevilen oyunlarından bazılarından sorumlu birinci sınıf geliştiriciler tarafından yönetilen ABD stüdyolarını içerir – Lightspeed LA ve Uncapped Games. LIGHTSPEED LA, sofistike oyuncu odaklı oynanış ve aydınlatılmış hikaye anlatımı ile iddialı bir açık dünya oyunu inşa ediyor. Uncapped Games, aksiyon dolu bir PC gerçek zamanlı strateji oyunu yaratıyor.

“Önümüzdeki yol belirsiz, ancak hayalimiz aynı: dünyanın en iyi oyun geliştiricilerinden biri olmak. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları ve geliştiricileri birbirine bağlayan ekosistem olan Lightspeed Universe, önümüzdeki on yıl için vizyonumuz ve planımız” dedi Chen.

Lightspeed Evreninin bir meta evren olup olmadığını sordum. Chen bir yanıtta, “gelecek on yıl için vizyonumuz, dünya çapındaki oyuncuları ve geliştiricileri birbirine bağlayan bir ekosistem yaratmak” dedi. Harika hikayelere, harika oynanışa ve yeni nesil teknolojiye dayanıyor. Tüm türleri, platformları, tüm cihazları kapsar. Lightspeed oyun IP’si ve deneyimlerinin animasyona, TV’ye ve filmlere nasıl çevrildiğini ve Lightspeed’in araştırma ve geliştirme yeteneklerini geliştiriciler ve ortaklar için bir geliştirme platformuna nasıl dönüştürdüğünü araştırıyor.”

“Işık Hızı Evreni meta evreni düşünüyor, ancak biz onun hakkında farklı düşünüyoruz. Daha geniş, ancak pratik bir görüşümüz var. Fiziksel ve dijital dünyalar arasındaki sınırlar ortadan kalktıkça markalar, işletmeler ve oyuncular için yeni bağlantı ve eğlence biçimleri ortaya çıkacak.”

Ve dedi ki, “Yeni deneyimler yaratmak ve mevcut olanları dönüştürmek için muazzam bir fırsat var.
Lightspeed’de bu konsepte “Hiper Dijital Gerçeklik

Şirket, şu ana kadar başardıklarından ve oyuncuların son zamanlarda PUBG Mobile ve Apex Legends Mobile’a nasıl tepki verdiğinden dolayı şimdi bunu kuruyor.

Chen, “Güçlü bir temel oluşturduk, ekiplerimizi büyütüyoruz ve birden fazla pazarda hızla yer alıyoruz ve küresel büyüme ve gelişmemizin bir sonraki aşaması için heyecanlıyız” dedi. “Şimdi vizyonumuzu ve yaklaşımımızı dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler ve oyuncularla paylaşmamızın tam zamanı Yeni Lightspeed Studios markası yolculuğumuzun bir sonraki aşamasının temelini oluşturuyor.”

Yeni evren, konsol ve PC pazarları için yeni oyunların geliştirilmesini içeren mevcut stüdyoları, oyunları ve geleceğe odaklanmak için yetenekleri birleştiriyor.

Chen, “Bizi geliştiriciler ve oyuncularla daha derinden bağlar, Lightspeed Evrenini kolayca takip etmelerine ve katılmalarına izin verir” dedi. “Lightspeed Studios’u tanımlayan harika insanları, harika içerikleri ve harika deneyimleri öne çıkarıyor.”

Lightspeed, yukarıda bahsedilen iki oyunun yanı sıra, harika bir atış deneyimi ve muhteşem işçilik sistemine sahip yeni bir açık dünya hayatta kalma oyunu Undawn geliştiriyor.

CEO Mektubu

Lightspeed’in karakterleri

CEO Mektubunda Chen, “2008’den 2022’ye kadar, kendi geliştirdiğimiz, yüksek kaliteli oyunlar yaratma felsefemizin rehberliğinde, 200’den fazla ülke ve bölgede 50’den fazla PC ve mobil oyun piyasaya sürdük. Portföyümüzü, taktik turnuva oyunları, nişancı oyunları, kart ve masa oyunları, MOBA’lar, MMO’lar, spor oyunları, müzik oyunları ve simülasyon oyunları dahil olmak üzere 10’dan fazla türe genişlettik. Bugün, küresel aylık aktif kullanıcı tabanımız 400 milyonu aşıyor.”

Genel kullanıcı tabanımız ve küresel gelirlerimiz de hızla büyüdü. Bu süre zarfında PUBG MOBILE (Krafton, Inc. ile ortak geliştirildi) ve Apex Legends Mobile (Elektronik Sanatlar ile ortak geliştirildi) gibi ikonik oyunlar sunduk. Krafton, Inc., Riot Games ve Electronic Arts gibi seçkin geliştiricilerle ortaklık kurduk. Araştırma ve geliştirme yeteneklerimizi güçlendirdik, değerli deneyimler kazandık ve uluslararası üretim hatlarımızı, yetenek ekiplerimizi ve kullanıcı tabanımızı büyüttük.”

Gelecekte şirketin kreasyonlarının çoğu orijinal fikri mülkiyete sahip olacak.

“Yeni fırsatlar ve zorluklarla yeni bir çağa girerken, yeni ve farklı sorularla karşı karşıyayız: Lightspeed oyunları gelecekte nasıl görünecek, oynanacak ve hissedilecek? Oyuncular ve geliştiricilerle ilişkimizi geliştirmenin en iyi yolu nedir? Chen, “Çalışmamız nasıl olumlu bir etkiye sahip olabilir ve toplumu iyileştirebilir?” dedi. “Çin’deki 100 kişilik bir ekipten dünya çapında yaklaşık 4.000 çalışana kadar 13 yılda muazzam bir şekilde büyüdük. Oyunlar için ortak bir tutku bizi bir araya getirdi. İşimiz geliştikçe geliştik. Gelecekle birlikte yüzleşirken, yenilik yapmaya ve büyümeye nasıl devam edeceğiz?”

Ve şirket küresel yetenekler arayacak.

Lightspeed Studios’un hedefleri

“Çin, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri (Los Angeles, Palo Alto, Seattle), Kanada (Toronto, Montreal, Vancouver), Birleşik Krallık, Fransa, Yeni Zelanda, Japonya dahil olmak üzere dünya çapında yeni ofisler açıyoruz ve olağanüstü yetenekleri işe alıyoruz. Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai). Ayrıca küresel bir stüdyolar ve işlevsel ekipler ağı kuruyoruz” dedi Chen.

Şirketin yerel kültüre saygı duyacağını ve esnek küresel çalışmayı destekleyeceğini söyledi. Ve ekipler çok çeşitli teknolojiler üzerinde çalışacak.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/12/tencents-lightspeed-studios-aims-to-build-the-lightspeed-universe-for-in-major-expansion/

Yorum yapın