Tencent ve Logitech Elde Taşınabilir Bulut Oyun Cihazı Geliştiriyor


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

Sadece birkaç yıl önce, AAA oyunları oynamak için pahalı oyun donanımına ihtiyacınız vardı, ancak bulut oyunları bunu değiştiriyor. Tüm işlemeyi bir sunucuya aktaran bu hizmetler, neredeyse her ekranı oyun tutkunuz için bir portala dönüştürebilir ve Logitech harekete geçmek ister. Hayır, henüz başka bir oyun hizmetini başlatmıyor. Logitech, bir “el tipi bulut oyun” cihazı geliştirmek için Çinli megafirm Tencent ile ortaklık kurdu.

GeForce Now, Luna ve Stadia gibi bulut oyun hizmetlerine erişmek için birkaç seçeneğiniz var. Seçtiğiniz hizmeti destekleyen bir TV veya medya aktarıcı kullanabilirsiniz ve ardından taşınabilir bir oyun deneyimi için telefonunuz her zaman cebinizde olur. Ancak, telefonunuza bir oyun akışı yapmak pili tüketecektir ve muhtemelen başka şeyler için telefonunuza ihtiyacınız olacaktır. Gizemli, isimsiz Logitech x Tencent el bilgisayarı çözüm olabilir.

Şirketler, önerilen el cihazı hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi, ancak yalnızca kullanım amacına göre bazı şeyler varsayabiliriz. Böyle bir cihaz (ve olmalı) Switch gibi geleneksel bir el konsolundan daha ucuzdur. Buluttan bir oyun akışı için ihtiyacınız olan tek şey bir ekran, internet bağlantısı ve yüksek çözünürlüklü videoyu (ki bu ucuzdur) deşifre etmek için yeterli güçtür. Bu tek deneyime odaklanarak Logitech x Tencent avuçiçi oyun akışında telefonunuzdan daha iyi olabilir ve çok daha ucuza mal olabilir.

bu duyuru yazısı hem Xbox Cloud Gaming’den hem de GeForce Now’dan bahseder. Cihazda daha fazla hizmetin çalışması mümkün, ancak Google’ın hasta Stadia’sı ve Amazon’un embriyonik Luna’sı şu anda görülecek bir yer değil. Microsoft ve Nvidia’nın teklifleri, şu anda bulut oyunlarında tartışmasız liderler. Microsoft, popüler oyun serilerinin ve özel Xbox hayranlarının lejyonlarının desteğine sahiptir ve Nvidia, sahip olduğunuz oyunları Steam ve Epic gibi platformlarda oynamanıza izin verir. Logitech’in oradan başlaması mantıklı.

Fiyat, bu ürünün başarısının veya başarısızlığının anahtarı olacak, ancak mütevazı donanım kullanma ve tüm zor işleri sunuculara güvenme yeteneği, üretim maliyetlerini düşük tutmalıdır. Mobil veri (LTE veya 5G) eklemek, cihazın hareket halindeyken kullanımını kolaylaştırabilir, ancak bu, fiyatı artıracaktır – yalnızca Wi-Fi daha güvenli bir bahis gibi görünüyor. İnsanların hareket halindeyken oyun oynamak için sadece telefonlarını kullanmamaları veya bir Anahtar satın almamaları için yeterince ucuz kalması gerekiyor.

Adsız bulut oyun aygıtı bizim kadar ilginizi çekiyorsa, Logitech zamanı geldiğinde size her şeyi anlatmaktan mutluluk duyacaktır — sadece güncellemeler için kaydolun. Yayın için resmi bir zaman çizelgesi yok, ancak gönderi “geliştirme süreci” ile ilgili güncellemelerden bahsediyor, bu yüzden biraz zaman alabilir.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/gaming/338570-tencent-and-logitech-are-developing-a-handheld-cloud-gaming-device

Yorum yapın