Tencent, mobil hit Honor of Kings’i bir kez daha dünya çapında genişletmek istiyor – Teknolojik Haberler


Çin’in internet devi Tencent tarafından yapılan dünyanın en büyük mobil oyunu olan Honor of Kings, bu yılın sonuna kadar küresel bir versiyonunu piyasaya sürüyor.

Bu bir göre cıvıldamak 2015 yılında Honor of Kings’i tanıtan Tencent’in içinde yer alan oyun geliştirme stüdyosu TiMi Studio için battle royale oyununun denizaşırı versiyonunu yayınlayacak olan Level Infinite tarafından.

Singapur ve Amsterdam’da bulunan Level Infinite, Tencent’in yarattığı bir yayıncılık koludur. 2021’de dünya çapında oyun başlıkları sunmasına yardımcı olmak için.

Bu, Tencent’in, erken yaştaki gençlerden beyaz yakalı işçilere kadar kullanıcıların, yoğun yaşamlarında kısa oturumlar boyunca arkadaşlarıyla savaştığı ve silahlara ve kostümlere cömertçe harcadıkları Çin’de, Honor of Kings’in elde ettiği başarıyı çoğaltmaya yönelik ikinci denizaşırı girişimidir. Oyun, çoğu kişi tarafından, şu anda çoğunluğu Tencent’e ait olan Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends’ın mobil uyarlaması olarak tanımlandı.

Piyasa analitiği sağlayıcısına göre, Honor of Kings, lansmanından bu yana 2021 yılına kadar dünya çapında 10 milyar dolar gelir elde etti ve bu da onu Google Play ve App Store’da en yüksek hasılat yapan mobil oyun haline getirdi. Sensör Kulesi.

Yalnızca geçen yıl Ocak-Ağustos ayları arasında, insanları ev eğlencesiyle sınırlayan devam eden COVID-19 kilitlenmeleri sayesinde, unvan 2 milyar dolar topladı. Boyutu, 320 milyon dolar kullanıcı harcaması yapan ikinci Brawl Stars’ı cüce bıraktı.

Bir oyunun evdeki başarısı, otomatik olarak yurtdışındaki başarıya dönüşmez. 2017’de Arena of Valor, temelde Honor of Kings’in Batılılaştırılmış bir versiyonu olarak piyasaya sürüldü, ancak Asya’nın dışında tökezledi. 2019’da ABD, oyunun Çin dışındaki toplam kullanıcı harcamasının yalnızca %3,5’ini veya 7 milyon dolarını veya yalnızca Çin’in iOS oyuncularının oyuna harcadığının %0,2’sini oluşturdu. Sensör Kulesi.

Tencent ve Riot Games arasındaki gergin ilişkiyle birleşen “geliştirme ve pazarlama”daki yanlış adımlar, Arena of Valor’un Avrupa ve ABD’deki başarısızlıklarının arkasındaki nedenlerdi. Reuters 2019’da bildirdi.

İç yönetim sorunları bir yana, eleştirmenler Arena of Valor’un tam olarak anlayamadım Batı’da kullanıcı davranışı ve kültürü. Örneğin, Honor of Kings, Tencent’in Çin’de her yerde bulunan habercisi WeChat ile entegrasyonundan büyük fayda sağlarken, Batı pazarları tam ağ eşdeğerine sahip değil.

Honor of Kings’in bu yeni baskısı, Tencent’in ikinci bir deneme için güç toplaması gibi görünüyor. Her ikisinin de TiMi’ye dahil olduğu göz önüne alındığında, başlığın sıfırdan yeni bir gelişmeden ziyade Arena of Valor üzerine inşa edilmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Lansman ayrıca, az önce kaydedilen Tencent için hassas bir zamanda geliyor. şimdiye kadarki en yavaş çeyreği Çin’in video oyunları ve internet tekellerine yönelik devam eden baskısı, gelir artışını engelledi.

Ancak denizaşırı genişlemenin zorluğu Tencent için aynı kalıyor: Bu sefer oyun, uluslararası yönetim ve kültürel engelleri aşmanın bir yolunu bulabilecek mi?

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/tencent-timi-honor-of-kings-global/

Yorum yapın